Aparat główny OmniVision OV12A10 umieszczony w Xiaomi Redmi 5 Plus ma rozdzielczość 12 megapikseli i zastosowano w nim przysłonę f/2.2, dzięki której, przynajmniej w teorii, powinniśmy uzyskać satysfakcjonujące nas zdjęcia. Jak jest w praktyce? Kamera, jak na smartfona robi niezłe zdjęcia, ale spodziewałem się ich lepszej szczegółowości. Smartfon dobrze radzi sobie z właściwym doborem parametrów podczas zdjęć świetle dziennym. Gorzej sprawa ma się z fotografiami wykonywanymi w pomieszczeniach. Fotki, zwłaszcza w słabym oświetleniu są zaszumione. Żeby jednak nie marudzić zbyt mocno, musimy przyznać, że do urlopowego zdjęcia, z wypady za miasto aparat Redmi 5 Plus nada się wystarczająco.

 

Aplikacja kamery oferuje nam sporo opcji konfiguracji i możliwości wpłynięcia, na jakość zdjęć – dzięki temu nie trzeba już szukać odpowiednich programów, wszystko jest już dostępne bezpośrednio ze smartfona.

Jakość fotografii możecie sami ocenić przeglądając przykładowe zdjęcia:

Podobnie wygląda kwestia nagrywania materiałów wideo w wysokiej rozdzielczości 3840 x 2160 px, i z prędkością 30 klatek na sekundę. Smartfon oferuje też tryb nagrywania w zwolnionym tempie, nagrywanie poklatkowe i funkcję upiększania. Filmy wyglądają naturalnie i z dużą ilością szczegółów.

Niezbędną do życia energię Xiaomi Redmi 5 Plus dostarcza akumulator o pojemności 4000 mAh. Producent podaje, że taka pojemność baterii powinna wystarczać na 17 dni w trybie standby. W naszych testach ogniwo radziło sobie bardzo dobrze z wykonywaniem codziennych zadań.  W trakcie intensywnej pracy ze smartfonem akumulator rozładuje się po upływie 2 dni. W trybie bardzo umiarkowanym, taka pojemność pozwala na działanie smartfona nawet do 3 dni.

Ciekawym rozwiązaniem jest jednak tryb oszczędzania baterii, który ogranicza maksymalną wydajność procesora i pozwala przedłużyć czas pracy urządzenia o kolejne godziny a nawet dzień. Reasumując, bateria jest też bardzo mocnym argumentem do zakupu tego smartfona.