Jesteś tutaj:-, Newsy, Produkty z Chin, Rynek, ZTE-ZTE ogłasza 24-proc. wzrost przychodu na rynkach poza Chinami

ZTE ogłasza 24-proc. wzrost przychodu na rynkach poza Chinami

Firma ZTE, globalny dostawca sprzętu telekomunikacyjnego i rozwiązań sieciowych, ogłosiła swoje wyniki finansowe za rok 2011. Według HKFRS (Hong Kong Financial Reporting Standards) firma ZTE osiągnęła w 2011 r. dochód na poziomie 13,68 mld USD, czyli wzrost o 23,4% w porównaniu do 2010 r.

Przychody operacyjne Grupy w porównaniu do roku poprzedniego na rynku chińskim wzrosły o 22,7%, na pozostałych rynkach, w tym polskim – o 24%. W 2011 r. sprzedaż produktów końcowych ZTE nadal rosła, z przychodami operacyjnymi w wysokości 4,27 mld USD, aż do 52,6% w stosunku do roku poprzedniego.

W okresie sprawozdawczym ZTE informowało o przychodzie operacyjnym na rynku chińskim w wysokości 6,26 mld USD, co stanowi 45,8% całkowitego przychodu operacyjnego, a więc wzrost o 22,7% w stosunku do roku poprzedniego.

W okresie sprawozdawczym na rynkach poza Chinami ZTE zgłasza operacyjne przychody w wysokości 7,42 mld USD , co stanowi 54,2% całkowitego przychodu operacyjnego, a więc wzrost o 24% w porównaniu do roku poprzedniego.

Na rynkach wschodzących ZTE zakończyła proces rynkowych wdrożeń w wyniku porozumień z wiodącymi operatorami, takimi jak MTN i América Móvil. Wzmocniła także współpracę z międzynarodowymi operatorami, takimi jak Telefonica i France Telecom. W Europie rozwiązania ZTE zostały wdrożone przez dziewięciu z dziesięciu najlepszych operatorów. W Japonii firma ZTE została wybrana przez Softbank dla projektów TD-LTE.

W 2011 r. firma dalej wzmacniała swoją rolę lidera w obszarze TDD z globalną promocją rozwiązań TD-LTE. ZTE zdobyła ponad 30 umów handlowych dotyczących wdrożeń LTE i współpracowała z ponad 100 operatorami na świecie, by zbudować w ciągu roku sieci testowe. Firma ZTE zrealizowała także komercyjne wdrożenia z najlepszymi operatorami, takimi jak H3G, Hi3G, Softbank i CSL. Ponadto udział w rynku wzrósł zarówno w rozwiązaniach UMTS, jak i GSM. Firma kontynuuje zacieśnianie współpracy z operatorami takimi jak France Telecom i MTN Group.

ZTE utrzymała także swój czołowy udział w rynku w obszarze PTN. Ponadto wysokiej klasy produkty technologii komunikacyjnych, takie jak router M6000/T8000 i nowej generacji urządzenia PON osiągnęły największy udział w świecie dla tych produktów.

W 2011 r. inwestycje dotyczące urządzeń z branży telekomunikacyjnej różnią się w poszczególnych regionach na świecie. W ciągu roku ZTE dostosowała swoje linie produkcyjne do kontynuowania świadczenia kompleksowych, zintegrowanych rozwiązań dla dostawców. Został też zainicjowany wachlarz działań mających na celu poprawę efektywności i optymalizację procesów produkcyjnych – powiedział Guo Lei, Dyrektor Generalny ZTE Poland.

Według raportu z 2011 r. firmy badawczej Gartner, ZTE stała się drugą najszybciej rozwijającą się firmą oferującą smartfony na świecie w ciągu roku. ZTE była też czwartym co do wielkości dostawcą komórkowym na świecie w trzecim kwartale 2011. Wzrost sprzedaży zarówno w Chinach, jak i na ważnych rynkach, m.in. amerykańskim, francuskim i brytyjskim były głównymi źródłami wzrostu sprzedaży słuchawek firmy w 2011 r. Oprócz wzrostu udziałów firmy w globalnym rynku, ZTE utrzymało też swoją pozycję w zgłoszeniach patentowych.

źródło: ZTE

KanAutor |2012-04-02T14:48:30+02:002 kwietnia 2012 14:48|Kategorie: Finanse, Newsy, Produkty z Chin, Rynek, ZTE|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.