Jesteś tutaj:-, Gadżety, Nawigacja, Newsy, Testy i opinie-NotiOne GPS – prosty i niedrogi sposób na lokalizację samochodów

NotiOne GPS – prosty i niedrogi sposób na lokalizację samochodów

Lokalizatory GPS to coraz bardziej w Polsce popularna usługa, dzięki której możemy sprawdzić, gdzie znajduje się „śledzony” obiekt. Możemy z nich korzystać do sprawdzania pozycji samochodów, motocykli, zwierząt a nawet osób.

Jednak większość tego typu usług wiąże się z koniecznością opłacania abonamentu za usługi transmisji danych (lokalizator wysyła co jakiś czas swoją pozycję) oraz za dostęp do mapy pozwalającej na sprawdzenie lokalizacji (operator utrzymuje i oferuje swoją usługę śledzenia). Nie zawsze jednak chcemy się wiązać umową z operatorem i naprzeciw takim potrzebom wychodzi NotiOne ze swoim produktem NotiOne GPS.

Testowany przez nas NotiOne GPS to lokalizator GPS wyposażony we wbudowany modem GPRS do transmisji danych oraz odbiornik GPS. Urządzenie jest wodoodporne co oznacza, że możemy je przymocować np. do roweru lub motocykla. Obudowa wygląda na solidną a panel z przyciskiem i złączem ładowania zabezpieczony jest gumową zaślepką.

NotiOne GPS waży 100 gramów. Podejrzewam, że spory w tym udział wbudowanej baterii, która wystarcza nawet na kilka tygodni pracy (czas ten zależy od częstotliwości odświeżania pozycji).  W zestawie dostajemy też uchwyt, który możemy zamocować np. w samochodzie lub motocyklu i do którego przyczepiany jest lokalizator. Pozwala to na szybkie odpięcie urządzenia w celu np. naładowania.

Lokalizator ładowany jest przez złącze USB-C a sam proces ładowania trwa do 6 godzin.

Jak sprawuje się NotiOne GPS w codziennym użytkowaniu ? W moim przypadku test przeprowadziłem w „wariancie” motoryzacyjnym. Nie muszę wprawdzie śledzić lokalizacji swojego samochodu, niemniej jednak informacja o tym, gdzie się znajduje może być przydatna.

  • W przypadku ew. kradzieży możliwe będzie sprawdzenie gdzie znajduje się pojazd
  • Mogę szybko wyszukać pojazd w trakcie podróży w nieznanych miejscach – np. zostawiamy auto na parkingu lub bocznej uliczce w obcym mieście a potem trudno jest go znaleźć
  • W przypadku korzystania z samochodu w rodzinie można łatwo sprawdzić, gdzie partner zostawił auto na parkingu osiedlowym. Często bowiem krążymy po osiedlu w poszukiwaniu miejsca do zaparkowania a potem zapominamy gdzie auto stoi.

Korzystanie z notiOne GPS rozpocząłem od naładowania baterii. Kolejny etap to zeskanowanie kodu QR z linkiem do aplikacji mobilnej (dostępna jest na Google Play, AppStore i Huawei App Gallery). Aktualne korzystam z telefonu Huawei więc pobrałem aplikację z AppGallery. Niestety, wersja z marketu Huawei była starsza i nie wspiera jeszcze notiOne GPS. Pobrałem więc aplikację na innych telefon z usługami Google – wersja z Google Play została już zaktualizowana i była w niej opcja dodania notiOne GPS do kolekcji urządzeń. ( Po zakończeniu pisania tego tekstu, producent zaktualizował już aplikacje na Huawei App Gallery do najnowszej wersji)

Po wgraniu aplikacji do telefonu konieczne jest sparowanie naszego konta z odbiornikiem. W tym celu wystarczy wcisnąć przycisk na obudowie notiOne i wpisać 4-cyfrowy kod w aplikacji. Po kilkunastu sekundach urządzenie jest gotowe do użytku i możemy przejść do ustawienia częstotliwości pomiarów lokalizacji. Służy do tego specjalna sekcja w aplikacji, gdzie możemy ustawić osobno częstotliwość aktualizacji pozycji, gdy urządzenie jest w ruchu i w stanie spoczynku. W wersji notiOne Plus możemy też włączyć funkcje alertu antykradzieżowego.  Włączy się on w momencie wykrycia ruchu a powiadomienie trafi na nasz telefon.

Czas pracy urządzenia zależy od częstotliwości powiadomień o lokalizacji – im więcej ich jest wysyłanych tym krócej działa notiOne GPS. Producent deklaruje, że w pełni naładowana bateria starcza na 700 powiadomień.

Podczas korzystania notiOne GPS nie sprawiał problemów. Lokalizacja była poprawnie zapisywana w aplikacji a powiadomienia antykradzieżowe związane ze zmianą lokalizacji pojazdu przychodziły szybko.  W aplikacji mobilnej oraz na stronie www możemy uzyskać dostęp do trasy jaką poruszał się lokalizator. Dzięki temu, możliwe jest dokładne określenie jego pozycji w określonym czasie.

 

Podsumowanie

notiOne GPS nie jest przywiązany do źródła zasilania tak jak wiele lokalizatorów wpinanych w port diagnostyczny samochodu. Wbudowana bateria, która wystarcza na kilka tygodni pracy, to jeden z pozytywnych wyróżników tego urządzenia. Druga pozytywna cecha notiOne  GPS,  to brak konieczności wiązania się umową z operatorem. Nawet w wersji standardowej lokalizator będzie działał w wybranym kraju (np. Polsce) i nie będziemy musieli ponosić opłat za korzystanie z podstawowych funkcji. Jeśli chcemy czegoś więcej, to można skorzystać z notiOne GPS Plus, który kosztuje więcej (599 zł zamiast 399 zł) ale daje funkcje antykradzieżową , roaming w całej Unii Europejskiej i zwiększoną (z 10 min do 10 sek ) częstotliwość aktualizacji pozycji GPS.

 

 

Autor |2020-12-18T10:38:16+01:0018 grudnia 2020 10:38|Kategorie: Bezpieczeństwo, Gadżety, Nawigacja, Newsy, Testy i opinie|1 komentarz

1 komenarz

  1. Sadomm 18 grudnia 2020 w 11:28 - Odpowiedz

    ciekawe rozwiązanie

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile