Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy, Sprzęt, Sprzęt sieciowy, Top7-Blaupunkt Q3000 – bezprzewodowy system alarmowy

Blaupunkt Q3000 – bezprzewodowy system alarmowy

Q3000 – to kolejny bezprzewodowy system do monitorowania dużych powierzchni, z wbudowaną kamerą od marki Blaupunkt. 

Jest to inteligentny zestaw, który służy do monitorowania stanu wybranej przestrzeni. System Q3000 można rozszerzyć nawet do 40 urządzeń, m. in. o czujki ruchu, czujki ostrzegające przed pożarem, czadem, czy o elementy pozwalające sterować funkcjami domu lub mieszkania.

System monitorujący Blaupunkt Q3000 to rozwiązanie z dziedziny Security Smart Home. Zestaw może pomóc w zabezpieczeniu domu, mieszkania, czy biura, dzięki prostemu montażowi i obsłudze. Technologia przystosowana do codziennych potrzeb użytkownika, zapewnia ochronę na przykład przed zalaniem lub pożarem.

Blaupunkt Q3000 3

Blaupunkt Q3000  

Zestaw jest zabezpieczony przed nieautoryzowaną próbą usunięcia któregokolwiek z jego elementów lub zaburzenia bezprzewodowego połączenia. W takim wypadku alarm natychmiast zostanie aktywowany. Jednocześnie system wyśle powiadomienie o zajściu w formie wiadomości tekstowej lub głosowej na podany numer telefonu.

– W dawnych czasach, podczas nieobecności w domu, wielokrotnie zastanawialiśmy się, czy na pewno nasz dobytek jest bezpieczny. Postęp technologiczny jaki miał i cały czas ma miejsce, umożliwia nam uzyskanie odpowiedzi na te pytania w bardzo prosty sposób. Zaawansowany i niezawodny zestaw monitoringu Blaupunkt Q3000 pomoże nam w kompleksowym zabezpieczeniu naszego mienia. Istotnym argumentem przemawiającym za tym systemem jest także korzystna cena. – powiedział Marcin Harasim, Country Manager ds. Blaupunkt Mobile & Smart Home Polska.

Blaupunkt Q3000 2

Blaupunkt Q3000  

W zestawie Q3000 znajduje się panel kontrolny z wbudowaną syreną, bezprzewodowy wykrywacz ruchu z kamerą oraz czujnik na drzwi lub okna. Wszystkie elementy wyposażone są w pojemne baterie, które można samodzielnie wymienić. Systemy Blaupunkt są zabezpieczone przed próbami manipulacji z zewnątrz. Bezprzewodowy zasięg do 300 m i możliwość rozbudowania systemu o kolejne komponenty (do 40 łącznie) pozwala ochraniać obiekty złożone z wielu pomieszczeń.

Systemem alarmowym Q3000 można zarządzać zdalnie, z dowolnego miejsca na świecie za pośrednictwem smartfona, dzięki dostępnej w wersji iOS i Android bezpłatnej aplikacji Secure4Home.

Blaupunkt oferuje szeroki wybór dodatkowych komponentów, o które może zostać rozbudowany system, m.in. czujniki dymu, zalania temperatury, inteligentne gniazdka i termostaty. Dzięki temu Q3000 może służyć nie tylko do ochrony przed włamaniem, lecz także do zdalnego zarządzania funkcjami domu czy mieszkania. Pozwala kontrolować temperaturę w pomieszczeniach i sterować urządzeniami elektrycznymi przez aplikację mobilną, obniżając koszty ogrzewania i prądu.

Dystrybucją produktów Blaupunkt z segmentu Smart Home Security zajmuje się firma NTT System S.A. Zestaw jest dostępny w sklepach: Technikalia.pl, Komputronik.pl, Yalu.pl, czy są jeszcze jakieś? Spodziewana cena detaliczna wynosi 1149 PLN.

Najważniejsze funkcje i parametry systemu Blaupunkt Q3200:

 • Możliwość rozszerzenia zestawu do 40 czujników
 • Protokół: ZigBee Home Automation 1.2
 • Zapisywanie nagrań w chmurze
 • Aplikacja Secure4Home pozwala zdalnie kontrolować pracę urządzeń elektrycznych
 • Ochrona przed manipulacjami z zewnątrz
 • Powiadomienia push
 • Źródło zasilania: adapter 9V 1A
 • Bateria zapasowa: 4.8V 1100mAh Ni-MH
 • Czas pracy bez zasilania (na baterii): do 15 godzin
 • Głośność syreny alarmowej: 95 dB / 1 m
 • Częstotliwość: 433/868MHz
 • Zasięg do 300 m na otwartej przestrzeni
 • Wytrzymałość na temperaturę do -10° C i + 45° C

źródło: BlaupunktAutor |2018-08-13T11:02:45+02:0013 sierpnia 2018 11:02|Kategorie: Bezpieczeństwo, Inne, Newsy, Sprzęt, Sprzęt sieciowy, Top7|Tagi: , , |2 komentarze

2 komentarze

 1. Krzysztof 23 sierpnia 2018 w 14:11 - Odpowiedz

  Bardzo profesjonalny zestaw w przystępnej cenie. Świetnie się sprawuje.

 2. Karol 4 lutego 2019 w 16:00 - Odpowiedz

  CZy do systemu można dołączyć inne posiadane czujniki w protokole Zigbee – chodzi mi o czujniki innej firmy niż Blaupunkt?

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.