W dzisiejszych czasach smartfon to urządzenie, które towarzyszy nam niemal przez 24 godziny na dobę. Elegancka obudowa z metalu i szkła idealnie leży w dłoni. 6,1-calowy wyświetlacz OLED FullVision jest idealnie wpasowany w smukłą, elegancką konstrukcję. Płynne krągłości i doskonałe proporcje 2:1 sprawiają, że telefon zapewnia doskonałe wrażenia wizualne. Szklane  jest przyjemne dla oka, ale wygląda ładnie tylko przez pierwsze kilka sekund po przetarciu go szmatką – potem pokrywa się odciskami naszych palców. Matryca IPS In-Cell Touch (HDR10) o rozdzielczości QHD+ (3120 x 1440) oferuje nam świetną jakość kolorów, które wyglądają bardzo naturalne. Zaś zagęszczenie pikseli na poziomie 564 pikseli na cal zapewnia idealnie ostry obraz… procent wykorzystania frontu: 82.6%.

DSCF5903

LG G7 Fit

Warto dodać, że w ustawieniach dostępne są opcje związane ze skalowaniem aplikacji. Pozwalają one wybrać jeden z trzech trybów wyświetlania – kompatybilny, standardowy oraz ekran pełny.  Zaawansowana technologia panelu organicznego gwarantuje także bardzo szybki czas reakcji, a ponadto wspiera platformę wirtualnej rzeczywistości Google Daydream. Telefon oferuje także tryb czytania, który aby nie męczyć naszych oczu, redukuje emisję niebieskiego światła. Efekt końcowy ucieszy nawet największych malkontentów, LG G7 Fit z pewnością jest jednym z najładniejszych smartfonów dostępnych obecnie na rynku. A przy tym testowany smartfon cechuje pomyślne przejście testów, którym poddawany jest sprzęt wojskowy oraz wysoka odporność na wodę i pył.

Na lewym boku znalazły się przyciski regulacji głośności. Mają one odpowiedni skok i są dobrze wyczuwalne. Po prawej stronie umieszczono gniazdo na kartę SIM oraz kartę micro SD. Na górze znajduje się gniazdo na słuchawki i drugi mikrofon.  Dół to Jack 3.5mm, złącze USB Type-C, mikrofon i drugi głośnik. Filtry Hi-Fi, zaawansowane zestawy ustawień (32-bit Hi-Fi Quad DAC ) oraz strumieniowanie muzyki H-Fi sprawiają, że ten smartfon stworzony jest też dla melomanów.  G7 fit wykorzystuje swoje wnętrze jako komorę rezonansową wzmacniającą basy, co pozwala uzyskać głośny i wysokiej jakości dźwięk, wypełniający całe pomieszczenie.

Bezramkowe wzornictwo sprawiło, że czytnik linii papilarnych ponownie wylądował z tyłu obudowy. Dodatkową zaletą jest to, że do wybudzania telefonu nie potrzebujemy przycisku. Możemy to zrobić poprzez dwukrotne zastukanie w ekran. Użytkownicy G7 Fit mają do wyboru cztery sposoby zabezpieczenia dostępu do urządzenia. Funkcja rozpoznawania twarzy odblokowuje smartfon za pomocą przedniej kamery, a funkcja rozpoznawania głosu wykorzysta zdefiniowane komendy właściciela urządzenia. Poza tym do dyspozycji jest także znany z wcześniejszych modeli LG funkcja Knock Code, która pozwala odblokować telefon za pomocą sekwencji dotknięć pól na ekranie.