Mózgiem naszego bohatera jest czysty i certyfikowany system Android 7.0 Nougat z GMS (Google Mobile Services), który zapewnia stabilność potwierdzoną przez firmę Google. W zasadzie większość aplikacji, które znajdziemy w pakiecie oprogramowania to standardowe aplikacje Google i raczej nie wymagają one większego opisu.

myPhone CITY XL

myPhone CITY XL

Do szybszej pracy z telefonem przyczyniają się również gesty ruchu. Ponadto możemy zrobić zrzut całego ekranu lub jego części. Producent chce, aby praca w podróży, tworzenie i podgląd plików na smartfonie, wprowadzanie edycji z innymi użytkownikami jednocześnie stały się łatwiejsze na urządzeniach firmy mPTech (myPhone). Dlatego z telefonem otrzymujemy pakiet Office 365, a to oznacza, że użytkownik nie musi samodzielnie instalować programów w nowo zakupionych telefonach. Na testowanym urządzeniu mamy zainstalowane będą przydatne i bardzo ważne dla użytkowników programy: Word, Excel, PowerPoint oraz Skype, OneDrive i Outlook.

city xl sc

Kilka słów o wnętrznościach, pochodzącego od polskiego producenta smartfona. Jego serce stanowi 4-rdzeniowy procesor MediaTek, MTK6737M z zegarem 1,3 GHz. Lekki niedosyt sprawia 16 GB (z tego dla użytkownika ok. 7 GB) wbudowanej pamięci. Jak nas zapewnia producent, sklep z aplikacjami Google Play stoi otworem przed potencjalnym nabywcą, gdyż układ graficzny Mali-T720MP2, w towarzystwie 2 GB pamięci operacyjnej RAM, to zgrana para, umożliwiająca uruchomienie większości gier z Google Play, a praktyka? – to połączenie wystarcza, aby obsłużyć proste gry i multimedia. Nie zauważyłem problemów z płynnością działania interfejsu i aplikacji. Czasem jednak lubi trochę pomyśleć, aby uruchomić bardziej pamięciożerną aplikację.

Wyniki testu przeprowadzonego w popularnych benchmarkach widać poniżej:

city xl sc4

Pomimo upychania do współczesnych smartfonów coraz większej ilości różnych funkcji, łączność jest nadal elementem pierwszoplanowym (a przynajmniej powinna być), przy wyborze telefonu. Co zatem mamy tutaj? myPhone CITY XL działa w sieciach 4G/LTE prawdopodobnie (Cat. 4, DL 150 Mbps), bo producent się tym nie chwali.  Oczywiście, niektórym zabraknie obsługi NFC.  Do dyspozycji mamy także Bluetooth 4.0, Wi-Fi (WLAN IEEE 802.11 a/b/g/n) oraz moduł GPS.

Wbudowana antena WiFi nie zaskakuje na tle konkurencji jakimiś wyjątkowymi parametrami, ale działa stabilnie i smartfon nie gubił zasięgu.  Tak, więc można było korzystać z Internetu w standardowym mieszkaniu w bloku.

GPS W tym telefonie działa. Fixa poza budynkiem łapie bardzo szybko, a siła sygnału jak i ilość odnajdywanych satelitów całkowicie wystarcza do komfortowej nawigacji na trasie. System chodzi płynnie i podaje nam informacje o naszym położeniu na bieżąco.