Jesteś tutaj:-, Newsy, Sprzęt, Top7-Test Hoover H-FREE 700 – pozwala wysprzątać cały dom z maksymalną praktycznością i bez przewodów

Test Hoover H-FREE 700 – pozwala wysprzątać cały dom z maksymalną praktycznością i bez przewodów

Odkurzacz H-FREE 700 składa się z trzech części. Zacznijmy od urządzenia głównego. Dzięki modułowej konstrukcji może on działać jak ręczny – przyda się do czyszczenia mebli, czy samochodu. Obsługa urządzenia jest łatwa i personalizowana podczas użytkowania, dzięki praktycznemu panelowi sterowania umieszczonemu w przedniej części recenzowanego produktu. W rączce znajduje się wymienny akumulator, którego naładowanie zajmuje około 5 h na ok 35 minut nieprzerwanej pracy – warto natomiast dodać, że praca w trybie turbo skraca czas pracy do kilkunastu minut. Możemy sprawdzić poziom akumulatora w każdym momencie na ekranie z 4 diodami LED, który pozwala również sprawdzić poziom naładowania. Lampy LED pokazujące poziom naładowania akumulatora, znajdują się również na dyszy odkurzacza. Baterię można naładować, także po odłączeniu od urządzenia.

Dostępne są cztery tryby pracy:

  • TRYB TYMCZASOWY: Urządzenie zacznie pracę po naciśnięciu wyłącznika i zakończy po jego zwolnieniu.
  • TRYB CIĄGŁY: Aby włączyć tryb ciągły, należy przesunąć dźwignię wyłącznika do tyłu w taki sposób, aby zaskoczyła na miejsce. [3B] Aby wyłączyć tryb ciągły, należy przesunąć dźwignię wyłącznika do przodu.
  • TRYB CICHY: Wystarczy wcisnąć przycisk na wyświetlaczu, aby go włączyć. Tryb Silent Mode zmniejsza hałas o ponad 6 decybeli.
  • TRYB TURBO: Wystarczy wcisnąć przycisk Turbo, aby uzyskać pełną moc czyszczenia twardych powierzchni.

WAŻNE: Po każdym użyciu urządzenia należy zawsze przesunąć dźwignię wyłącznika „on-off” do przodu do pozycji odblokowanej. Niewykonanie tego zalecenia może skutkować skróceniem żywotności akumulatora lub awarią.

Z odkurzaczem szczotkę łączy rura/przedłużka. Jej długość to ok. 670 mm i nie da się tego zmienić. Natomiast jest to już wielkość odpowiednia dla większości osób. Sama jakość rury jest znakomita. Dzięki specjalnemu systemowi, możemy zmieniać akcesoria jednym prostym ruchem. Wszystkie końcówki idealnie do siebie pasują, nie ma mowy i żadnych niedociągnięciach.  Sama szczotka jest dosyć płaska i pozwala na wjechanie nawet pod niżej stojące meble. Zakres ruchów 180° jest spory, a Easy Driving System pozwala na wygodne manewrowanie odkurzaczem. Sam odkurzacz jest dosyć lekki i nawet delikatne ręce naszych pań, nie powinny mieć problemów z jego obsługą.  Ja spokojnie manewrowałem nim, czyszcząc tapicerkę samochodu – nie czując zmęczenia. Poza tym rączka jest wygodna, a wymiana rury, czy szczotek banalne i szybkie.

Testowany odkurzacz jest bezworkowy wyróżnia się unikalną technologią HSpin-Core z systemem separacji, która sprawia, że zabrudzenia nie osadzają się wokół modułu separacyjnego, lecz znajdują się na dnie zbiornika. Funkcja ta ułatwia opróżnianie pojemnika (o pojemności 0,7 l), bez wchodzenia w kontakt z kurzem. Ponadto urządzenie zostało wyposażone w filtr z dodatkiem antyalergicznych jonów srebra.  Materiałowy filtr znajduje się w górnej część urządzenia i jest on łatwo wymieniany. Ponadto, dodatkowy filtr spustowy na wyjściu można wyjąć i wymyć w dowolnym momencie. Odkurzacz bezproblemowo radzi sobie z kurzem, resztkami jedzenia piaskiem czy błotem. Spokojnie wciągniecie też do niego ziarno popcornu czy większy brud. Niestety piętą achillesową jest bardzo gęsty dywan z długim włosiem.  Szczotka ma problem z poruszaniem się po nim – standard w tego typu urządzeniach.  Za to nie miałem problemów z mniej gęstym dywanem czy wykładziną podłogową – odpowiednia końcówka daje radę. Dzięki strumieniowi powietrza o dużej prędkości i wysokiej mocy silnika, odkurzacz skutecznie zbiera kurz z posadzek każdego typu i dywanach.

W komplecie oprócz różnych końcówek znalazł się uchwyt i kołki montażowe, który możemy umieścić na ścianie by później móc na nim wieszać odkurzacz oraz najpotrzebniejsze końcówki

 

Odkurzacz jest lekki i bardzo zwrotny. Nie ma, więc żadnych problemów z wjechaniem pod łóżko, czy pod meble. Podstawowa szczotka H-FREE 700 posiada przednie diody LED, które zwiększają widoczność w ciemnych narożnikach i miejscach pod meblami. Dzięki praktycznemu systemowi odłączania szczotki, jej czyszczenie jest proste i higieniczne. Nakładka „Deep Care” to idealne rozwiązanie do posadzek twardych oraz delikatnych powierzchni, np. parkietów, natomiast „Intense Floor” umożliwia uzyskanie nadzwyczajnych wyników na posadzkach twardych i dywanach.

W zestawie znajdziemy również długą plastikową przedłużkę z wąskim zakończeniem oraz nakładką przesuwaną, która idealnie sprawdzającą się w trudno dostępnych miejscach na przykład za szafami, między siedzeniami w samochodzie, czy do odkurzania ścian i sufitów.  Zdecydowanie liczba dodatków pozwala na wysprzątanie wszystkiego, co chcecie. Także sama opcja odkurzacza ręcznego jest niezastąpiona – czyszczenie samochodu czy wnętrza szuflad jest dzięki temu przyjemnością.

Jeżeli chodzi o czas pracy, to w trybie turbo mogliśmy odkurzyć cały samochód – nawet pozostanie zapas na ewentualne poprawki :). Trym standard (o. 35 min.) wystarczy na sprzątnięcie 3 pokojowego mieszkania. Przełączanie jest banalne i dobrze rozwiązanie. Głośność, tutaj plus dla producenta. Trochę ładowanie trwa zbyt długo, ale jesteśmy na to przygotowani.

Podsumowanie

Podczas dwóch tygodni z H-FREE 700 i po „testowych” porządkach, mogę śmiało stwierdzić że opisywany sprzęt znajdzie zastosowanie w każdym gospodarstwie domowym.  Bezprzewodowe odkurzacze Hoover H-FREE 700 są dostępne w sprzedaży w cenach od 799 zł w sklepach Alto, Komputronik i Empik. Urządzenie jest niezwykle lekkie, ciche, zwrotne oraz łatwe w użytkowaniu. Wydajność na najwyższym poziomie, innowacyjne funkcje oraz elegancki design oznaczają efektywne i wygodne sprzątanie. Świetnie sprawdza się także podświetlenie ułatwiające odkurzanie ciemnych miejsc. Uważam, że jest on warty wydanych pieniędzy.  Odkurzacz bardzo dobrze sprawdzi się w mieszkaniach i podczas sprzątania samochodu oraz skutecznie wyczyści kanapę. Nie ma też problemów z sięganiem do różnie położonych miejsc – system dopracowanych końcówek ułatwia robotę. A samo urządzenie zostało zaprojektowane nie tylko z myślą o komforcie użytkowników, ale także w trosce o nasze zdrowie.

TECHNOSeniorAutor |2019-08-23T11:25:35+02:0023 sierpnia 2019 11:25|Kategorie: Gadżety, Newsy, Sprzęt, Top7|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.