Testowany smartfon, to nie tylko elegancka obudowa, ale również całkiem mocne podzespoły. Sercem Sony Xperia ZX3 jest  chipset Qualcomm Snapdragon 845 Mobile Platform (2,7 GHz), wspierany przez układ graficzny Adreno 630. Urządzenie wyposażono w 4 GB RAM. Na dane zaś przeznaczono 64 GB. Czy to mało? Dla większości użytkowników, jest to ilość wystarczająca, a jeśli komuś mało, to mamy możliwość jej rozbudowy poprzez kartę microSDXC do 512GB. Już same liczby wskazują na to, że smartfon poradzi sobie płynne z każdym zadaniem, jakie mu postawimy. Benchmark AnTuTu wyświetlił ponad 270 tys. punktów. I tak w rzeczywistości jest.

A jak to urządzenie działa w trakcie typowego użytkowania? Rewelacyjnie. Przez dwa tygodnie nigdy nie zdarzyło się, żeby terminal złapał jakąkolwiek zadyszkę. Smartfon bardzo szybko reaguje na polecenia użytkownika i wszystko po prostu śmiga tak, jak powinno. Moim zdaniem, można także być spokojnym o perspektywiczną i stabilną prędkość działania Sony Xperia XZ3.

IMG 20190318 185845

Sony Xperia XZ3

Co więcej Xperia XZ3 był pierwszym telefonem, który został wyposażony w Android 9.0 Pie. Teraz to już nie jest nic nadzwyczajego, ale w momencie premiery robiło spore wrażenie. Niemniej należy podkreślić, że system jest bardzo dobrze zoptymalizowany.

Jak przystało na urządzenie z najwyższej półki, Sony Xperia XZ3 został wyposażony w bardzo dobre moduły komunikacyjne:

  • Wi-Fi Miracast
  • LTE (4G) kat. 18 z prędkością pobierania do 1,2 Gb/s

Konfigurację dopełnia odbiornik GPS z A-GPS. GPS działa bardzo stabilnie i szybko, swoje koordynaty mogłem odczytać już po kilkunastu sekundach, precyzyjność lokalizacji jest na przyzwoitym poziomie. Zachowania odbiornika na trasie pozwala na komfortowe korzystanie też ze smartfona, jako nawigacji.

 

Sony wyposażył recenzowany telefon w baterię o pojemności 3300 mAh. Ponad to znajdziemy tutaj również :

  • Szybkie ładowanie dzięki standardowi USB Power Delivery (USB PD)
  • Ładowanie bezprzewodowe (Qi)

Bateria, to największa bolączka dzisiejszych smartfonów i również tutaj nie napawa optymizmem. Przy intensywnym użytkowaniu telefon musimy podłączyć do prądu po kilku godzinach. Owszem mamy tutaj do dyspozycji szybkie, ale nadal nie jest to to co użytkownik chciałby otrzymać.