Jesteś tutaj:-, Newsy, Rynek, Top7-NTT System – wyniki finansowe za I półrocze 2018 r.

NTT System – wyniki finansowe za I półrocze 2018 r.

W pierwszej połowie 2018 r. Grupa Kapitałowa NTT System S.A. wygenerowała zysk przed opodatkowaniem w wysokości 4,3 mln zł, co stanowi niemal czterokrotny wzrost w porównaniu do wyniku uzyskanego w tym samym okresie roku ubiegłego (1,1 mln zł). Jeszcze bardziej zwiększył się zysk netto – z 809 tys. do 3,76 mln zł. Tak dobre wyniki zostały uzyskane przy przychodach znacznie mniejszych, niż zeszłoroczne, bo wynoszących 140,6 mln zł (w I poł. 2017 r. – 211,2 mln zł). Grupa Kapitałowa NTT System S.A. realizuje zapowiedziany przez prezesa Tadeusza Kurka ponad rok temu plan rezygnacji z niskomarżowych transakcji, angażujących duże środki i obarczonych znacznym ryzykiem handlowym.

– Sieci detaliczne, które zaopatrujemy w sprzęt już drugi rok odczuwają spowolnienie rynku w segmencie tanich komputerów  – mówi Tadeusz Kurek, prezes NTT System. – Również jeśli chodzi o przetargi publiczne wciąż obserwujemy dużo mniejszą aktywność, niż kilka lat temu. Dlatego skupiamy się na poszerzaniu oferty maszyn własnej produkcji oraz innego sprzętu, przynoszącego wyższe zyski.

Efekty tej polityki bardzo dobrze odzwierciedla struktura grup towarowych oferowanych przez dostawcę oraz ich udziały w sprzedaży. W pierwszej połowie 2017 r. dystrybucja sprzętu komputerowego innych dostawców stanowiła ponad połowę przychodów Grupy Kapitałowej NTT System S.A. (110,7 mln zł, czyli 52,4 proc. przychodów). W pierwszej połowie tego roku sprzedaż takiego sprzętu zmniejszyła się o ponad połowę – 51 mln zł i 36,3 proc. Jednocześnie sprzedaż produktów własnych i przetworzonych wzrosła z 16,7 mln zł w I poł. 2017 r. do 22,5 mln zł. Oznacza to 2-krotny wzrost udziału przychodów w strukturze Grupy Kapitałowej, z niespełna 8 proc. do ponad 16 proc.

Największym źródłem przychodów w pierwszym półroczu 2018 r. była dystrybucja podzespołów, akcesoriów, peryferii i elektroniki użytkowej. Przychody netto z tego tytułu wyniosły 62,7 mln zł (44,6 proc.).

W drugim półroczu należy się spodziewać wzrostu aktywności NTT System w zakresie sprzedaży produktów własnych i przetworzonych.

NTT System, jeden z kluczowych krajowych producentów sprzętu komputerowego, ma w swojej ofercie szeroką gamę sprzętu gamingowego – od kilku lat dużym powodzeniem cieszą się akcesoria marki własnej HIRO takie jak podkładki, myszy, klawiatury, mikrofony i słuchawki przeznaczone dla entuzjastów elektronicznej rozrywki. W zeszłym roku oferta została poszerzona o stacjonarne komputery HIRO, które cieszą się dużym uznaniem wśród graczy, a w tym roku o notebooki gamingowe. NTT System oferuje również szeroką gamę serwerów, w tym konstrukcje typu HPC przeznaczone do wyspecjalizowanych zastosowań. NTT System wprowadza też rozwiązania typu smart home security Blaupunkt czy smart home Bluebolt – system kontroli dostępu do części wspólnych budynku w biurach i osiedlach mieszkaniowych.

źródło: NTT System

Autor |2018-09-22T08:14:00+02:0022 września 2018 08:11|Kategorie: Finanse, Newsy, Rynek, Top7|Tagi: |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile