Jesteś tutaj:-, e-Sport, Gadżety, Sprzęt, Testy i opinie, Top7-Test Lioncast LM50 – Symetryczna mysz zaprojektowana z myślą o profesjonalnych graczach

Test Lioncast LM50 – Symetryczna mysz zaprojektowana z myślą o profesjonalnych graczach

Budowa myszki:

LM50 jest symetryczną myszką o prostej budowie, ale z przeznaczeniem dla osób praworęcznych na co wskazują 2 przyciski umieszczone pod prawym kciukiem. Cała konstrukcja myszki wykonana jest z matowego plastiku, który niestety zostawia na sobie tłuste plamy. Powierzchnia pod dłonią jest bardzo delikatna i miła w dotyku . Na spodzie myszki znajdziemy plastikowe ślizgacze oraz sensor optyczny (PMW3360), a na górnej stronie kółko oraz przycisk do zmiany profili. Dodatkowo myszkę wyposażono w bardzo subtelne oświetlenie w postaci logo na grzbiecie oraz podświetlany scroll.

Obudowa myszki wyposażona jest w 5 programowalnych przycisków, które można ustawić w oprogramowaniu dedykowanym dla gryzonia (Do poprania: https://support.lioncast.com/hc/pl/categories/360000103629-LM50 ).

Ponad to w dołączonym programowaniu możemy również zmienić parametry działania myszki, DPI, oświetlenie, parametr LOD czy przypisać funkcję Easy Sfift (pozwala na podwójne strzały podczas pojedynczego naciśnięcia klawisza) czy funkcję Sniper (dopóki klawisz snajpera jest włączony, to aktywuje on drugi, wybrany przez nas, poziom czułości). Wybrane konfiguracje możemy oczywiście zapisać w pamięci naszego gryzonia i korzystać z nich również po podłączeniu do innego komputera.

IMG 20190201 122221

Lioncast LM50

 

Gryzonia wyposażono w elastyczny nylonowy, pleciony i wytrzymały kabel o długości 180 cm ze złotą końcówką USB. Dużą zaleta jest to, że taki kabel wytrzyma nam długie godziny użytkowania. Co więcej producent zastosował tutaj swój autorski system – Angled Stress Relief (ASR), który minimalizuje tarcie kabla o podkładkę (kabel uniesiony został pod lekkim kątem, co pozwala na mniejsze opory myszki na podkładce). Rzeczywiście system ten sprawia, że kabel jest praktycznie niewyczuwalny podczas użytkowania. Czyli jest całkiem dobrze ?

IMG 20190202 195016

Lioncast LM50

Kształt i komfort użytkowania

Jak już wspomniałam wcześniej mysz jest symetryczna, ale z dedykacją dla osób praworęcznych, wiec jak jesteś osobą leworęczną, to niestety musisz poszukać innej alternatywy. Co więcej mysz jest bardzo lekka – zaledwie 90 gramów, a wymiarami nie odbiega od standardowych myszek: 125 x 67 x 42 mm.

IMG 20190127 113732

Lioncast LM50

Jeśli chodzi o przyciski, to wszystkie zostały umiejscowione w bardzo komfortowych miejscach. Zarówno 2 przyciski na lewym boku jak i przycisk górny oraz kółeczko. Nie miałam najmniejszego problemu z trafieniem, w którykolwiek z nich. Ponad to przyciski na lewym boku bazują na przełącznikach firmy Omron o wytrzymałości min. 20 milionów aktywacji. Tego parametru niestety nie jestem wstanie potwierdzić z racji, że użytkuję mysz zaledwie 2 tygodnie, więc zostaje tylko uwierzyć na słowo. Warto tutaj zwrócić jeszcze uwagę na to, że przyciski chodzą bardzo miękko. W codziennym użytkowaniu wypada to nieźle, ale czy jest dobre do graczy zmagań e-sportowych? Tutaj mam pewne wątpliwości.

Kształt LM50 docenią osoby zarówno o masywnych dłoniach jak i te o drobniejszych, bowiem gryzoń jest idealnie wyprofilowany i leży bardzo dobrze w dłoni. Wszystkie przyciski ułożone są w odpowiednim miejscu, co jest dodatkowym atutem. Wszystkie krawędzie myszki są bardzo dobrze wygładzone i wykończone. Nigdzie nie odczuwamy dyskomfortu czy niepotrzebnego ucisku. Moim zdaniem myszka jest bardzo wygodna i pomimo kilkugodzinnej pracy czy gry nie czułam zmęczenia w dłoni. Bardzo komfortowo pracuje się na myszce zarówno przy ułożeniu palców 1+2+2 jak i 1+3+1 ( środkowy palec na scrollu).

Autor |2019-02-03T10:06:13+01:003 lutego 2019 10:06|Kategorie: Artykuły, e-Sport, Gadżety, Sprzęt, Testy i opinie, Top7|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile