Jesteś tutaj:-, Artykuły, Sprzęt, Testy i opinie, Top7-Lenovo Y Gaming Mechanical Switch Keyboard – recenzja

Lenovo Y Gaming Mechanical Switch Keyboard – recenzja

Użytkowanie:

Podłączenie klawiatury jest bajecznie proste. Dokładnie takie jak powinno być: podłączamy USB możemy działać. Co więcej klawiaturę możemy podłączyć również do wejścia na mikrofon czy słuchawki, a następnie słuchawki oraz mikrofon możemy podłączyć do klawiatury. To bardzo wygodne rozwiązanie dla tych, co nie chcą się schylać do komputera, aby podłączyć słuchawki. Mogą je mieć pod ręką.

IMG 20190316 105309

Lenovo Y Gaming Mechanical Switch Keyboard

Na pierwszy rzut oka już można  zauważyć,  że klawiatura nie wygląda całkiem zwyczajnie. A  po podłączeniu jej do komputera nabiera dodatkowego pazura. Klawiatura ma podświetlone wszystkie klawisze oraz logo.  Powiem szczerze – mi się podoba. Niektórym może brakować możliwości zmiany koloru podświetlenia,  ale to kwestia gustów i o nich się nie dyskutuje. Niemniej kolor czerwony nie przeszkadza w pracy czy podczas gier, a bardziej wrażliwi na podświetlenie mogą zmienić jego intensywność. Fajne jest to, że możemy zmienić intensywność podświetlenia w 2 strefach: 1: strzałki + klawisze A, S, D, W oraz 2: pozostałe klawisze. Taki zabieg może znacząco przydać się w grach.

Kolejnym atutem klawiatury są klawisze multimedialne, które znacznie zwiększają komfort użytkownika podczas obsługi programów i urządzeń peryferyjnych. Klawisze multimedialne znajdują się na górze po prawej stronie.

Klawiatura posiada również programowalne przyciski, które umożliwiają spersonalizowanie produktu według swoich potrzeb poprzez przypisanie funkcji do poszczególnych klawiszy. Programowalne klawisze znajdują się po lewej stronie klawiatury. Są to klawisze G1-G6.

Aby zaprogramować klawisze należy pobrać ze strony producenta dedykowane oprogramowanie: https://support.lenovo.com/pl/pl/solutions/acc100234

Aby nagrać polecenie makra, możemy skorzystać również z oprogramowania lub z możliwości nagrania ich w trybie rzeczywistym. W takim przypadku należy skorzystać z następującej instrukcji:

  • Naciśnij klawisz M, na przykład M1.
  • Naciśnij klawisz MR, aby rozpocząć nagrywanie. Dioda LED przycisku MR jest włączona.
  • Naciśnij klawisz G, na przykład G1. Dioda LED przycisku MR miga.
  • Wykonaj czynności, które chcesz nagrać.
  • Naciśnij przycisk MR, aby ukończyć nagrywanie. Dioda LED przycisku MR jest wyłączona.

Aby nagrać drugie polecenie makro do tego samego klawisza G, naciśnij inny klawisz M i powtórz kroki od 2 do 5.

Szkoda tylko, że samo oprogramowanie jest takie ubogie.

Klawiatura ma standardowy układ QWERTY z przyciskiem Windowsa po lewej stronie spacji. Wszystkie klawisze są wysokie i mechaniczne.  Jeżeli chodzi o samo użytkowanie klawiatury, to jest ona bardzo wygodna, a płynący dźwięk spod klawiatury nie jest za głośny i spokojnie pozwoli nam również na korzystanie z niej również w nocy, gdy inni domownicy już smacznie śpią. No chyba, że będziemy grać w bardzo pasjonującą grę, gdzie będziemy mocno uderzać w klawisze, to tutaj rzeczywiście dźwięk będzie bardzo intensywny. Jednakże przy standardowym użytkowaniu nie powinno z tym być większych problemów. Ponad to podczas gier czy pisania nie zauważyłam żadnych opóźnień. Działa bardzo szybko i niezawodnie.

Same działanie klawiszy oceniam bardzo dobrze. Nie zauważyłam żadnych problemów z opóźnieniami czy błędnym działaniem przyciskanych klawiszy. Niestety przy tak, krótkim teście nie jestem wstanie potwierdzić takich parametrów jak żywotność klawiszy czy niezmienność dźwięku. Mogę mieć tylko nadzieję, że tak będzie w rzeczywistości, a szeroka rzesza nabywców tej klawiatury będzie mogła liczyć na długie godziny niezawodnej pracy urządzenia.

Również funkcja anti-ghosting działa poprawnie. Klawiatura bez problemu poradziła sobie z zarejestrowaniem kilkunastu równocześnie wciśniętymi klawiszami.

Bardzo przydatna funkcją jest możliwość wyłączenia przycisku systemowego. Dla tych, którzy  włączali sobie ten przycisk przez przypadek podczas gier na pewno się ucieszą z takiego rozwiązania.

Gumowe podkładki umieszczone na spodzie sprawiają, że klawiatura rzeczywiście trzyma się miejsca, w którym ją postawiłam. Ja osobiście używam klawiaturę na płasko, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby ją lekko podnieść na nóżkach. Również w takim układzie stała stabilnie na swoim miejscu. Co więcej możemy dodatkowo dopiąć podkładkę pod nadgarstki, która posiada bardzo przyjemną fakturę, która sprawia, że dłonie mniej się ślizgają.

Podsumowanie:

Klawiatura ta na pewno znajdzie swoich zwolenników jak i przeciwników. Z jednej strony mamy tutaj solidne wykonanie i dobrze działającą klawiaturę, a z drugiej strony chyba za bardzo przerośnięty wygląd. Klawiatura mogłaby mieć ciut lepszy układ i zajmować troszeczkę mniej miejsca. Nie mniej jest warta rozważenia podczas zakupów.

TechnoseniorAutor |2019-03-25T09:24:23+01:0025 marca 2019 09:24|Kategorie: Akcesoria komputerowe, Artykuły, Sprzęt, Testy i opinie, Top7|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.