Jesteś tutaj:-, Newsy, Operatorzy-Halo, Ziemia. Prawie 4 mld ludzi używają internetu mobilnego

Halo, Ziemia. Prawie 4 mld ludzi używają internetu mobilnego

Bezprzewodowy dostęp do internetu z każdego miejsca na ziemi? Wszyscy pamiętamy czasy, kiedy powyższe zdanie było tylko obietnicą bez pokrycia. Ale to było kiedyś. Badania wskazują, że dziś ponad 4 miliardy ludzi na świecie mają dostęp do szerokopasmowej mobilnej sieci.

Badania, na które się powołujemy, prowadzi GSMA, międzynarodowa organizacja handlowa, która zrzesza operatorów sieci telefonii komórkowej. Wyniki z roku 2021 pokazują, że z globalnej sieci korzystają już ponad cztery miliardy ludzi.

Internet mobilny podbija świat

Na całym globie żyje obecnie prawie 8 miliardów ludzi. Więcej niż połowa osiedla się w miastach, gdzie o dostęp do internetu jest łatwiej. Według raportu Digital 2020 w sieci spędzamy przeciętnie około 100 dni w roku (mniej więcej sześć i pół godziny dziennie). Z podsumowania wynika więc, że 40% naszego życia pochłania surfowanie po sieci. Internet wciąga nas bez reszty, a rozwiązania mobilne to na tyle elastyczna oferta, że z każdym rokiem zdobywa coraz większą popularność. Dlaczego? Bo możemy kupić sobie internet mobilny na miesiąc lub wdrożyć nieco bardziej długoterminowe zobowiązania. Wszystko zależy od konkretnych potrzeb.

Jakie korzyści idą za takimi rozwiązaniami? W Mobile Vikings to brak jakichkolwiek umów, co oznacza, że z internetu mobilnego można zrezygnować nawet po miesiącu. Tylko czy warto, skoro możemy doładowywać konto kilka razy w miesiącu lub raz na jakiś czas oraz zmieniać ładunki GB w zależności od potrzeb? Wybierając się na wakacje lub nawet wychodząc do parku, można zabrać ze sobą od 100 do 250 GB internetu i cieszyć się nimi w każdej chwili. Bez względu na to, czy używamy ich z modemem LTE do pracy zdalnej, czy jako alternatywę dla stałego łącza w routerze lub telefonie. I wcale nie musisz szukać publicznych hot spotów. Twój internet mobilny nie będzie ustępował pod względem prędkości połączeniu Wi-Fi.

Jeszcze więcej internetu mobilnego

Na rozwój i popularność internetu mobilnego w ostatnich latach kluczowy wpływ miała pandemia COVID-19, która według przedstawicieli GSMA znacząco przyspieszyła cyfrową transformację na świecie. Jak argumentuje John Giusti, jeden z dyrektorów organizacji, powodem tego jest przede wszystkim fakt, iż telefon komórkowy często stanowi jedyny sposób na dostęp do internetu w krajach rozwijających się. Biorąc pod uwagę ambitne plany Organizacji Narodów Zjednoczonych, która chce radykalnie zmniejszyć liczbę osób wykluczonych cyfrowo, internet mobilny ma przed sobą świetlaną przyszłość. Świat przekształca się w wielką „cyfrową wioskę”. Dostęp do sieci, możliwość korzystania z mediów społecznościowych – to swoisty must have przeciętnego mieszkańca globu. Jeśli jeszcze nie było takiej opcji, w ciągu kilku najbliższych lat na pewno się to zmieni.2022-08-05T18:40:11+02:00

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.