Jesteś tutaj:-, Bez kategorii, Gadżety, Inne, Internet, Nawigacja, Newsy, Panasonic, Rynek, Sprzęt, Sprzęt sieciowy, Top30, Top7-Panasonic zaprezentował gadżet dla zapominalskich

Panasonic zaprezentował gadżet dla zapominalskich

Dzięki nowemu gadżetowi nie uda nam się wyjść z domu bez kluczy, portfela lub telefonu komórkowego. Urządzenie o nazwie Hitokoe, opracowane przez japońską firmę Panasonic, po prostu nie wypuści z domu bez wszystkich niezbędnych rzeczy.

Przed rozpoczęciem korzystania z Hitokoe, trzeba będzie nakleić na wszystkie przedmioty, których można zapomnieć w domu,  specjalne metki RFID. Następnie należy zarejestrować każdy przedmiot w aplikacji na swoim smartfonie. Przy tym można zaznaczyć potrzebny jest przedmiot na co dzień  czy tylko w określone dni lub w określonych warunkach pogodowych.

Panasoni hitokoe

 

Metki można przykleić  do smartfona, na podręczniki, wymienne buty, parasol, pojemnik z jedzeniem i na różne inne rzeczy.  Panek Hitokoe trzeba zamontować obok drzwi domu lub mieszkania, gdy spróbujesz wyjść bez odpowiedniego przedmiotu, urządzenie natychmiast o tym poinformuje.

 

Koncepcja urządzenia wciąż udoskonala się, a wkrótce program może ostrzegać o opóźnieniach w drodze (np. korkach), a także monitorować pogodę i przypominać ubrać się ciepło ubrania lub zamknąć okna. W perspektywie Hitokoe może monitorować stan urządzeń agd, i wtedy żelazko na pewno będzie wyłączone.Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.