Jesteś tutaj:-, Newsy, Produkty z Chin, Sprzęt, Telefony, ZTE-ZTE o specyfikacji Hawkeye: Przyznajemy się do błędu

ZTE o specyfikacji Hawkeye: Przyznajemy się do błędu

Niecały tydzień temu firma ZTE przedstawiła specyfikację smartfona Hawkeye, zwycięzcy projektu CSX, w którym to w ręce klientów powierzono wymyślenie nowego urządzenia. Główną cechą tego sprzętu jest funkcja śledzenia ruchów oka, jednak fani ZTE nie są zadowoleni z obecności średniobudżetowego procesora Snapdragon 625.


Choć Hawkeye był jedną z bardziej osobliwych propozycji przesyłanych w ramach Projektu CSX, ZTE finalnie zdecydowało, że to właśnie samoprzylepny smartfon wyposażony w możliwość śledzenia ruchów gałki ocznej będzie jednym z tegorocznych urządzeń. Na początku tego roku zaczęto zbierać zamówienia za pośrednictwem crowdfundingowego portalu Kickstarter, jednak w momencie ogłoszenia oficjalnych specyfikacji entuzjazm fanów firmy znacząco opadł.


Przykładowe zastosowanie funkcji Senseye

Na razie ZTE osiągnęło 7% swojego celu, notując liczbę 182 zamówień po 199 dolarów (ok. 800 zł). Powodem tak słabego wyniku jest obecność procesora Qualcomm Snapdragon 625, który został uznany za układ zbyt słaby, by pasować do tak rewolucyjnego smartfona. We wpisie na oficjalnym blogu ZTE Jeff Yee, wiceprezydent ds. planowania technologicznego, przeprosił obecnych i potencjalnych klientów za „zagubienie idei projektu”, przyznając także, że wprowadzenie tak ambitnych rozwiązań ze średniopółkową specyfikacją nie było dobrym pomysłem.

Utrzymując całą sprawę w duchu crowd-sourcingu, ZTE opublikowało ankietę dla członków Z-Community, społeczeństwa fanów firmy, za pomocą której można zasygnalizować, co powinno zostać poprawione. Zdecydowana większość (47%) głosujących proponuje wymianę Snapdragona 625 na świeżo wydany model 835. 13% uważa, że w roli systemu operacyjnego powinien pojawić się zwykły Android wspomagany przez oprogramowanie przeznaczone do śledzenia ruchów oka, a 11% sugeruje zwiększenie pojemności baterii z 3 000 mAh do 3 500 mAh. Pozostałe 29% odpowiedziało się za opcją innych rozwiązań, które można opisać w komentarzach ankiety – większość użytkowników wybierających tę opcję uważa, że zwiększenie ilości pamięci RAM byłoby dobrym posunięciem.

Do osiągnięcia swego celu zamówień ZTE pozostawiło sobie jeszcze 26 dni. Niestety, cena w portalu Kickstarter nie może już zostać zmieniona, więc zmiana procesora najprawdopodobniej nie dojdzie do skutku, bowiem takie urządzenie warunkowałoby cenę wyższą niż 199 USD. Na razie przyszłość ZTE Hawkeye nie wygląda zbyt obiecująco.

Źródło: phonearena.com

TomaszAutor |2017-01-23T19:13:02+01:0023 stycznia 2017 19:13|Kategorie: Android, Newsy, Produkty z Chin, Sprzęt, Telefony, ZTE|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.