Jesteś tutaj:-, Sprzęt, Telefony-Tak wygląda pierwszy smartfon na platformie COS

Tak wygląda pierwszy smartfon na platformie COS

Jak już informowaliśmy Chińczycy próbują stworzyć kolejny system operacyjny dla smartfonów. System zaprojektowano tak, by umożliwić jego implementację na smartfonach, tabletach, komputerach mobilnych i stacjonarnych, a także smartTV. Co ciekawe, w prezentacji wykorzystano smartfon HTC, który według nieoficjalnych informacji, ma być głównym partnerem nowego systemu. Teraz do Internetu wyciekły zdjęcia, które pokazują jak będzie wyglądał pierwszy Android zostały ocenione jako mało bezpieczne. W pełni chiński ten system jednak nie będzie – jego podstawą jest linuksowe jądro. Uruchamiać można na nim aplikacje natywne, webowe, napisane w HTML5, jak i uruchamiane w maszynie wirtualnej aplikacje Javy. Zdjęcia ujawniają jednak, że platforma China Operating System (COS 1,0) zaskakująco nawiązuje do interfejsu użytkownika Sense firmy HTC, i wiele na to wskazuje, że jest to projekt „inspirowany” przez HTC.


Chiński system nie będzie miał jednak otwartego charakteru, co podyktowano względami bezpieczeństwa. COS jest przystosowany do specyfiki chińskiego rynku, opracowano go również z uwzględnieniem specyfiki tamtejszego alfabetu. Dla China Operating System powstanie również dedykowany sklep z aplikacjami – jest już w nim ponoć 100 tysięcy pozycji.

źródło: HDblog (Blog)

KanAutor |2014-01-24T12:24:23+02:0024 stycznia 2014 12:24|Kategorie: Newsy, Sprzęt, Telefony|Tagi: , |6 komentarzy

6 komentarzy

 1. metheor 24 stycznia 2014 w 11:29 - Odpowiedz

  Jak będzie za dużo systemów to będzie problem z transferem danych zapewne itp. Teraz zanim zmienię telefon to muszę się zastanawiać czy uda mi się np kontakty skopiować do nowego telefonu. Powinien być jeden świetny system (utopia 🙂 )

 2. speedygonzales 24 stycznia 2014 w 11:31 - Odpowiedz

  jeden wspólny system, to raczej mało prawdopodobne.
  Chyba ze ktoregos dnia wielkie google wykupi wszystko 🙂

  • Bita-po 24 stycznia 2014 w 20:05 - Odpowiedz

   Fajnie gdyby przy wyborze telefonu można było wybrać też system 🙂 Samych systemów może być wiele, ale istotne żeby były ze sobą kompatybilne w kwestii aplikacji, to byłoby już dobrze 🙂

 3. BlasterM 24 stycznia 2014 w 13:13 - Odpowiedz

  100 tys. aplikacji dla nowego systemu w dniu debiutu pierwszego telefonu to wynik który przyćmiewa konkurencję. Zaprzęgnięto jakieś nadprzyrodzone siły do pomocy?

  • Bita-po 24 stycznia 2014 w 20:05 - Odpowiedz

   300% normy… przodownicy 😉 😛

 4. Bita-po 24 stycznia 2014 w 20:02 - Odpowiedz

  Ja jakoś nie ma zaufania do Chińskich produkcji, a wszystko przez system który panuje w tym kraju. Kto wie co im do głowy strzeli 😉

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.