Jesteś tutaj:-, Inne, Inne, Internet stacjonarny, LTE, Newsy, Operatorzy, Rozrywka, Rynek, Sprzęt, Taryfy, Taryfy stacjonarne, Top30, Top7-Archer AX6000 – pierwszy router od TP-Link ze wsparciem dla WiFi 6

Archer AX6000 – pierwszy router od TP-Link ze wsparciem dla WiFi 6

802.11ax to najnowszy standard WiFi, znany także pod nazwą WiFi 6, który jest następcą standardu 802.11ac (WiFi 5). WiFi 6 działa w pasmach 2,4 GHz i 5 GHz, jest znacznie szybsze od poprzednika, a co najważniejsze – zostało zaprojektowane tak, aby sprostało wyzwaniom związanym z coraz większą liczbą urządzeń łączących się z siecią bezprzewodową.

Według raportu przygotowanego przez Organizację Współpracy Gospodarczej i Rozwoju: do 2022 roku liczba urządzeń podłączonych do sieci bezprzewodowej w przeciętnym gospodarstwie domowym, wzrośnie z obecnych 10 do 50. Każde z tych urządzeń będzie „walczyło” o swoje miejsce w paśmie sieci bezprzewodowej. WiFi 6 ma znacznie większą przepustowość od poprzedniego standardu, dzięki czemu obsługa tak wielu urządzeń na małej powierzchni, nie stanowi dla niego problemu.

Archer AX6000 - pierwszy router od TP-Link ze wsparciem dla WiFi 6

Aby w pełni i efektywnie wykorzystać możliwości jakie oferuje technologia WiFi 6, TP-Link wprowadza na rynek router, który spełni oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników. Archer AX6000 dedykowany jest miłośnikom zaawansowanych gier sieciowych oraz osobom potrzebującym szybkiego, stabilnego i wydajnego łącza do przesyłania i pobierania dużej ilości danych.

Korzystając z najnowszego standardu WiFi 802.11ax, Archer AX6000 oferuje użytkownikom do 5952Mb/s łącznej przepustowości w dwóch pasmach transmisji: do 1148Mb/s w paśmie 2,4GHz i do 4804Mb/s w paśmie 5GHz. Dzięki OFDMAi MU-MIMO Archer AX6000 zapewnia podłączonym urządzeniom czterokrotnie  większą przepustowość i lepsze wykorzystanie pasma radiowego, niż dotychczas dostępne routery w standardzie 802.11ac. Co więcej, wykorzystanie technologii BSS Color pozwala na zmniejszenie zakłóceń generowanych przez inne urządzenia WiFi w sąsiedztwie, poprawiając płynność
i stabilność połączeń.

Wyjątkowo mocny czterordzeniowy procesor o taktowaniu 1,8GHz, wspierany przez dwa procesory pomocnicze  oraz 1GB  pamięci RAM, z niezwykłą łatwością radzi sobie z najtrudniejszymi zadaniami. Dzięki tak mocnej specyfikacji, router może wykonywać wiele wymagających działań jednocześnie. Stałą siłę sygnału w każdym zakątku mieszkania czy domu zapewnia osiem anten wspieranych technologią RangeBoost, a Beamformingumożliwia zlokalizowanie łączących się do routera urządzeń, a następnie zwiększa siłę sygnału nadawanego w ich kierunku, zapewniając tym samym najwyższą wydajność.

Dzięki MU-MIMO 8×8, Archer AX6000 przesyła pakiety danych do ośmiu urządzeń w tym samym czasie, podnosząc wydajność komunikacji, która dodatkowo wspierana jest technologią OFDMA czterokrotnie zwiększającą przepustowość łącza, w porównaniu do możliwości standardu 802.11ac. Za optymalizację wydajności WiFi odpowiadają także Airtime Fairness oraz QoS (Quality of Service). Działanie technologii Airtime Fairness polega na promowaniu wydajniejszych użytkowników bezprzewodowych, którzy są w stanie przesłać większą ilość danych w żądanym przedziale czasu. Dzięki tej funkcji starsze urządzenia połączone z routerem nie powodują zmniejszenia prędkości sieci.Natomiast QoS priorytetyzuje zadania i przydziela pasma określonym urządzeniom i usługom, aby w pełni wykorzystać ich możliwości.

Bezprzewodowy, zewnętrzny punkt dostępowy MU-MIMO, standard AC1200

AX6000 został wyposażony w 2,5Gb/s port WAN, odpowiadający za połączenie z Internetem oraz osiem gigabitowych portów LAN, które pozwalają na podłączenie do sieci przewodowych urządzeń takich jak komputery, konsole do gier czy telewizory smart, bez konieczności używania dodatkowego przełącznika. Router posiada także dwa porty USB 3.0 – typu A i C.

System HomeCare z wbudowanym antywirusem od Trend Micro pozwala skutecznie chronić domową sieć przed cyberatakami. Rodzice z pewnością będą zadowoleni z funkcji kontroli rodzicielskiej, dzięki której zastosują blokadę dostępu do wybranych zasobów sieciowych i treści w Internecie. Wystarczy ustawić listy adresów URL dostępnych lub zablokowanych z poziomu danej sieci. Wykorzystując  harmonogramy można określić także pory dostępu dla poszczególnych urządzeń łączących się z siecią.

Konfiguracja oraz obsługa AX6000 są bardzo proste i intuicyjne. Odbywają się poprzez aplikację Theter, dostępną na urządzenia z systemem Android i iOS. Routerem można zarządzać za pomocą Amazon Alexa lub IFTTT.

Specyfikacja techniczna urządzenia dostępna jest na stronie TP-Link.

Router Archer AX6000 jest już dostępny w sprzedaży i objęty zostały 3-letnią gwarancją.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.