Jesteś tutaj:-, Newsy, Rozrywka, Sprzęt, Telefony-Chcesz być jak Superman? MIT pracuje nad Wi-Vi -technologią, która ma pozwolić na widzenie przez ściany.

Chcesz być jak Superman? MIT pracuje nad Wi-Vi -technologią, która ma pozwolić na widzenie przez ściany.

Czy chciałeś kiedykolwiek w życiu widzieć przez ścianę ? Założę się, że zadając takie pytanie podczas ankiety ulicznej znaczna część osób odpowiedziałaby twierdząco. Massachusetts Institute of Technology pracuje obecnie nad technologią, która ma na to pozwolić.


Wi-Vi ( Wi od łączności bezprzewodowej, Vi od słowa Vision – wizja ) wykorzystuje technologie znane chociażby z radarów czy sonarów. Sygnał wysyłany przez smartfon odbija się od napotkanej przeszkody wracając do urządzenia. Pozwala nam to na „zobaczenie” jaki obiekt stoi za przeszkodą. Co ważne, technologia ta na chwilę obecną nie radzi sobie z metalowymi przeszkodami. Należy również zaznaczyć, że na ekranie urządzenia będziemy widzieli jedynie niewyraźne punkty, a nie osobę.

Zdaniem twórców ta technika z powodzeniem może zostać wykorzystana wśród ratowników np. wysokogórskich. Pomóc może również policjantom, którzy wykorzystując smartfon z Wi-Vi będą mogli zrobić rozpoznanie w terenie nie narażając swojego bezpieczeństwa .

Nie wiadomo kiedy zakończą się prace naukowców z MIT . Projekt wydaje się dosyć ciekawy, jednak naszym zdaniem przez kolejne 30 lat możemy czuć się pewnie we własnym mieszkaniu gotując niedzielny rosołek. Jakie jest wasze stanowisko w tej sprawie ?

Źródło:web.mit.edu

Marcin KuszAutor |2013-07-01T22:03:32+02:001 lipca 2013 22:03|Kategorie: Inne, Newsy, Rozrywka, Sprzęt, Telefony|Tagi: , , , , , |4 komentarze

4 komentarze

 1. jhkj 1 lipca 2013 w 21:10 - Odpowiedz

  takie że nie będzie można spokojnie pójść do wc

 2. goral2099 2 lipca 2013 w 08:58 - Odpowiedz

  A myślisz że teraz można? 😀

 3. Jack 2 lipca 2013 w 13:18 - Odpowiedz

  Usa ma takie hobby, technologia Wi-Vi to nextgen do prisma. Uwaga dziewczyny pod prysznicem!

  • PLANET 3 lipca 2013 w 14:54 - Odpowiedz

   E, klasyczne minikamerki mogą załatwić sprawę. Ooops! ; )

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.