Jesteś tutaj:-, Internet, Newsy, Top7-TP-Link Archer C6 – router do nowoczesnego domu

TP-Link Archer C6 – router do nowoczesnego domu

Internet w Polsce nieustanie przyspiesza. Operatorzy oferują coraz szybsze łącza, nierzadko o przepustowości kilkuset Mb/s. Zmiana planu taryfowego u operatora, często powoduje konieczność wymiany routera na taki, który pozwoli w pełni wykorzystać potencjał łącza zachowując przy tym atrakcyjną cenę. Odpowiadając na rynkowe potrzeby TP-Link prezentuje nowy router Archer C6.

Nowy router zastępuje w portfolio producenta model Archer C2. W porównaniu do poprzednika, charakteryzuje się m.in. wyższą przepustowością sieci bezprzewodowej oraz obsługą technologii MU-MIMO. Kolejną zmianą jest zastosowanie pięciu anten zapewniających większy zasięg i wydajność połączeń bezprzewodowych.

TP-Link  Archer C6 rozgłasza Wi-Fi w wydajnym standardzie 802.11ac, oferując  użytkownikom przepustowość do 1200 Mb/s w dwóch pasmach transmisji (do 867 Mb/s w paśmie 5GHz i do 300 Mb/s w 2.4GHz). W routerze duży nacisk położono na optymalizację działania sieci bezprzewodowej w celu zwiększenia jej wydajności i zastosowano technologię MU-MIMO 2×2.  Technologia ta pozwala na  jednoczesną komunikację routera z dwoma urządzeniami, co powoduje zwiększenie prędkości, przepustowości i wydajności całej domowej sieci.

Archer C6 TP-Link Archer C6– dobry router do nowoczesnego domu porty

Za zasięg routera  odpowiadają cztery anteny zewnętrzne i jedna antena wewnętrzna wspomagane przez technologię Beamforming. Beamforming (kształtowanie wiązki) umożliwia zlokalizowanie łączących się do routera urządzeń a następnie zwiększenia siły sygnału nadawanego w ich kierunku. Archer C6 został wyposażony w jeden gigabitowy port WAN oraz cztery gigabitowe porty LAN, które pozwalają na zbudowanie wydajnej sieci przewodowej. Urządzenie może również pracować jako Access Point lub Bridge, przez co sprawdzi się przy rozbudowie sieci domowej.

Konfiguracja i obsługa routera przebiega szybko i łatwo. Wszystko za sprawą intuicyjnego interfejsu lub aplikacji Tether dostępnej na urządzenia z systemami Android lub iOS. Specyfikacja techniczna urządzenia jest dostępna na stronie TP-Link.

Router Archer C6 jest dostępny w sprzedaży w cenie ok 200 zł i objęty został 36-miesięczną gwarancją.Autor |2018-11-06T13:21:23+02:006 listopada 2018 13:21|Kategorie: Inne, Internet, Newsy, Top7|Tagi: , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. lesiobe 7 listopada 2018 w 10:03 - Odpowiedz

    Plastik z którego jest wykonany ten router śmierdzi tak ,że trzeba z domu uciekać zresztą dotyczy to także innych routerów tp linka .
    Dobre routery to robi ubiquiti i microtic .

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.