Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy, Rozrywka, Rynek, Top7, Wydarzenia-Roboty edukacyjne Abilix debiutują w Polsce

Roboty edukacyjne Abilix debiutują w Polsce

Systemy edukacji na całym świecie ulegają obecnie znaczącym przeobrażeniom. Wynika to z potrzeby lepszego dostosowania założeń polityki oświatowej do potrzeb rynku pracy. Kluczowe stają się kompetencje XXI wieku, a co za tym idzie edukacja w nurcie STEAM. Na rynku polskim zadebiutował właśnie Abilix, światowy lider robotyki edukacyjnej. Mieliśmy okazję przyjrzeć się z bliska robotom zaprezentowanym przez tę markę na dzisiejszej konferencji.

 

Abilix to lider rynku robotów edukacyjnych, obecny w ponad 50 krajach na świecie. W swojej ofercie posiada różnorodne serie robotów: od latających Iris, które potrafią przenosić przedmioty, przez serie kreatywną C i modularną H, których klocki posiadają wiele swobodnych kątów ruchu i możliwości połączeń, do Oculus, które pomagają wykonywać codzienne prace domowe czy Krypton mających wspierać dzieci i młodzież w nauce przedmiotów ścisłych. Wszystkie z nich są w pełni programowalne.

Programowanie przez dzieci jest obecnie mocno wspierane przez Ministerstwo Edukacji a producent przygotował produkty w taki sposób, żeby dobrze dało się je wykorzystać na lekcjach. Wraz ze sprzętem dostępne są skrypty dla nauczycieli ułatwiające cały proces edukacyjny. Warto dodać, że do nauki nie są wymagane zaawansowane umiejętności informatyczne. Na pewno jednak przyda się pasja i zaangażowanie ze strony nauczyciela oraz dzieci.

 

Roboty edukacyjne Abilix debiutują w Polsce 24

 

Abilix od ponad 20 lat dostarcza rozwiązania zgodnie z wymogami edukacji w nurcie STEAM (Science, Technology, Engineering, Art and Mathematics) i to właśnie edukacyjna seria Krypton pojawi się w Polsce jako pierwsza. Ogromne możliwości konfigurowania wyglądu robotów oraz programowania ich zachowań, czynią zabawkę odpowiednią nawet dla dzieci w wieku przedszkolnym. W zależności od modelu można zbudować od 17 do 50 robotów, a każdy z nich rozwija inne umiejętności dziecka. Największy zestaw posiada  1122 klocki, których innowacyjny system pozwala łączyć ze sobą elementy z sześciu stron, co daje ogromne możliwości w zakresie tworzenia projektów robotów. W zestawach znajdziemy również nowoczesne silniki i sensory pozwalające robotom m. in. słyszeć, reagować na dotyk, czy poznawać swoje położenie w przestrzeni i programowalny mózg z pamięcią oraz ekranem dotykowym, choć ten ostatni tylko w wybranych modelach.  Jeśli chodzi o język programowania producent pomyślał o użytkownikach będących na różnym poziomie zaawansowania. Dla najmłodszych przeznaczony jest Abilix Drag&Drop, czyli łatwe i intuicyjne przeciąganie i przestawianie „kafelków” z komendami, dla dzieci w wieku szkolnym Abilix Scratch – najpopularniejszy język programowania w polskich szkołach i Abilix Flow-Chart, a dla najbardziej zaawansowanych język C++. Roboty komunikują się z telefonami i tabletami przy użyciu WIFI lub Bluetooth. W zależności od wersji jednostka centralna robota (działającą na systemie Android) może obsługiwać do 8  różnych czujników i do 4 silników podłączonych kablami.

Roboty edukacyjne Abilix debiutują w Polsce 44

 

Wyłącznym dystrybutorem robotów edukacyjnych Abilix w Polsce jest firma Solectric GmbH Polska. Na tę chwilę dostępnych będzie pięć modeli: Krypton 0, Krypton 2, Krypton 4, Krypton 6 i Krypton 8. Można je znaleźć m. in. w salonach komputerowych Komputronik, salonach iStore i ich sklepach internetowych oraz u wyspecjalizowanych firm z robotyką edukacyjną typu neorobot.pl, Aktin czy Prodata.

2018 10 23 10.17.17

 

Roboty edukacyjne Abilix f6 k2

Roboty edukacyjne Abilix f8 k6Roboty edukacyjne Abilix f9 k8
Roboty edukacyjne Abilix f7 k4Roboty edukacyjne Abilix f5 k0


Autor |2018-10-23T14:57:22+02:0023 października 2018 14:57|Kategorie: Aplikacje, Inne, Newsy, Rozrywka, Rynek, Top7, Wydarzenia|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.