Rugged Phone M8-LTE posiada wbudowaną funkcję komunikacji Walkie-Talkie. W komplecie została dołączona antena montowana na tylnej ściance telefonu. Dla wygody korzystania z tego typu komunikacji nie obciążającej sieci GSM mamy do dyspozycji specjalny klawisz Push To Talk (PTT). M8-LTE posiada wbudowany dokładny moduł GPS z obsługą A-GPS.


Urządzenie pozwala nie tylko do zapisania przebytej trasy na mapie za pomocą GPS’u w trakcie uprawiania sportów, ale także wbudowany czujnik żyroskopowy pozwala wykorzystać M8-LTE do określenia ilości kroków, spalonych kalorii oraz przebytego dystansu, zapisując te dane w historii treningów. Funkcja EPO przyspiesza pozycjonowanie zwiększając komfort użytkowania.


Oczywiście producent nie zapomniał o wymaganiach wydajnościowych, jakie obecnie są wymagane. Rugged Phone M8 LTE jest oparty na energooszczędnym procesorze czterordzeniowym MTK6735 z zegarem 1.0 GHz. Wbudowana pamięć 1 GB + 16 GB może zostać rozbudowana kartą micro SD do 64 GB.


System operacyjny Rugged Phone M8 Qi LTE to Android w wersji 5.1. Jest tu m.in. GPS, Akcelerometr, Krokomierz, E-kompas, czyli wszystko, czego można oczekiwać od smartfonu dla turysty. Przydatną opcją może okazać się również latarka z osobnym przyciskiem włączającym z boku obudowy. Również wbudowany klawisz SOS w sytuacjach krytycznych w łatwy sposób pozwala wykonać połączenie na wcześniej ustawiony numer ratunkowy.


Multimedialne rozwiązania w smartfonie Rugged zapewniają 13-megapikselowy aparat, z wieloma opcjami konfiguracji. Dodatkowo wykonane zdjęcia mogą zawierać informację o położeniu.


Filmy nakręcimy w rozdzielczości HD, z prędkością 30 klatek na sekundę. A przedni aparat do robienia modnych dziś selfies z wakacji zrobimy przednim aparatem o matrycy 5MP. Materiałami multimedialnymi rejestrowanymi na turystycznych wojażach trudno będzie się pochwalić. Jako, że jest to odświeżona wersja, to na pełny test zapraszamy do starszego brata.