Jesteś tutaj:-, Newsy, Produkty z Chin, Sprzęt, Telefony, ZTE-ZTE Hawkeye oficjalnie anulowany
PL R200 NV 970x200 071119

ZTE Hawkeye oficjalnie anulowany

Nietypowy projekt ZTE – stworzenie smartfona według projektu fanów firmy, którzy zaproponowali urządzenie z samoprzylepnym tyłem i śledzeniem ruchów oczu – doczekał się spodziewanego, ale wciąż przykrego końca. Kampania na portalu Kickstarter zebrała zaledwie 36 245 USD z planowanych 500 tysięcy, a głównym powodem niepowodzenia była zdecydowanie za słaba specyfikacja.


Pierwotnie proponowany wygląd ZTE Hawkeye


Zaprezentowane przez ZTE finalne wzornictwo urządzenia


Hawkeye w akcji

Projekt ZTE Hawkeye został wybrany w konkursie Crowd-Sourced X, w którym to użytkownicy mogli proponować firmie nowe urządzenia. Miał to być smartfon wyjątkowy, o nietuzinkowym wyglądzie i niespotykanej funkcjonalności – technologia śledzenia ruchów gałki ocznej w połączeniu z samoprzylepnymi „plecami” urządzenia stworzyłyby zupełnie nowe zastosowania. Do takiego sprzętu pasowałyby topowe podzespoły, lecz zamiast tego ZTE zastosowało m.in. średniobudżetowy procesor Snapdragon 625. Ten wybór nie przypadł do gustu fanom, jednak chiński gigant przeprosił i pozostając w duchu całego przedsięwzięcia, wystosował ankietę, w której klienci mogli podpowiedzieć firmie, jakie zmiany powinna poczynić, by projekt Hawkeye został lepiej przyjęty.

Najprawdopodobniej to jeszcze nie koniec projektu Hawkeye. ZTE oznajmiło, że przyjmie do wiadomości żądania użytkowników i popracuje nad lepszą wersją samoprzylepnego smartfona. Oczywiście, zgodnie z zasadami portalu Kickstarter, pieniądze zebrane od zadeklarowanych klientów zostaną im zwrócone.

Źródło: ZTE

TomaszAutor |2017-02-20T21:27:21+01:0020 lutego 2017 21:27|Kategorie: Android, Newsy, Produkty z Chin, Sprzęt, Telefony, ZTE|Tagi: , , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. Mito 20 lutego 2017 w 20:31 - Odpowiedz

    Jak widać nie wszystko się udaje nawet Chińczykom

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.