Jesteś tutaj:-, Internet, Internet mobilny, Newsy, Operatorzy, Play, Top7-PLAY rozpoczyna proces uniezależnienia się do roamingu krajowego w centrum Poznania

PLAY rozpoczyna proces uniezależnienia się do roamingu krajowego w centrum Poznania

Dynamiczna rozbudowa sieci stacji bazowych Play następuje na terenie całego kraju, w niektórych miejscach już się zakończyła, oferując ciągły zasięg i wysokiej jakości usługi na dużych obszarach. Jednym z takich miejsc jest centrum Poznania, gdzie w ramach pilotażu w połowie listopada rozpocznie się proces wyłączania wsparcia roamingu krajowego.

Pilotaż w centrum Poznania został poprzedzony wielomiesięcznym procesem rozbudowy, optymalizacji i testów sieci. Sukcesywne wyłączenie roamingu krajowego w centrum Poznania nie będzie zauważalne dla klientów pod warunkiem, że ich smartfon ustawiony jest na automatyczny wybór sieci.

Poznań to początek procesu. W kolejnym kroku operator wybierze nowe miejscowości, gdzie zasięg sieci własnej Play zapewni klientom zdecydowanie lepsze doświadczenie i pozwala na dalsze uniezależnienie się od roamingu krajowego z korzyścią dla klientów.

Do końca 2020 roku sieć Play będzie zapewniała ogólnokrajowe pokrycie za pomocą 9 tys. lokalizacji, na których zostaną zainstalowane najnowocześniejsze stacje bazowe. Wyniki publikowane przez  serwis speedtest.pl wyraźnie pokazują, że własna sieć Play zapewnia wysokie transfery i jakość usług, nierzadko lepsze niż konkurencja.

 

Źródło: isbnewsAutor |2018-10-12T16:53:10+01:0012 października 2018 16:50|Kategorie: Artykuły, Internet, Internet mobilny, Newsy, Operatorzy, Play, Top7|Tagi: , |1 komentarz

1 komenarz

  1. lesiobe 13 października 2018 w 10:26 - Odpowiedz

    Współczuję użytkownikom Playa w Poznaniu .

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.