Jesteś tutaj:-, Sprzęt, Sprzęt sieciowy-HRT Huddle Hub One – wideokonferencje w każdym miejscu

HRT Huddle Hub One – wideokonferencje w każdym miejscu

Huddle Room Technology – producent rozwiązań przeznaczonych do wideokonferencji, wprowadził na rynek Huddle Hub One. Jest to stacja, która umożliwia bezprzewodowe udostępnienie obrazu i innych treści wszystkim uczestnikom spotkania jednocześnie, w dowolnym miejscu, bez konieczności siedzenia w polu kamery czy zasięgu mikrofonu.

Huddle Hub One jest odpowiedzią na cieszący się coraz większą popularnością trend małych sal konferencyjnych i BYOD – Bring Your Own Devices. BYOD w dosłownym tłumaczeniu, zachęca do przynoszenia do pracy własnych urządzeń, aby zwiększyć efektywność wykonywanych zadań. Według badań przeprowadzonych przez firmę Cisco, niemal 70% szefów działów IT zgadza się na stosowanie takich praktyk wśród pracowników. Ponadto w ciągu najbliższych kilku lat rynek BYOD i urządzeń mobilnych ma osiągnąć wartość ok. 70 miliardów dolarów (badania Markets&Markets).

Takie rozwiązanie pozwala bezprzewodowo dzielić się swoimi treściami z innymi uczestnikami spotkania. A co najważniejsze – użytkownicy mogą wziąć udział w wideokonferencji korzystając z własnego laptopa, tabletu czy też smartfonu. Gwarantuje to elastyczność we współpracy grupowej niezależnie od przestrzeni w jakiej jest przeprowadzane spotkanie. W sali konferencyjnej, open space, korytarzu czy pokoju socjalnym wszyscy użytkownicy będą optymalnie widziani i słyszani. Brak konieczności korzystania z dedykowanej sali wyposażonej w specjalny wyświetlacz, szerokokątną kamerę PTZ lub inne narzędzia, zwiększa poziom mobilności.

Tryb Multicam Feed

Ta opcja umożliwia bezprzewodowe podłączenie do 6 urządzeń w tym samym czasie. Dzięki Huddle Hub One następuje przekształcenie obrazu z wielu kamer w jeden, który następnie zostaje wysłany przez dowolnie wybraną aplikację wideokonferencyjną do strony zdalnej. Pozwala to na wykorzystanie tylko 1 licencji np. w Skype for Bussines oraz oszczędzenie pasma internetowego.

Bezprzewodowe prezentacje Device-To-Device

Łącząc bezprzewodowo mobilne urządzenia do Huddle Hub One, można udostępniać obraz z własnego ekranu bezpośrednio do pozostałych uczestników spotkania. Maksymalna liczba połączonych urządzeń wynosi 30 (producent zapowiada nawet 60).

Jak to działa?

Hub One tworzy do 4 niezależnych sieci WiFi do których łączą się wszyscy użytkownicy chcący bezprzewodowo przesłać prezentacje lub obraz z kamery swego laptopa. W dedykowanej aplikacji na komputer, użytkownik wybiera czy chce uczestniczyć w trypie bezprzewodowej prezentacji czy w trybie Multicam. W każdym przypadku wymagany jest „gospodarz” spotkania, który będzie udostępniał prezentacje lub łączył obrazy wielu kamer w jeden strumień. Zarówno dane wychodzące na zewnątrz firmy, jak i przychodzące są przekazywane za pomocą jednego strumienia, z jednego komputera (gospodarza), co w przypadku dużej firmy znacznie oszczędza wykorzystanie firmowego łącza internetowego

Kluczowe cechy Huddle Hub One:

  • Bezprzewodowe udostępnianie prezentacji
  • Udostępnianie dokumentów poprzez screen-sharing
  • Prowadzenie wideokonferencji w trybie MultiCam Feed – wiele obrazów w jednym
  • Współpraca z każdym systemem (Windows, Mac, Android, iOS)
  • Możliwość korzystania z dowolnego urządzenia: komputer stacjonarny, laptop, tablet, smartfon
  • Możliwość korzystania w dowolnym miejscu

Więcej informacji:

http://www.kontel.pl/hrt.html

Dane techniczne:

http://www.kontel.pl/uploads/1/8/5/3/18530930/huddle-hub-one-data-sheet_pl.pdf

źródło: KONTELAutor |2018-06-21T12:01:40+02:0021 czerwca 2018 12:01|Kategorie: Newsy, Sprzęt, Sprzęt sieciowy|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.