Jesteś tutaj:-, Bez kategorii, Inne, Internet, Newsy, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Zdrowie-Innowacyjny sprzęt od TUW PZUW dla szpitali w Lubuskiem, Kujawsko-Pomorskiem i Małopolsce

Innowacyjny sprzęt od TUW PZUW dla szpitali w Lubuskiem, Kujawsko-Pomorskiem i Małopolsce

Nowoczesne zdalne stetoskopy będą służyć pacjentom dziewięciu szpitali i przychodni należących do Grupy Nowy Szpital. Przekazał je TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych. Trafią do placówek w Świebodzinie, Olkuszu, Świeciu, Nakle i Szubinie, Wąbrzeźnie, Kostrzynie nad Odrą, Szprotawie, Skwierzynie oraz Wschowie.

Oparte na sztucznej inteligencji urządzenia pozwalają na badanie płuc i serca na odległość. Są pomocne zwłaszcza w przypadku osób, u których podejrzewa się zakażenie koronawirusem. Zwiększają bezpieczeństwo lekarzy i personelu medycznego.

 

– Naszą ideą jest pomagać. Dzięki innowacyjnym technologiom możemy wspierać leczenie pacjentów, a także ułatwiać pracę lekarzom i personelowi medycznemu oraz chronić ich przed zarażeniem koronawirusem. Społeczne zaangażowanie jest istotnym elementem naszej działalności, a wybuch pandemii stał się szczególnym wyzwaniem. Wspomagamy szpitale nowoczesnym sprzętem i środkami ochrony – podkreśla prezes TUW PZUW Rafał Kiliński.

– W czasie epidemii wszyscy przekonaliśmy się, jak pomocne są nowoczesne technologie w medycynie. Przekazane przez TUW PZUW urządzenia znajdą praktyczne zastosowanie w naszych placówkach i będą wspierały lekarzy w ich codziennej pracy – mówi prezes Grupy Nowy Szpital Holding S.A. Marcin Szulwiński. Jak dodaje, stetoskopy będą wykorzystywane m.in. w szpitalnych oddziałach ratunkowych i poradniach lekarzy rodzinnych, gdzie często stan pacjenta wymaga konsultacji ze specjalistą w innym ośrodku.

 

Nowatorskie urządzenia pozwalają na łatwe i dokładne badanie bezpośrednio i na odległość. – Pacjent może sam umieszczać urządzenie we wskazanych miejscach na klatce piersiowej, a przebywający z dala od niego lekarz za pośrednictwem internetowej platformy dostaje natychmiastowy odczyt. Wyniki badań są w każdym miejscu i czasie dostępne online dla lekarza – wyjaśnia Dyrektor ds. Medycznych TUW PZUW Piotr Daniluk.

Po wybuchu pandemii TUW PZUW przeznaczył prawie połowę swojego funduszu prewencyjnego na sprzęt, środki ochrony i materiały sanitarne dla szpitali. Oprócz zdalnych stetoskopów trafiły do nich także zakupione przez PZU tzw. opaski życia, które umożliwiają zdalne monitorowanie parametrów życiowych pacjentów. – Zdrowie nie ma ceny. Dlatego z zaangażowaniem wspieramy jego ochronę. Na społeczne projekty Grupa PZU, poprzez działania PZU, PZU Życie, TUW PZUW i Fundacji PZU, przekazała w zeszłym roku ponad 77 mln zł – mówi prezes Rafał Kiliński.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.