Jesteś tutaj:-, Newsy, Operatorzy, Orange, Poradniki, Taryfy komórkowe, Top7-Roaming w Orange – o czym trzeba pamiętać, gdy jedziemy za granicę

Roaming w Orange – o czym trzeba pamiętać, gdy jedziemy za granicę

Wakacje sprzyjają zagranicznym podróżom. Orange przygotował poradnik, jak z głową korzystać  z usług pomarańczowej sieci w czasie podróży zagranicznych. Tak działa roaming w Orange oraz rozmowy międzynarodowe w sieci.

Kiedy jesteście za granicą i korzystacie z usług, to jest roaming, a jeśli jesteście w Polsce i dzwonicie pod numery zagraniczne, to wykonujecie  połączenia międzynarodowe.

Przed wyjazdem warto zapoznać się ze szczegółowymi informacjami na temat kosztów połączeń telefonicznych i wysłanych wiadomości w danym kraju. Takie informacje znajdziecie na www.orange.pl/roaming i sprawdzicie je korzystając z interaktywnej mapy. Wystarczy, że  w mapę wpiszecie kraje, które Was interesują, a poznacie koszty roamingu w dowolnie wybranym kierunku na świecie lub ceny za połączenia międzynarodowe. Na stronie udostępniono też „poradnik roamingowy” , którm krok, po kroku przygotowuje Was do podróży. Najlepiej od razu pobrać go na telefon, aby w każdej chwili mieć dostęp do informacji na przykład o: konfiguracji roamingu w telefonie, zasadach korzystania z poczty internetowej za granicą, czy używaniu telefonu na statkach i promach.

A jak najlepiej przygotować się do wyjazdu za granicę pod kątem używania internetu? Sprawdzajcie oferty z roamingiem i wybierajcie najkorzystniejsze dla siebie rozwiązanie tam, dokąd jedziecie. Jeżeli wybieracie się do kraju nienależącego do Unii Europejskiej, zachęcamy Was do zapoznania się z ofertą pakietów, umożliwiających obniżenie cen połączeń, SMS-ów i internetu oraz kontrolę kosztów w roamingu w wybranych krajach:

 • Pakiet GO 150 za 50 zł ważny 10 dni, w ramach którego otrzymujecie 150 MB pakietu danych, a koszt połączeń obniżony jest do 1,5 zł za minutę i 1,5 zł za SMS/MMS;
 • Pakiet GO 500 za 150 zł ważny 30 dni, w ramach którego otrzymujecie 500 MB pakietu danych wraz z obniżeniem kosztów połączeń do 1,5 zł za minutę i 1,5 zł za SMS/MMS.

Przeczytacie o nich w tekście „Orange wprowadza korzystne pakiety roamnigowe dla krajów poza Unią Europejską”

Te wszystkie informacje znajdziecie również na www.orange.pl/roaming, gdzie możecie wybrać najlepszy dla siebie pakiet na czas podróżowania. Strona zawiera dużo więcej cennych wskazówek, przydatnych przed, w trakcie i po powrocie z podróży zagranicznej.

Ważne, jeśli zdecydujecie się skorzystać z usługi dodatkowej, po wykorzystaniu transmisji danych w ramach pakietu, internet zostanie zablokowany, a żadne dodatkowe koszty za transmisję nie zostaną naliczone. Co więcej, otrzymacie od nas powiadomienia o wykorzystaniu 80%, a później 100% transmisji danych w ramach pakietu.

Pamiętajcie, że po przekraczaniu granicy Polski telefon komórkowy lub tablet automatycznie łączy się z lokalną siecią.  Dlatego za nim wyruszycie w drogę upewnijcie się, czy macie włączoną usługę roamingu. Można to zrobić na kilka sposobów: samodzielnie na swoim koncie w Mój Orange (w sekcji Umowy, urządzenia i usługi dodatkowe), w aplikacji mobilnej Mój Orange (w sekcji Usługi) lub kontaktując się z operatorem pod numerem *500.

Kiedy jesteś za granicą – jak działa roaming w Orange?

Gdy jesteście już za granicą możecie skorzystać z następujących opcji połączenia z internetem – z wykorzystaniem pakietów roamingowych albo WiFi. Opcja pierwsza roamingu w Orange jest bezpieczna i wygodna, bo z góry wiadomo ile zapłacimy i możecie korzystać z telefonu wszędzie, nie zwracając uwagi, czy w danym miejscu jest dostępna sieć WiFI 😉 Pamiętajcie, że po wyczerpaniu się danych w ramach pakietu Orange zablokuje internet, ale jeśli nadal potrzebujecie  być „online” – zawsze możecie dokupić kolejny pakiet. Jego aktywacja odbywa się szybko, poprzez wysłanie SMS-a o treści: odpowiednio GO150 (koszt pakietu 50 zł) lub GO500 (koszt pakietu 150 zł) pod numer 80060. Wysyłając pod ten numery SMS-a o treści „ILE” zwrotnie otrzymacie informacje, ile pakietu pozostało do zużycia. Jeżeli jesteście na terenie UE, skorzystajcie z „Limitów GB” w ramach swojej oferty. W ten sposób również na bieżąco sprawdzicie limit transferu danych, jaki Wam pozostał do wykorzystania, wystarczy wysłać SMS-a „ILE” pod numer 8095 lub sprawdzić poprzez aplikację Mój Orange.

Podczas pobytu za granicą jak najczęściej korzystajcie z mobilnych wersji stron www, bo zużywają znacznie mniej transferu. I pamiętajcie, że pakiet internetowy zużywa się także podczas samoczynnej aktualizacji oprogramowania lub aplikacji w telefonie. Ponad to jeśli macie włączoną pocztę głosową, a Wasz telefon za granicą będzie wyłączony, to za połączenie z Waszą poczta głosową także naliczone zostaną opłaty, zgodnie z cennikiem za połączenie przychodzące i wychodzące.

Druga opcja bezprzewodowej sieci WiFi ma tę zaletę, że często jest zupełnie darmowa, ale bywają miejsca gdzie jest ona niedostępna. Aby mieć pewność, że dane są pobierane przez WiFi sprawdzajcie ikonki na smartfonie i upewnijcie się,  czy na pewno tam, gdzie przebywacie jest ona zupełnie za darmo. Za granicą możecie korzystać również z usługi WiFi Calling, która pozwala dzwonić z dowolnego miejsca na świecie z telefonu komórkowego podłączonego do internet za pomocą dowolnego Hot Spota WiFi.

Po powrocie, po kilku dniach otrzymacie od nas fakturę.  Jeśli tylko świadomie korzystaliście z połączeń i z  transmisji danych koszty roamingu nie powinny Was zaskoczyć.

Autor: Regina Jabczyńska z Orange PolskaAutor |2018-07-20T14:12:44+02:0020 lipca 2018 13:57|Kategorie: Internet mobilny, Newsy, Operatorzy, Orange, Poradniki, Taryfy komórkowe, Top7|Tagi: , |7 komentarzy

7 komentarzy

 1. dar 20 lipca 2018 w 19:20 - Odpowiedz

  Drogie Orange… za 25 EURO kupuję kartę np w Egipcie i mam 30 GB internetu…. Wy zamiast ostrzegać – obniżcie ceny roamingu poza EU. Na tym tez tracicie? 😉

 2. Tomasz 20 lipca 2018 w 20:09 - Odpowiedz

  Orange dodaj pakiety na wszystkie kraje z racjonalnymi cenami to nie będzie problemu. Również większe pakiety 1 GB i 2,5 GB.
  Bierzcie przykład np z TMobile ze Stanów – rozmowy w roamingu albo darmowe lub 0,2 USD / min i to w zasadzie na całym świecie ! Dodatkowo wolny net w 140 krajach za darmo !!! A jak ktoś chce wyższa prędkość kupuje pakiet w normalnej cenie. Wtedy klient chce korzystać a Wy zarabiacie , a tak kupuje karty lokalne i rozmawia przez komunikatory!

 3. Rafwel 21 lipca 2018 w 08:22 - Odpowiedz

  Nie wyglada to źle. Rozumiem ze po zeszłorocznym wprowadzeniu bezpłatnego roamongu operatorzy trochę stracili (głównie na osobach przebywających za granicą na stałe). Teraz są limity i to powinno wystarczyć na 2 tygodnie urlopu. SMS od Orange po przekroczeniu granicy : ” W ramach limitu GB dostepnego w roamingu w Strefie 1(UE) pozostalo 4,17 GB do konca cyklu rozliczeniowego 31.07.2018, po wykorzystaniu oplata 2 gr/1MB” i drugi „Witaj w roamingu! Korzystaj z bezplatnych rozmow, sms oraz mms w UE (strefa 1 i do PL). Polaczenia odebrane: bezplatne.” Super.

 4. Przemo 21 lipca 2018 w 09:40 - Odpowiedz

  Wszyscy operatorzy w PL kroją klientów na potęgę, zasłaniając się dyrektywami unijnymi.
  Jakoś po za Polskimi operatorami nikt tak nie płacze po zniesieniu roamingu.
  No cóż,Polska to bogactwo, wszystko ma najdroższe..

 5. Niko9tek 21 lipca 2018 w 11:26 - Odpowiedz

  Nie wiem czy wiesz , ale w Polsce są najtańsze oferty operatorów. Gdzie nie pojedziesz na zachód tam nawet 4x drożej 😉

 6. R1 21 lipca 2018 w 23:31 - Odpowiedz

  Zarabiają tez 4x więcej …

 7. Kasek2 26 lipca 2018 w 09:46 - Odpowiedz

  Wszędzie teraz pozmieniali z tym roamingiem. W moim Virginie też, chociaż mnie to w sumie nie dotknęło bo to tylko w starych abonamentach, ja mam nowy plan na abonament za 29 zł i tam mam paczki danych dostępne w UE więc spoko.

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.