Jesteś tutaj:-, Multimedia Polska, Newsy, Operatorzy, Rynek, Top7, Vectra-Vectra kupi Multimedia? UOKiK – istnieje ryzyko ograniczenia konkurencji

Vectra kupi Multimedia? UOKiK – istnieje ryzyko ograniczenia konkurencji

UOKiK skierował do drugiego etapu postępowanie w sprawie przejęcia przez Vectrę kontroli nad spółką Multimedia Polska – W tej sprawie istnieje ryzyko ograniczenia konkurencji.

Transakcja została zgłoszona do UOKiK w sierpniu 2018 r. Uczestnicy koncentracji świadczą usługi telekomunikacyjne. Ich działalność pokrywa się w 39 miastach w zakresie płatnej telewizji, a w 45 miejscowościach rywalizują ze sobą jako dostawcy szerokopasmowego internetu stacjonarnego.

Z informacji przedstawionych przez przedsiębiorców wynika, że transakcja może doprowadzić do ograniczenia konkurencji w kilkunastu miastach. Dlatego konieczna jest druga faza postępowania, w której UOKiK musi zweryfikować te dane.

Rozpoczęcie drugiego etapu postępowania nie przesądza o rodzaju decyzji, jaka w przyszłości zostanie wydana. Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów może wyrazić zgodę (bezwarunkową lub warunkową) na koncentrację albo zakazać jej przeprowadzenia.

Informacje dodatkowe

Zgodnie z ustawą o ochronie konkurencji i konsumentów (http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20070500331) postępowanie w sprawach koncentracji jest dwuetapowe. Pierwszy etap trwa do miesiąca. Natomiast w sprawach szczególnie skomplikowanych, w których istnieje prawdopodobieństwo istotnego ograniczenia konkurencji lub wymagających badania rynku, postępowanie może trwać dłużej.

źródło: UOKiK

Autor |2018-09-25T16:44:43+02:0025 września 2018 16:41|Kategorie: Finanse, Multimedia Polska, Newsy, Operatorzy, Rynek, Top7, Vectra|Tagi: , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. DeepMattery 25 września 2018 w 20:11 - Odpowiedz

    Z takim długiem niepojęcie kupować Multimedię ale patrząc na poczynania UOiK wygląda na to , że Pan i Władca chce po prostu by firma splajtowała bo takie ma podejście UOiK do Multimedii.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.