Jesteś tutaj:-, Artykuły, Huawei, Sprzęt, Telefony, Testy i opinie, Top7-Test Honor 20 – wydajny telefon ze świetnym aparatem

Test Honor 20 – wydajny telefon ze świetnym aparatem

W HONOR 20 znajdziemy aż cztery aparaty. Główną rolę gra tu Sony IMX586 (48 MPix, f/1.8) wspierany przez sztuczną inteligencję. Towarzyszą mu aparaty: szerokokątny (16 MPix, f/2.2), wspierający do efektów rozmytego tła (2 MPix) oraz do ujęć makro (2 MPix). HONOR 20 jest też wyposażony w tryb nocny, który pozwala uchwycić wyjątkowe kadry z najdrobniejszymi detalami – nawet w słabo oświetlonych miejscach. Dodatkowo HONOR 20 jest wyposażony w przednią kamerę – 32.0 Mpix (f/2.0).

Clipboard02

Honor 20

Tyle z parametrów, a jak wygląda to w rzeczywistości?

Zdjęcia wykonane tym aparatem są bardzo wyraźne, wszystkie szczegóły zostają pięknie uchwycone, a nocne zdjęcia z ręki wręcz zachwycają. Ponadto bardzo ucieszył mnie fakt, że telefon otrzymał szeroki kąt. Tego bardzo brakowało mi w starszym bracie Honor View 20. Niestety nie pojawił się tutaj tryb artystyczny, który znajdziemy w Honor View 20, który  pozwala na wykonanie bardzo ciekawych zdjęć – coś ala kreskówki. Dodatkowo na mały minus zasługuje tryb makro, który dosyć często tracił ostrość. Czasami musiałam wykonać z kilkanaście zdjęć zanim byłam z niego wystarczająco zadowolona. Myślę, że tutaj warto popracować nad tym i producent zadba o odpowiednią poprawkę w przyszłości.

Zresztą oceńcie sami. Poniżej kilka zdjęć wykonanych Honorem 20:

 

Poza bardzo dobrej jakości zdjęciami możemy również wykonać  świetne filmy w rozdzielczości 4K. Podobnie jak w Honor View 20, Huawei P30 Pro czy Mate 20 Pro, znajdziemy tutaj jedną z ciekawszych funkcji: nagrywanie filmów w trybie KOLORY AI, która pozwala na rozpoznawanie osób i nagranie ich w kolorach na czarno białym tle. Przyznam, że ta opcja przypadła mi bardzo do gustu. Owszem zdarza się, że czasami telefon gubił kolor przy nagrywaniu, ale występowało to najczęściej przy intensywnej i szybkiej zmianie światła.

Poniżej kilka filmów z telefonu:

Tutaj warto jeszcze zwrócić uwagę na fakt, że obiektywy są wystające, co sprawia, że niemalże konieczne jest założenie na niego przynajmniej plecków. Jest to też miejsce, które bardzo zbiera wszelkiego rodzaju bród i kurz, co po dłuższym czasie niestety nie jest zbyt eleganckie. Cały czas wymaga wycierania.

 

Na swoją uwagę zasługuje również funkcja, która pozwala na rozpoznawanie przedmioty, takie jak owoce leżące na stole (Znana już z modelu Honor View 20, Huawei Mate 20 Pro czy P30 Pro). Po chwili może poinformować, ile poszczególne z nich zawierają kalorii czy wyszukać je w sklepach. Przyznam, że funkcja ta jest bardzo ciekawa i ma potencjał, ale nie zawsze działa idealnie. Czasami rozpoznany obiekt nie był tym, który leżał na stole…Autor |2019-08-05T08:37:30+01:005 sierpnia 2019 08:37|Kategorie: Android, Artykuły, Huawei, Sprzęt, Telefony, Testy i opinie, Top7|Tagi: |0 komentarzy

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.