Jesteś tutaj:-, Sprzęt, Sprzęt sieciowy, Testy i opinie, Top7-Test Evobox IP – dekodera Cyfrowego Polsatu do ofert telewizji kablowej w technologii IPTV

Test Evobox IP – dekodera Cyfrowego Polsatu do ofert telewizji kablowej w technologii IPTV

Po prawidłowym uzyskaniu sygnału z sieci kablowej w technologii IPTV, lub linii telefonicznej Orange Polska (w naszym przypadku) dekoder rozpoczyna automatyczne wyszukiwanie kanałów, przyjmując ustawienia domyślne. Dekoder układa kanały telewizji satelitarnej, w kolejności ustawionej przez producenta. Dekoder EVOBOX IP ma zainstalowane oprogramowanie dostarczone przez firmę ADB, które z powodzeniem działa już na dekoderach EVOBOX PVR i EVOBOX HD, i w przypadku nowego dekodera zapewnia m.in: intuicyjną i prostą obsługę, oraz bogaty i czytelny Program TV z szybkim dostępem do funkcji CatchUP, opcją alfabetycznego filtrowania pozycji programowych oraz możliwościami zaawansowanego wyszukiwania programów i ustawiania przypomnień, możliwość tworzenia list ulubionych kanałów, możliwość odtwarzania plików multimedialnych z dysku USB oraz serwerów DLNA w sieci lokalnej (LAN), dzięki serwisom online Cyfrowy Polsat GO i HBO GO pozwala oglądać tysiące filmów, seriali i programów na życzenie – zawsze, kiedy widz ma na to ochotę, także przed ich emisją w telewizji, wyposażony jest w wygodną, automatyczną funkcję autoryzacji usługi Multiroom HD w domowej sieci – dzięki Multiroom HD z oferty programowej można korzystać nawet na 4 telewizorach jednocześnie.

EVOBOX IP cechuje bardzo intuicyjne i przejrzyste menu, a to sprawia, że poruszanie po nim jest płynne. Moim zdaniem, nawet laikowi technologicznemu wystarczy kilka minut, by go opanować. Ja nauczyłem się go praktycznie po jego jednorazowym przejrzeniu. Pozwala ono na zaawansowane wyszukiwanie i filtrowanie programów (np. po kategorii tematycznej, tytule, czasie emisji itp.), posiada bardzo czytelny przewodnik po programach w dwóch wersjach (w widoku tabeli i listy), a także umożliwia ustawianie przypomnień oraz zapoznanie się z polecanymi programami (np. z listy EPG, Hity HBO GO czy Nowości VOD). Jeżeli naciśniemy przycisk INFO, to otworzy się nam okno ze szczegółowym opisem aktualnie nadawanego programu. Dodatkowo dekoder ma możliwość wykonania automatycznej aktualizacji oprogramowania bezpośrednio przez Internet.

Ustawienia można oczywiście zmienić później z poziomu menu głównego urządzenia. Po zakończeniu wyszukiwania dekoder jest gotowy do pracy z ustawieniami, jakie wybraliśmy w oknie instalacyjnym. Listę dostępnych kanałów podobnie jak w większości dekoderów, możemy sprawdzić poprzez naciśnięcie przycisku OK na pilocie zdalnego sterowania. Praktyczną funkcją jest informacja o aktualnie nadawanym programie, która to wyświetla się po kolejnym naciśnięciu „OK” podczas oglądania wybranego kanału telewizyjnego. Obraz jest w bardzo dobrej jakości. Niewątpliwym atutem EVOBOX IP, który niewątpliwie docenią wszyscy użytkownicy, jest bardzo szybkie przełączanie kanałów. Po wciśnięciu numeru wybranego programu, przełączenie następuje krócej niż 1s.

Korzystając z funkcji EPG – Przewodnika po programach możemy w łatwy sposób dowiedzieć się szczegółów o aktualnym programie oraz o całym dniu.  Z usługą CatchUP mamy możliwość oglądania programów nawet do 7 dni od ich emisji. A jeśli mamy pecha i spóźniliśmy się na ulubiony program? Nic straconego! reStart daje nam możliwość jego oglądanie od początku do 3 godzin. TimeShift pozwala na chwilę przerwać oglądanie? Dekoder pozwala zatrzymać i przewijać programy do 3 godzin.

Wiecie, co łączy wszystkie nowoczesne urządzenia? Fakt, że ludzie ze starszego pokolenia nie chcą się do nich zbliżać. Pomysł wyposażenia dekodera w preinstalowany „System pomocy” jest tak genialnie prosty, że aż dziwne, iż tak mało producentów go stosuje. Za takie rozwiązanie w opisywanym dekoderze, Cyfrowemu Polsatowi należy się duży „plus”. System pomocy dekodera EVOBOX PVR składa się z dwóch elementów:

  1. Pomoc interaktywna jest domyślnie uruchomiona po zakończeniu pierwszej instalacji. Podpowiada użytkownikowi, jakie opcje są dostępne w danym miejscu menu dekodera. Pomoc interaktywną można wyłączyć w trakcie jej wyświetlania, wybierając przycisk menu lub w menu: Menu / Strefa abonenta / Pomoc / Samouczek wybierając nie.
  2. Samouczek, prezentacja pilota oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania są dostępne w menu: Menu / Strefa abonenta / Pomoc.

EVOBOX IP, to nie tylko dekoder przeznaczony do odbioru satelitarnej telewizji IPTV, ale również nowej usługi Cyfrowy Polsat GO (IPLA). Aplikację znajdziemy w zakładce VOD, a w niej treści na żądanie z posiadanego pakietu programowego (catch up TV) oraz bogatą bibliotekę dodatkowych bezpłatnych i płatnych treści telewizyjnych.Autor |2019-05-13T09:20:48+02:0013 maja 2019 09:20|Kategorie: Artykuły, Sprzęt, Sprzęt sieciowy, Testy i opinie, Top7|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.