Jesteś tutaj:-, Newsy, Sprzęt-Serwer do małej firmy – Tower czy RACK?

Serwer do małej firmy – Tower czy RACK?

Obecnie, prowadzenie jakiejkolwiek działalności bez sprzętu elektronicznego jest zwyczajnym utrudnieniem i zdecydowanie nie zaleca się takich rozwiązań. Istnieją co prawda firmy posiadające jeden komputer, mający za zadanie przetrzymywać najważniejsze dane w temacie oferowanych usług czy produktów.

Im jednak firma jest większa, tym więcej komputerów czy laptopów potrzeba. Co ważniejsze, sprzęty te powinny dobrze ze sobą współgrać i być w stałym kontakcie. W tym celu korzysta się właśnie z serwerów.

Jakie serwery wyróżniamy?

Głównym czynnikiem, który powinien decydować o wyborze konkretnego serwera jest typ obudowy. Na rynku dostępne są trzy popularne wersje obudów, mające uniwersalne wymiary i gabaryty. Zaliczamy do nich odmiany Blade, RACK i Tower.

Skoro powyżej przedstawione zostały trzy najpopularniejsze wersje serwerów, to dlaczego w tytule uwzględniliśmy jedynie dwie? Otóż, serwer Blade jest dobrym rozwiązaniem dla miejsc takich jak zakłady przemysłowe bądź faktycznie większe przedsiębiorstwa. Uzasadnienie tej tezy jest bardzo proste – są to serwery kasetowe, mające stały wymiar i w większości przypadków posiadające szesnaście slotów na kasety. Samo urządzenie kasetowe jest wyposażone w system chłodzenia, dzięki czemu możliwe jest przetrzymywanie takich serwerów w naprawdę ciężkich warunkach. Są one jednak nieco droższe, a kupowanie całego urządzenia kasetowego wraz z jedną kasetą Blade jest dla małych firm po prostu nieopłacalne.

50 serwery do firmy 2

Serwer Tower i RACK – opis

Powoli zagłębiając się w temat serwerów, możemy przejść do odmian bardziej nadających się do małych rozmiarów przedsiębiorstw. Mowa głównie o dwóch pozostałych, a mianowicie Tower i RACK.

Tower

Serwer pobierający zdecydowanie najmniej miejsca. Wyglądem i wymiarami znacznie przypomina zwykły komputer stacjonarny. Służy głównie do podstawowej wymiany danych, obsługi poczty e-mail i może połączyć ze sobą od kilku do kilkunastu komputerów. Oczywiście, istnieją odmiany wyposażone w bardziej zaawansowane funkcje, choć wydaje się to niepotrzebne dla mniejszych firm. Plusem jest ogrom miejsca wewnątrz i możliwość ulepszania urządzenia przez różne karty rozszerzeń.

RACK

Sam serwer jest z pozoru znacznie mniejszy od wersji Tower, jednak zawsze należy umieścić go w szafie rackowej. Te z kolei różnią się od opcji kasetowych ceną i dowolnością w rozmiarach. Można powiedzieć, że dzięki możliwości dowolnej rozbudowy na stojakach, serwery te okażą się dobrym rozwiązaniem dla każdej wielkości firmy.

Podsumowanie

Nie jest możliwe dobranie serwera idealnego dla wszystkich przypadków. Każda firma różni się od siebie w znaczący sposób i wymaga indywidualnego podejścia. Tak samo każdy serwer posiada swoje zarówno wady, jak i zalety. Najlepiej więc w tym celu skorzystać z rady specjalistów.

Korzystnie jest także wybierać produkty wyłącznie od solidnych i sprawdzonych producentów. Bardzo popularnymi są chociażby serwery hp, Dell czy Fujitsu. Wszystkie powyższe marki oferują wysokiej jakości asortyment o solidnym i długotrwałym działaniu.Autor |2022-08-05T18:55:18+02:005 sierpnia 2022 18:55|Kategorie: Internet, Newsy, Sprzęt|0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.