Jesteś tutaj:-, Oprogramowanie, Polecamy, Poradniki, Testy i opinie, Top7-Jak webinary pozwoliły rozwinąć biznes mimo światowego kryzysu

Jak webinary pozwoliły rozwinąć biznes mimo światowego kryzysu

Pasją Julii od zawsze były ubrania i psychologia, dlatego swoje zainteresowania przekształciła w biznes. Uczy Polki co i jak nosić, żeby zawsze miały co na siebie założyć i dobrze przy tym wyglądały. Mimo, że na początku swój biznes prowadziła offline, a o kursie online tylko marzyła, przyszedł czas na zmiany. Kiedy zaczęła się kwarantanna za pomocą polskiej platformy do prowadzenia webinarów ClickMeeting przeniosła swój biznes do internetu i osiągnęła sukces. Poznaj historię Julii Purets – Architekt Twojego Stylu.

 

Webinary pozwoliły rozwinąć biznes mimo światowego kryzysu

 

Droga do własnego biznesu

Jak Julia sama mówi nigdy nie sądziła, że będzie działać w branży modowej. Oczywiście ciuchy uwielbiała od zawsze, jednak jej życie zawodowe nie było z tym związane. Jedyne co wtedy miała wspólnego z ubraniami to kolekcjonowanie rzeczy – takich największych perełek, które potrafiła wyszukać spośród stosów ubrań. Jej zainteresowaniem była też psychologia, po prostu lubiła ludzi. I co w tej historii najważniejsze to dwie pasje, które jak nikt inny potrafiła ze sobą łączyć. Wręcz w magiczny sposób dobiera rzeczy do ludzi. Dlatego też została stylistką, a to był dopiero pierwszy krok.

Na początku byłam po prostu shopperem, czyli pomagałam przy zakupach. Później zauważyłam, że dużo dziewczyn woli nauczyć się JAK i CO kupować, a nie być uzależnionym od stylistki. Poza tym, ja też wolałam nie uzależniać od siebie klientek – bo  miałam takie przypadki gdy ktoś bez konsultacji ze mną bał się kupić skarpetki – mówi Julia Purets

 

Początek działania i wielkie plany

Na początku powstał profil na Instagramie: ShoppingRevolution.Expert, ale nic się tam specjalnie nie działo. Posty pojawiały się raz na tydzień, ponieważ Julia bardzo bała się hejtu i porażki. Mimo to społeczność powoli rosła, a szkoleń offline było coraz więcej. W planach był też kurs online, ale przez bardzo dużą ilość pracy nie było czasu, żeby je wdrożyć. Całkowity plan kursu leżał w szufladzie i się kurzył. Wtem przez światową pandemię COVID-19 została ogłoszona kwarantanna. Właśnie to był moment wielkich zmian. Julia ogłosiła na koncie ShoppingRevolution.Expert na Instagramie, że organizuje kurs online i ku jej zdziwieniu zgłosiło się naprawdę wiele osób. Tak narodziła się Architekt Twojego Stylu.

“Nazwa pochodzi z Lego. Wiem, że to dziwnie, ale zainspirowała mnie bajka, którą oglądałam z dziećmi. Tym bardziej, że ja zawszę tłumaczyłam: Kapsułowa garderoba, to jak klocki Lego, które idealnie do siebie pasują i dają wiele możliwości!” W bajce były postacie superbohaterów – których nazywano Architekci – bo potrafili z niczego wybudować co akurat było potrzebne – mówi Julia

 

Technologia pomogła rozwinąć biznes

Zmiana praktycznie z dnia na dzień sposobu prowadzenia biznesu bywa trudna. Kluczem do sukcesu okazała się być technologia. Dzięki  ClickMeeting – polskiej platformie do prowadzenia webinarów, możliwe było nie tylko szybkie przeniesienie biznesu do Internetu, ale też spełnienie marzeń i odniesienie sukcesu. Kursy online mimo, że są płatne wyprzedają się w 3 dni, a osób proszących o zorganizowanie kolejnych terminów ciągle przybywa. Liczba miejsc jest ograniczona, a kurs kosztuje tylko 342 złote, a w tym 8 webinarów, prywatne rekomendacje i prace domowe.

Wybrałam ClickMeeting przede wszystkim dlatego, że jest po Polsku i nie trzeba ściągać aplikacji na komputer. Mogę go obsługiwać z dowolnego urządzenia, co jest bardzo wygodne. Dodatkowo w łatwy sposób mogę dzielić się materiałami: prezentacjami czy filmikami z Internetu, a także nagraniem całego webinaru. Dzięki temu moje kursantki zawsze mogą wrócić do kwestii o których rozmawiałyśmy. Ważne dla mnie było też ciągłe wsparcie ze strony ClickMeeting. Kiedy miałam wątpliwości stawiając pierwsze kroki w świecie webinariów zawsze mogłam liczyć na pomoc kogoś z obsługi klienta – mówi Julia. W transformacji pomocny był też Instagram, mimo, że początki były wyzwaniem, bo trzeba było się przyzwyczaić do gadania do telefonu i robienia zdjęć przed jedzeniem– dodaje.

 

Unikalna usługa sposobem na kryzys

Kurs jest jedynym takim w Polsce. Po pierwsze – daje uniwersalną wiedzę o korekcji figury. Wiedzę, którą kobieta będzie mogła się posługiwać niezależnie od okresu życia i od tego jak z biegiem czasu będzie zmieniało się jej ciało. Tematyka obejmuje też zasady łączenia kolorów oraz rodzaje krojów. W szczególności czym są kroje bazowe – czyli takie które w 100% łączą się między sobą. Ważnym aspektem jest też: jak samodzielnie zbudować swoją garderobę kapsułową.

Kurs to też nauka o akceptacji siebie i swojego ciała. Nikt nie jest idealny, a  życie jest zbyt krótkie, by tracić go na rozczarowania w przymierzalni. Dlatego po webinarium każdy dokładnie wie czego potrzebuje, a co musi omijać wielkim łukiem. To też zmiana przyzwyczajeń – kursantki przestają kupować kompulsywnie. Przestają mieć potrzebę permanentnego kupowania nowych rzeczy, bo wiedzą, jak wykorzystać to co już mają albo jak przy minimalnych zakupach wycisnąć maksimum z garderoby. Niewątpliwie właśnie te aspekty wpłynęły na popularność webinarium.

 

Inspiracje i motywacja

Zakładając biznes Julia mówi, że trzeba wiedzieć czego się chce i co dokładnie proponuje się ludziom. Trzeba robić to co się kocha bo w przeciwnym razie szybko się zniechęcamy. Warto też zacząć od terapii u psychologa, żeby przepracować swoje blokady, lęki i resztę kamieni które ciągną w dół. To dobra baza dla każdego biznesu.

Dzięki pokonaniu tych przeciwności właśnie powstaje kurs dla zaawansowanych, na który wiele osób już czeka. W niedługim czasie powstaną też webinary na ClickMeeting o innych tematykach.

 Autor |2020-05-21T06:07:24+01:0021 maja 2020 06:05|Kategorie: Newsy, Oprogramowanie, Polecamy, Poradniki, Testy i opinie, Top7|1 komentarz

1 komenarz

  1. Alekk 26 listopada 2020 w 10:10 - Odpowiedz

    Webinary stają się coraz bardziej popularne, mają przystępną formę dla każdego.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.