Jesteś tutaj:-, Newsy, Rozrywka-Konsola do gier Nintendo – potrzebujesz jej w swoim domu

Konsola do gier Nintendo – potrzebujesz jej w swoim domu

Granie na konsoli stało się już jednym z najczęstszych sposobów na wypełnianie wolnego czasu. Trzeba powiedzieć, że konsole w pewnej mierze przebiły się mocniej do świadomości gracza i stały się realną alternatywą dla komputerów stacjonarnych. Konsole są bardziej mobilne i można je zabrać ze sobą w podróż, czego nie można powiedzieć o komputerze. Jeżeli chodzi o rynek konsol to przede wszystkim mowa o dwóch największych graczach – Sony oraz Microsoft, które mają odpowiednio PlayStation oraz Xbox. Jest jednak jeszcze kolejny mocny kandydat, nad którym warto się pochylić i dać mu szansę – to Nintendo. Aby się więcej o niej dowiedzieć, zachęcamy do lektury naszego tekstu.

Konsole Nintendo to kawałek legendy

Być może ciężko będzie sobie wyobrazić niektórym naszym czytelnikom to, że kiedyś było życie przed PlayStation i Xbox. Zanim te konsole wyszły na rynek, to głównym graczem było Nintendo. Nie każdy wie, że jest to firma, która ma ogromną legendę sięgającą 1889 roku. Minęło kilkadziesiąt lat od tego czasu i japońska firma stała się potentatem w gatunku produkcji konsol. Wydaje się, że pomimo upływu lat, nie ma takiej osoby nieznającej Mario, Zeldy czy Pokemonów. Są to kultowe gry, które doczekały się wielu kontynuacji, jednak nie mogą nawiązać do swoich pierwotnych sukcesów, bo były to prawdziwe hity lat 80-tych i 90-tych XX wieku.

Konsola do gier Nintendo była pierwszym automatem do gry, a potem z czasem japońskie przedsiębiorstwo rozwijało swoje konsole, które pojawiały się praktycznie w każdym polskim domu. Z czasem Nintendo starało się wypuszczać nowsze konsole, takie jak GameBoy, które również były ciekawą alternatywą, a przede wszystkim można było grać w formie bezprzewodowej.

konsola do gier nintendo potrz11

Nintendo stara się wyznaczać trendy

Nowoczesne konsole zdecydowanie różnią się od tych, które znaliśmy z przeszłości. Przede wszystkim grafika rozwinęła się na tyle, że coraz bardziej przypomina rzeczywistość. Najmniejsze detale są już tak dokładnie odwzorowane, że nic dziwnego, iż gracze spędzają wiele czasu przed konsolami. Zawsze jednak sporym problemem jest to, że konsolę ciężko zabrać w podróż. Nie dość, że sama puszka, która jest konsolą zajmuje wiele miejsca, to również zabrać joystick, gry oraz przede wszystkim mieć możliwość podłączenia jej do prądu.

Nintendo poszło zdecydowanie krok do przodu i sprawiło, że przeniesienie przepięknej grafiki jest możliwe. Wszystko to stało się za uwagą Nintendo Switch, które sprawiło, że można grać na niej praktycznie wszędzie. Jej niewielkie rozmiary sprawiają, że granie na hamaku, w komunikacji miejskiej czy na przerwie w szkole jest jak najbardziej możliwe.

konsola do gier nintendo potrz21

Jakie są zalety Nintendo Switch?

Najważniejszą zaletą Nintendo Switch jest to, że można na nim grać bezprzewodowo co sprawia, że niekoniecznie trzeba mieć połączenie przewodowe. Można wyjść na zewnątrz i cały czas na niej grać. Jej dużym atutem jest niższa cena. Konsola kosztuje o wiele mniej niż najnowsze modele Xbox czy PlayStation i dzięki temu można zaoszczędzić około 1000 zł. Japońska firma stała się tym samym poważnym konkurentem, który zrobił wielki krok by doskoczyć do najlepszych konsol.

Sporą wadą przez ostatnie lata było to, że Nintendo stało się hermetyczną marką, która nie chciała się otworzyć na światowy rynek. Okazało się, że teraz można zagrać w wiele świetnych i znanych tytułów jak Wiedźmin 3, a nasze fotele gamingowe już niekoniecznie muszą się kojarzyć z tym, że wpatrujemy się w ekran komputera. Wydaje się, że Nintendo zrobiło spory krok naprzód, a z czasem różnica pomiędzy czołową dwójką, a japońską marką może się zmniejszać.Autor |2022-06-21T13:28:19+02:0021 czerwca 2022 13:28|Kategorie: Gry, Newsy, Rozrywka|0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.