Jesteś tutaj:-, Artykuły, Sprzęt, Telefony, Testy i opinie, Top7-Test Sharp Aquos C10 – styl i precyzja

Test Sharp Aquos C10 – styl i precyzja

Sharp Aquos C10 działa w oparciu o system operacyjny Android w wersji 8.0 Oreo. Producent zapewnił kilka bardzo ważnych i podstawowych programów, ale to użytkownik może pobrać dziesiątki aplikacji z wirtualnego sklepu. Należy podkreślić, że system jest dobrze zoptymalizowany, nie występują żadne przycięcia i działa on bardzo płynnie. Warto jeszcze wspomnieć o wysokiej wydajności smartfona, którą zapewnia ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 630, taktowany zegarem 2,2 GHz. Sharp w kwestii układu graficznego postawił na Qualcomm Adreno 508. Zaś całości dopełnia 4 GB pamięci RAM. Smartfon posiada 64 GB wbudowanej pamięci, z czego do dyspozycji dla użytkownika pozostaje nieco ponad 46 GB. Opcjonalnie użytkownik może włożyć także dodatkową kartę SIM. Jak widać mamy tu do czynienia z podzespołami, które są wystarczające do zapewnienia płynnej pracy urządzenia. W benchmarku AnTuTu telefon uzyskał prawie 90 tys. punktów.

Testowany telefon dysponuje standardowym zestawem modułów łączności, w tej półce cenowej. Terminal posiada funkcję obsługi szybkiego transferu danych 4G/LTE. Producent wyposażył ten model w obsługę technologii NFC i Bluetooth 5.0.

Karta sieciowa spokojnie łapie sygnał sieci domowej kondygnację wyżej, a połączenie jest stabilne i nie zostaje zrywane. Oprócz wymienionych cech smartfon wyposażony jest w oraz GPS (z A-GPS) + GLONASS i BeiDou. Moduł GPS + GLONASS szybko znajdował położenie telefonu na mapie, nawet po tzw. zimnym starcie. Podczas testów nawigacyjnych nie zauważyłem żadnych opóźnień czy błędów.Autor |2019-06-02T10:04:44+02:002 czerwca 2019 09:49|Kategorie: Android, Artykuły, Sprzęt, Telefony, Testy i opinie, Top7|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.