Jesteś tutaj:-, Rynek, Top7-Miasto Wrocław i Emitel rozwijają rozwiązania smart cities

Miasto Wrocław i Emitel rozwijają rozwiązania smart cities

Przedstawiciele władz Wrocławia i Emitel S.A. podpisali list intencyjny, którego celem ma być wspólne prowadzenie testów związanych z wdrożeniem rozwiązań w zakresie inteligentnych miast. Technologie i usługi świata internetu rzeczy mają poprawić warunki życia mieszkańców i ułatwić zarządzanie miastem.

Wrocław współpracuje już z Emitel w projektach pilotażowych dotyczących kontroli zajętości miejsc postojowych dla autokarów turystycznych w centrum  miasta oraz w monitorowania miejskich wysp ciepła. Emitel zapewnia m.in. rozwiązania oparte o sieć typu LoRaWAN, która umożliwia komunikację z wykorzystywanymi czujnikami. Pomyślna realizacja projektów skłoniła partnerów do rozszerzenia współpracy o nowe obszary.

W związku z tym, że Emitel jest jedną z wiodących polskich firm w zakresie usług bazujących na nowoczesnych systemach łączności bezprzewodowej, podjęliśmy rozmowy o współpracy i wykorzystaniu tego potencjału do stworzenia nowych rozwiązań w obszarze miasta Wrocławia” – mówił w czasie uroczystego podpisania listu intencyjnego wiceprezydent Wrocławia Maciej Bluj.

W ramach podjętej współpracy, rolą Emitel będzie rozbudowa systemów łączności bezprzewodowej, które pozwolą władzom miasta na wykorzystanie rozwiązań internetu rzeczy w wielu dziedzinach miejskiego życia. Dzięki temu samorządowcy będą mogli wdrożyć rozwiązania ułatwiające codzienne życie mieszkańców oraz lepiej wykorzystywać dostępne zasoby i obniżać koszty utrzymania.

Cieszymy się, że Wrocław aspiruje do roli lidera we wdrażaniu rozwiązań smart cities i że zdecydował się wykorzystać  doświadczenie Emitel. Nasza firma wychodzi na przeciw samorządom wpierając je w budowie nowoczesnych, przyjaznych i wygodnych dla mieszkańców rozwiązań” – mówił podczas uroczystości wiceprezes zarządu Emitel, Maciej Staszak.

źródło: Emitel

Autor |2018-08-14T12:06:18+02:0014 sierpnia 2018 12:06|Kategorie: Newsy, Rynek, Top7|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile