Jesteś tutaj:-, e-Sport, Gry, Inne, Newsy, Rozrywka, Sprzęt, Top7-Cooler Master: dziś premiera obudowy MasterCase SL600M

Cooler Master: dziś premiera obudowy MasterCase SL600M

Obudowy komputerowe Cooler Master cieszą się zasłużenie dobrą opinią. Powodem nie jest tylko jakość zastosowanych elementów czy przemyślana, także pod kątem chłodzenia konstrukcja. Dobry przykład tego połączenia to MasterCase SL600M, która dziś ma swoją premierę.

MasterCase SL600MMasterCase SL600M 1

Chłodzenie wertykalne i wentylatory

Obudowa MasterCase SL600M została wykonana z wysokiej jakości materiałów. Jej panele w większości powstały ze szczotkowanego aluminium. Obudowa jest wyposażona w wygłuszenie od wewnątrz, dzięki czemu z szumu generowanego przez wentylatory usłyszymy stosunkowo niewiele. Producent sprytnie podszedł do tematu chłodzenia, wykorzystał bowiem fakt naturalnego zjawiska unoszenia się ciepłego powietrza. Zamiast stosować typowy schemat, w którym powietrze zasysane jest od przodu i wywiewane z tyłu, producent zdecydował się na chłodzenie wertykalne.

 

Chłodzenie wertykalne Obudowa MasterCase SL600M

 

Warto zauważyć, że większość producentów obudów ogranicza się do stosowania wentylatorów 120-milimetrowych. Inaczej jest w przypadku SL600M. Wyposażona w dwa preinstalowane wentylatory o średnicy aż 200 mm, ma zapewniać cyrkulację powietrza od spodu do góry obudowy. Większe wentylatory mogą wygenerować ten sam przepływ powietrza przy wolniejszych obrotach. Im niższa prędkość, z którą się kręcą, tym mniejszy poziom generowanego hałasu.

 

Dowolny montaż podzespołów

MasterCase SL600M posiada obracaną o 90 stopni płytę dla kart PCIe. Dopasowanie do różnych urządzeń montowanych wewnątrz obudowy jest cechą charakterystyczną wielu obudów Cooler Mastera i nie inaczej jest w przypadku SL600M. Tu także elementy montażowe dla dysków czy chłodzenia wodnego mogą być przepinane w różne punkty obudowy, co pozwala ułożyć elementy zgodnie z własnym projektem.

Dowolny montaż podzespołów MasterCase SL600M

Czujnik zbliżeniowy

Zamontowano w panel przedni czujnik zbliżeniowy, który uruchamia delikatne podświetlenie portów USB. Tym samym można zawsze znaleźć je w ciemności. Panel, poza zwykłymi portami USB (2x USB 3.0, 2x USB 2.0) posiada też USB 3.1 (Gen 2) typu-C, kontroler obrotów wentylatorów oraz gniazda audio (mini-jack). Co ciekawe, gniazdo mini-jack dla słuchawek obsługuje także wtyczki typu combo (łączące wyjście i wejście dźwięku).

Obudowa Cooler Master MasterCase SL600M została wyceniona na 849 zł i będzie dostępna w sprzedaży w listopadzie b.r.

obudowyfa MasterCase SL600M czujnik zbliżeniowyAutor |2018-10-30T12:42:09+02:0030 października 2018 13:00|Kategorie: Akcesoria komputerowe, e-Sport, Gry, Inne, Newsy, Rozrywka, Sprzęt, Top7|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.