Jesteś tutaj:-, Inne, Internet, Newsy-Koniec wyczerpujących spotkań dzięki Cisco Webex

Koniec wyczerpujących spotkań dzięki Cisco Webex

Najważniejsze informacje:

 • Usunięcie prostych błędów, takich jak hałas w tle, słaby dźwięk czy niska jakość wideo w komunikatorach wpływa pozytywnie na postrzeganie spotkań online przez pracowników.
 • Ponad połowa pracowników wypełniających swoje obowiązki z domu poświęca większość swojego czasu pracy na wideokonferencje.
 • Głównym powodem zmęczenia rozmowami wideo jest brak wystarczających odstępów czasowych pomiędzy spotkaniami.

 

Obecnie praca w modelu hybrydowym dla nikogo nie jest już zaskoczeniem, a wręcz staje się standardem w coraz większej ilości sektorów. Nadal natomiast wiąże się z wyzwaniem utrzymania dobrych relacji oraz regularnej komunikacji pomiędzy pracownikami. Najczęściej wybieraną formą współpracy zdalnej są wideokonferencje. Według badania Dimensional Research, 56 proc. pracowników wypełniających swoje obowiązki z domu poświęca na nie większość swojego czasu pracy. Ponadto aż 95 proc. zatrudnionych doświadcza ogólnego zmęczenia spotkaniami online, a u 81 proc. związane jest ono z pojawieniem się dolegliwości fizycznych, takich jak bóle głowy, napięcie szyi i ramion oraz zmęczenie oczu. Zaskakujące jest to, że wymienione schorzenia powiązane są bezpośrednio z problemami w komunikatorach, jak m.in. brak wyciszenia hałasu w tle, słaby dźwięk lub niska jakość wideo.

„Niechęć do spotkań w trybie zdalnym czy hybrydowym będzie tylko rosła, jeśli kierownictwo firm nie będzie zainteresowane poprawieniem doświadczeń użytkowników” – mówi Przemysław Kania, dyrektor generalny Cisco w Polsce. Ponadto badanie wskazuje, że 42 proc. osób zatrudnionych planuje opuścić obecnego pracodawcę w ciągu najbliższych 2 lat i ma to związek m.in. z nawykami dotyczącymi spotkań wideo. Komfort pracy jest najważniejszy. Pracownik powinien posiadać odpowiednie stanowisko pracy w biurze, a dodatkowo teraz, w realiach pracy zdalnej, należy mu zapewnić wygodne narzędzia do komunikacji. Wystarczy wspomnieć, że wirtulnym spotkaniom towarzyszą często zmęczenie, stres czy frustracja.

„Dlatego wszystkie wprowadzane funkcjonlaności w ramach Cisco Webex, od tych najprostszych, jak logowanie bezhasłowe czy usuwanie szumu w tle, po te bardziej innowacyjne, jak np. możliwość dodania napisów i tłumaczeń w czasie rzeczywistym w 100 językach, mają na celu zapewnienie użytkownikowi, że jego spotkanie przebiegnie bez przeszkód” – dodaje Przemysław Kania.

 

Cisco Webex #1

 

Zapewnienie hybrydowego środowiska pracy, bez zakłócenia spotkania

 • Rozwiązanie oparte o AI przekształca tłumaczenie naturalnych, niewerbalnych gestów: podniesiona ręka, kciuk w górę lub w dół, klaskanie – niby tak mało, a potrafi zmienić jakość spotkania. Podczas rozmowy wideo nie każdy użytkownik posiada możliwość zabrania głosu lub wyrażenia swojej opinii na omawiany temat. Pomocne w tym mogą być animowane obrazy. Ich używanie nie przyczyni się również do zakłócenia spotkania czy dekoncentracji osoby mówiącej.
 • Napisy i tłumaczenia dostępne w 100 językach w czasie rzeczywistym: Cisco Webex posiada inkluzywną funkcję, dzięki której treści przekazywane na spotkaniu są łatwiej dostępne dla każdego z jego uczestników. Pomaga to ograniczyć stres wynikający z różnic słuchowych lub językowych oraz jest ułatwieniem dla osób, które chcą aktywnie uczestniczyć w spotkaniach.
 • Wyraź swoje zdanie: oprogramowanie Cisco posiada zintegrowane narzędzie do przeprowadzania ankiet i zadawania pytań w formie jawnej lub anonimowej. Może to być duże ułatwienie dla wielu użytkowników do podzielenia się szczerą opinią na omawiany temat.

 

Cisco Webex #2

 

Bądź widoczny w każdych warunkach bez względu na towarzyszące Ci zmęczenie lub stres 

 • Inteligentne funkcje kamery w zaciszu domowym: główną przyczyną zmęczenia spotkaniami online jest ich liczba występowania równo po sobie. Pracownicy nie mają wtedy odpowiedniej ilości czasu na krótką przerwę, bo zaraz muszą łączyć się na kolejną rozmowę. Pomocne w tym mogą okazać się kamery Webex z funkcją People Focus. Dzięki nim pracownik ma szansę na swobodne wykonywanie ruchów, jak np. wyciągnięcie nóg lub wstanie, bez stresu, że w czasie spotkania zniknie z kadru. Kamery urządzeń video Cisco Webex będą automatycznie kadrować obraz, tak by pokazywał twarz 
 • Zobacz dokładnie swoich współpracowników: kamery Cisco Webex sprawdzą się również podczas spotkań w salach konferencyjnych. Umożliwiają wykrywanie osób w pomieszczeniu oraz tworzą indywidualne strumienie wideo, dzięki czemu każdy będzie w równym stopniu obecny na ekranie. Zdalni uczestnicy spotkania z pewnością docenią możliwość zobaczenia reakcji wszystkich ludzi na to, co mówią lub prezentują.
 • Nie musisz już używać laptopa: dane wskazuję, że 69 proc. wszystkich spotkań wideo odbywa się na laptopach, a długotrwałe pochylanie się nad urządzeniem może wpłynąć negatywnie na zdrowie pracowników. Przenośne urządzenie do wideokonferencji Webex Desk Mini umożliwia uczestnictwo w spotkaniach zdalnych z dowolnego miejsca i pozwala eliminować prawdopodobieństwo wystąpienia dolegliwości fizycznych.

 

Pamiętaj o równowadze – praca i życie prywatne

 • Pomoc w znalezieniu idealnego czasu na spotkanie i wysłanie wiadomości: wszystkim użytkownikom zależy na sprawnej komunikacji, ale nie zawsze jest ona możliwa ze względu na różne godziny czasu pracy lub strefy czasowe. Cisco Vidcast eliminuje ten problem dzięki możliwości nagrania wiadomości wideo i wysłania jej do współpracownika bez konieczności organizowania spotkania. Pozwala to na zachowanie synchronizacji w projekcie oraz łagodzi stres związany z potrzebą bycia zawsze dostępnym.
 • Dzienniczek pracownika: Cisco Webex posiada funkcję Personal Insights pomagającą pracownikowi kontrolować czas swojej pracy, nastrój oraz cele dotyczące czasu koncentracji. Ponadto wysyła informacje zwrotne i wskazówki, które mogą poprawić jego samopoczucie np. ustalenie cichych godzin bez zaplanowanych spotkań.
Autor |2022-09-01T13:39:56+02:001 września 2022 15:00|Kategorie: Aplikacje, Inne, Internet, Newsy|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.