Jesteś tutaj:-, Internet mobilny, LTE, Newsy, Operatorzy, Orange, Play, Plus, T-Mobile, Top7-RFBenchmark – T-Mobile i Orange liderami Internetu mobilnego w Polsce w czerwcu 2018

RFBenchmark – T-Mobile i Orange liderami Internetu mobilnego w Polsce w czerwcu 2018

T-Mobile coraz lepiej, Orange nie daje za wygraną – Ranking RFBenchmark.pl: Internet mobilny w Polsce (czerwiec 2018). 

Portal RFBenchmark.pl opublikował czerwcowy ranking operatorów komórkowych w Polsce. Po raz kolejny zbadano szybkość i jakość Internetu mobilnego. Na czele zestawienia operatorów znalazły się dwie sieci – T-Mobile oraz Orange.

 

Na podstawie 26127 pomiarów użytkowników aplikacji mobilnej wiadomo, że T-Mobile odnotował najlepszy wynik w kategorii średniej szybkości wysyłania danych i najniższej wartości ping. Pod względem szybkości pobierania danych najlepszy od czterech miesięcy pozostaje Orange.

Orange wciąż utrzymuje pozycję lidera w kategorii średniej szybkości pobierania danych. Tym samym jest na prowadzeniu już od czterech miesięcy z rzędu. W porównaniu do poprzednich ten operator zaprezentował jednak słabszy wynik – 30,06 Mb/s.

W porównaniu do maja i czerwca nastąpiła zmiana jeżeli chodzi o operatora, który oferuje najszybszą średnią szybkość wysyłania danych. T-Mobile wyprzedził Orange notując wynik 11,94  Mb/s.

Drugą kategorią, w której T-Mobile cieszył się najlepszym wynikiem była najniższa wartość ping. Rezultat pomiarów w wysokości 38,12 ms pozwolił temu operatorowi zwyciężyć w tej rankingowej kategorii po raz drugi z rzędu.

Pełny raport dostępny jest na portalu RFBenchmark.pl

źródło: Notel

ping 3g

ping 3g

ping LTE

ping LTE

szybkość pobierania danych 3g

szybkość pobierania danych 3g

szybkość pobierania danych LTE

szybkość pobierania danych LTE

szybkość wysyłania danych 3g

szybkość wysyłania danych 3g

szybkość wysyłania danych LTE

szybkość wysyłania danych LTEAutor |2018-07-09T10:25:25+01:009 lipca 2018 10:25|Kategorie: Cyfrowy Polsat, Internet mobilny, LTE, Newsy, Operatorzy, Orange, Play, Plus, T-Mobile, Top7|Tagi: , , |2 komentarze

2 komentarze

  1. Kurzak 16 lipca 2018 w 15:16 - Odpowiedz

    Hm kłóciłbym się 🙂 Jeżeli chodzi o mnie i operatora Play byłem strasznie niezadowolony z jego usług. Będąc w domu rodzinnym na wsi nie miałem zasięgu a internet mulił chociaż wieża z zasięgiem była stosunkowo nie daleko. Zmieniłem na Virgin Mobile i teraz wszystko działa bez zarzutu a dodatkowo nie przepłaca, jedyne 29 zł miesięcznie a internetu wystarcza mi do końca miesiąca.

  2. Jaca 16 lipca 2018 w 21:17 - Odpowiedz

    Tak dla informacji najprawdopodobniej miales wadliwa karte sim w Play poniewaz Virgin korzysta z nadajnikow Play i pobiera ten sam sygnal jakbys mial karte sim Playa

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.