Jesteś tutaj:-, Nawigacje, Sprzęt, Testy i opinie, Top7-Test Navitel E505 Magnetic – GPS linuksowy z mapą Europy

Test Navitel E505 Magnetic – GPS linuksowy z mapą Europy

Jak już wcześniej pisałem, przy wyborze nawigacji warto zastanowić się, jak często będziemy jej używać. Kierowcy, którzy sporadycznie wyruszają w trasę po Polsce mogą być zadowoleni z podstawowych modeli, oferujących stabilną i skuteczną nawigację, bez dodatkowych funkcjonalności. Jeśli podróżujemy bardzo często, chętnie korzystamy z alternatywnych tras, poruszamy się po dużych miastach i odległych zakątkach Europy, warto sięgnąć po model z wyższej półki, taki z kompletem map, dobrym odbiornikiem GPS i zaawansowanym systemem nawigacji. Przyda się także trochę rozrywki podczas pokonywania dalekich tras.

Testowana nawigacja jest bardzo solidnie wykonana. Grafitowo-szary kolor dodaje swego rodzaju elegancji urządzeniu. Z kolei matowe wykończenie tworzywa sztucznego zapobiega nadmiernemu zbieraniu odcisków palców. Materiały użyte do budowy tej nawigacji są dobrej jakości, a ich spasowanie jest bez zastrzeżeń. Przednia szyba dobrze chroni ekran, a ilość przycisków ograniczono jedynie do włącznika – obsługa 5-calowej nawigacji jest w pełni dotykowa. Dodatkowym atutem jest rozdzielczość 480×272 pikseli, która umożliwia dobre odwzorowanie kolorów oraz optymalną czytelność obrazu. Widoczne ikony i grafiki są czytelne w każdych warunkach drogowych, również w silnym słońcu. Wracając do wspomnianego dotyku, sprzęt został wyposażony w rysik, który wspomaga dotyk palcem, w miejscach, gdzie ikonki są mniejsze. Ekran poprawnie reaguje na nasze palce, chociaż czasem należy mocniej wcisnąć ikonkę, aby uruchomić daną funkcję. Obok ekranu, po jego lewej stronie u góry znajduje się dioda informująca o podłączeniu do zasilania a poniżej mikrofon. Na górnej krawędzi znajdziemy włącznik, z lewej strony wejście na kartę pamięci microSD, gniazdo do podłączenia ładowarki i port audio mini jack 3.5 mm.

Tył PND to wbudowany głośnik, przycisk Reset i magnetyczne złącze do montażu nawigacji na szybie samochodu. Gośnik zamontowany na tylnej ścianie urządzenia zapewnia bardzo dobrą emisję komunikatów z nawigacji, nawet przy szybkiej jeździe, gdzie bywa głośno w samochodzie. Dzięki wbudowanej funkcji FM Transmiter, po ustawieniu odpowiedniej częstotliwości, możemy korzystać z podpowiedzi lektora bądź odtwarzać ulubioną muzykę przez radio.

IMG 20190314 093221

Navitel E505 Magnetic

Mocowanie urządzeń nawigacyjnych w samochodach na szybie odbywa się praktycznie zawsze tak samo. Uchwyt, na którym umieszcza się urządzenie wyposażony jest po prostu w przyssawkę, którą mocujemy na przedniej szybie samochodu. W przypadku recenzowanego modelu mamy jednak aktywny uchwyt, który pozwala na montaż i demontaż nawigacji w czasie nieprzekraczającym 1 sekundy. Oferuje jednak mniejszy zakres regulacji, niż te znane z nawigacji, jednak nie jest to jakaś wada, urządzenie nawigacyjne Personal Navigation Device ma przede wszystkim informować nas o kierunku jazdy. Temat mocowania rozwiązano w sposób najlepszy z możliwych, aktywny uchwyt magnetyczny to wyjątkowa wygoda użytkowania oraz szybkość montażu nawigacji na szybie. A do tego nawigacja uruchamia się natychmiast po przekręceniu kluczyka w stacyjce, bez konieczności podłączania jakichkolwiek kabli do urządzenia. A dzięki temu, że ładowarka podłączona jest do uchwytu, a nie nawigacji nie niszczy wtyczki ładowania.   Uchwyt mocno i stabilnie trzyma się szyby. Po założeniu całości nie ma absolutnie żadnych drgań i luzów. Stabilny uchwyt mocujący do szyby umożliwia łatwe i precyzyjne ustawienie sprzętu według naszych preferencji.Autor |2019-03-18T18:00:10+02:0018 marca 2019 18:00|Kategorie: Artykuły, Nawigacje, Sprzęt, Testy i opinie, Top7|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.