Jesteś tutaj:-, Sprzęt, Telefony, Testy i opinie, Top7-Test myPhone Halo Q+ – klasyczny telefon komórkowy z bazą

Test myPhone Halo Q+ – klasyczny telefon komórkowy z bazą

Pierwszym, co zwraca naszą uwagę jest panel czołowy i klasyczna klawiatura alfanumeryczna telefonu. Telefon posiada kolorowy wyświetlacz o przekątnej 2,8 cala i rozdzielczości 240×320 pikseli. Kolorowy wyświetlacz jest czytelny nawet dla osób starszych. Telefon dla seniora nie jest gadżetem i raczej nie będzie służył do oglądania filmów i zdjęć. Z tego względu wielkość ekranu nie ma tutaj znaczenia. Ważniejszy jest jego kontrast i odpowiednia kolorystyka, dzięki której wyświetlane informacje będą bardziej czytelne. W połączeniu z prostym i obrazkowym menu sprawia, że obsługa tego urządzenia jest intuicyjna i nieskomplikowana. Nad wyświetlaczem znajduje się głośnik telefonu, a pod nim logo producenta. Funkcjonalność klawiatury stoi naprawdę na wysokim poziomie. Duże przyciski pozwalają na łatwe odczytanie zamieszczonych na nich cyfr. Mają one odpowiedni klik i są podświetlane na biało. Znacząco ułatwia to korzystanie z telefonu w ciemnym pomieszczeniu. Manipulator pozwala przyporządkować najczęściej wybierane funkcje.

Dioda wielokolorowa, służy do powiadamiania o ładowaniu akumulatora, przychodzących i nieodebranych połączeniach oraz wiadomościach, a także o działaniu odtwarzacza audio. Telefon jest komfortowy w obsłudze, a ułatwieniem są takie opcje, jak szybkie wybieranie czy ustawienie zdjęć przy wybranych kontaktach. Może sprawdzić się również, jako telefon zastępczy.  Jeżeli chodzi o połączenia, to były one stabilne i ani razu telefon się przy niech nie zawiesił. Głośnik dobrze radził sobie w głośnym otoczeniu. W niektórych przypadkach pomocna będzie również funkcja prowadzenia rozmów w trybie głośnomówiącym.

U dołu telefonu znajdziemy typowe wejście słuchawkowe Jack 3,5 mm, gniazdo micro USB może służyć do połączenia z komputerem, lub do ładowania telefonu oraz złącze do stacji dokującej.

Umieszczony, po prawej stronie fizyczny suwak (Latarka / Radio FM) pozwala na szybkie włączenie latarki (w każdym momencie) lub radia FM (tylko na aktywnym ekranie głównym). Latarkę diodową, producent umieścił u góry urządzenia. Latarka LED z pewnością przyda się w nagłych sytuacjach życia codziennego – poszukiwanie zagubionych kluczy, awaria elektryczności w domu itp. Radia możemy słuchać, bez zestawu słuchawkowego. Oczywiście czasem warto je użyć, bo wtedy siła sygnału jest większa. Zastosowana antena, jest wystarczająca do komfortowego odbierania rozgłośni radiowych, w bliskiej odległości od nadajników rozgłośni radiowych.

Tylna część obudowy ma przyjemną, porowatą fakturę. Zaokrąglone krawędzie i dosyć dobre wyważenie sprawiają, że Halo Q+ niesamowicie wygodnie leży w dłoni. Producent umieścił tutaj aparat 2-megapiselowy z diodą LED, przycisk SOS oraz otwory głośnika. Dźwięk, który wydobywał się z niego był zaskakująco przyjemny, ale moim zdaniem za bardzo metaliczny, dało się też odczuć brak tonów niskich. Tylko, czy można oczekiwać cudów na tym poziomie cenowym.  Ogólnie można powiedzieć, że telefon jest bardzo głośny i nawet przy najniższym poziomie dźwięki są wyraźnie słyszalne z dużej odległości. Przycisk SOS, pozwala tradycyjnie na uzyskanie szybkiego połączenia alarmowego. Możemy skonfigurować aż do pięciu numerów, do których w razie potrzeby trafi stosowna informacja z prośbą o pomoc. Jako SOS – można wpisać własną treść wiadomości alarmowej, która zostanie wysłana na podany numer po wciśnięciu przycisku SOS. Jeśli w opcji [Numery SOS] nie ma żadnego numeru, po wciśnięciu przycisku SOS uaktywni się dźwięk alarmowy.

DSCF6518

myPhone Halo Q+

Pod klapką znajdziemy akumulator litowo-jonowy, sloty na karty SIM (standardowy rozmiar) i gniazdo na kartę pamięci microSIM.

Choć obecnie większość telefonów działa pod kontrolą zaawansowanych systemów operacyjnych, osoby starsze najczęściej nie potrzebują takiej ilości funkcji. Dlatego interfejs Halo Q+ również nie sprawia żadnych problemów, bo został ograniczony do minimum. Opcja konfiguracji menu w praktyce oznacza możliwość dostosowania zawartości menu telefonu do potrzeb używającej go osoby.  Nawigacja po menu telefonu została maksymalnie uproszczona. Główny ekran menu składa się z zaledwie z dziewięciu działów: Spis telefonów, Centrum telefoniczne, Wiadomości, Multimedia, Kamera, Terminarz, Znajdź telefon, Kalkulator i Ustawienia.  To, co wyróżnia recenzowany telefon na tle podobnych urządzeń, to między innymi książka telefoniczna z fotokontaktami.

Telefon posiada funkcje, których wymagamy od tego typu urządzeń: wykonuje i odbiera połączenia, odbiera i pozwala wysyłać krótkie wiadomości tekstowe oraz wiadomości multimedialne. myPhone Halo Q+ wyposażony w modem 3G umożliwia korzystanie z przeglądarki www, skrzynki e-mail i wysyłanie MMS-ów. Jednak, dla współczesnych użytkowników smartfonów, jest to tylko ciekawostka, a dla dedykowanej grupy odbiorców, funkcja raczej nieprzydatna. Ale jak mówi przysłowie ,,Darowanemu koniowi…’ Przełączanie się pomiędzy dwoma kartami nie nastręcza problemu. Dodatkowa funkcja szybkiego wybierania, sprawia, że bez problemu za pomocą jednego klawisza telefon połączy się ze zdefiniowaną wcześniej osobą. Telefon oferuje także łączność Bluetooth, którą można wykorzystać do obsługi bezprzewodowego zestawu słuchawkowego lub wygodnego pobrania listy kontaktów z innego urządzenia.  Jakość rozmów przeprowadzanych przez testowany telefon jest dobra. Nie powinniśmy też narzekać na antenę. Halo Q+ nieźle radzi sobie z utrzymywaniem połączeń w miejscach, gdzie występuje słaby zasięg sieci.   Możliwość rozbudowania pojemności telefonu za pomocą dodatkowej karty pamięci, pozwala na przechowywanie w telefonie większej ilości zdjęć czy plików mp3, które odtworzymy za pomocą zainstalowanych odtwarzaczy.  Funkcja odtwarzania muzyki, dla niektórych seniorów może okazać się rozwiązaniem doskonałym.

DSCF6509

myPhone Halo Q+

Aparat cyfrowy, choć w smartfonach jest obecnie standardem, w urządzeniach kierowanych do seniora często jest pomijany. Jak się jednak okazuje, nic tak nie cieszy, jak zdjęcia wnuków, które można wykorzystać np. jako fotokontakt, pokazać sąsiadom, lub w każdej chwili je obejrzeć. Cyfrowa kamera 2.0MP pozwala zrobić proste zdjęcia i filmy, a dyktafon nagrać materiał dźwiękowy.  Zdjęcia można przypisać do wybranych kontaktów. O jakości zdjęć i filmów trudno w tym przypadku mówić, dlatego ograniczę się tylko do kilku przykładowych fotek:

 

W zestawie myPhone Halo Q+ znajduje się stacja ładująca, dzięki której proces ładowania ogranicza się jedynie do odłożenia telefonu do bazy.   Telefon posiada akumulator o pojemności 1400 mAh, dzięki czemu uzyskujemy nawet 2 tygodnie w trybie czuwania, pozwala to uniknąć częstego ładowania urządzenia. Ciekawą i przydatną opcją, zwłaszcza dla zapominalskich, jest możliwość wywołania telefonu ze stacji ładującej z opcją odnajdywania słuchawki. Wystarczy nacisnąć jeden przycisk na bazie i już wiemy gdzie ostatnio położyliśmy telefon.

Podsumowanie

Najnowszy telefon mPTech powstał z myślą o osobach, które potrzebują prostych, a przy tym niezawodnych rozwiązań umożliwiających kontakt z rodziną i przyjaciółmi. Proste i obrazkowe menu sprawia, że obsługa tego urządzenia jest intuicyjna i nieskomplikowana. Czytelny tekst, wyraźny dźwięk, radio FM i obsługa dwóch kart SIM oraz łatwa obsługa w połączeniu z elegancką obudową to wyróżniające cechy tego modelu. Wad, które dyskwalifikowałyby ten model nie znalazłem. Dlatego szczerze polecam myPhone Halo Q+  jako telefon dla osób starszych, lub szukają dodatkowego urządzenia, jako uzupełnienia do posiadanego już smartfona. Długi czas pracy baterii oraz przystępna cena sprawi, że z pewnością nie będziemy żałowali dokonanego zakupu.

TECHNOSenior

 Autor |2019-04-26T14:11:44+02:0026 kwietnia 2019 14:11|Kategorie: Artykuły, Sprzęt, Telefony, Testy i opinie, Top7|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.