Multimedia
Główny aparat Xtreamera ma rozdzielczość 13Mpix i pozwala na nagrywanie filmów wideo w rozdzielczości 1080p. Do dyspozycji użytkownika jest lampa błyskowa, która może też doświetlać nagrania wideo. Druga kamera 2Mpix umieszczona obok ekranu służy do prowadzenia rozmów wideo twarzą-w-twarz.

Aplikacja aparatu „Snap Camera”, charakteryzuje się minimalistycznym interfejsem, ale posiada ogromną liczbę prostych i jasnych ustawień dostępnych na bazie koła, takich jak dostosowania kolorów, jasność, kontrast, balansu bieli i wiele innych. W głównym menu znajdziemy ponadto funkcję HDR, a także możliwość wyboru trybu panoramy.

W dobrych warunkach oświetleniowych można liczyć na ładne zdjęcie, z w miarę wiarygodnymi barwami. W niektórych miejscach dość mocno widoczne są jednak szumy, chociaż wskaźnik AF na ekranie pokazuje, że ostrość jest prawidłowo dobrana. Niestety aplikacja działa dość wolno i często możemy wykonać zdjęcie poruszone, o czym warto pamiętać. Fotki nocne prezentują się znacznie gorzej od dziennych i nie pomaga w tym, raczej słabe światło diody LED. Jak zwykle, należy pamiętać, że liczba megapikseli nie jest najważniejszym wyznacznikiem jakości aparatu. W przypadku JoyZ to się potwierdza, ale z powodzeniem można nim robić przyzwoitej jakości zdjęcia i może posłużyć jako samodzielna cyfrówka, chociaż nie zastąpi jej całkowicie. Dodam tylko, że warto zaktualizować telefon do najnowszej wersji oprogramowania. Widać, to także w aplikacji fotograficznej, pierwsze zdjęcia były robione w starszej wersji i jak skomentował to nasz Czytelnik „wyglądają, jak zdjęcia robione z folią ochronną na obiektywie”, przykład to zdjęcie z motorem. Drugie zdjęcie z samochodem, to już po aktualizacji oprogramowania i moim zdaniem, producent jednak popracował nad tym aspektem swojego urządzenia. Czy mam rację osądźcie sami.


Przykłady zdjęć: Tutaj
Identycznie sprawa ma się z filmami wideo – są wyraźne, ale tylko nagrane w dobrych warunkach oświetleniowych. Kamera słabo sobie radzi już nawet w lekkim półmroku. Smartfon pozwala na nagrywanie i płynne odtwarzanie filmów wideo w rozdzielczości full HD (1080p).
Film nagrany Xtreamer JoyZ
Nieźle wypada JoyZ jako odtwarzacz muzyki. Znajdziemy tu standardową aplikację Androida z equalizerem. Jakość brzmienia na głośniku nie jest zła, chociaż w najwyższych nastawach słychać trzaski. Douszne słuchawki z zestawu nie zachwycają dźwiękiem, ale z powodzeniem mogą służyć jako antena i do słuchania radia.
Nawigacja w urządzeniach z Androidem, to funkcjonalność, która została dopieszczona chyba najbardziej. W JoyZ znajdziemy nie tylko Mapy Google, ale także program nawigacyjny, który powinien zadowolić każdego i sprawi, że dotarcie do celu podróży nie powinno stanowić żadnego problemu. Dodam tylko, że odbiornik GPS znalazł naszą lokalizację w ciągu kilku sekund (przy dobrej pogodzie), co należy zaliczyć na plus tego urządzenia.

Zasilanie współczesnego smartfonu to sprawa kluczowa. Model JoyZ wyposażono w pojemny akumulator 2500mAh, który według producenta zapewnia ponad 6 godzin nieskrępowanego surfowania po Internecie przy połączeniu Wi-Fi lub GSM, ponad 6 godzin odtwarzania wideo, 10 godzin rozmów oraz ponad 250 godzin czuwania.

Standardowe testy baterii nie do końca oddają faktyczną jej wydajność. Podczas codziennego użytkowania spokojnie wytrzyma około dwóch dni. Przy bardzo intensywnym korzystaniu z Internetu (Wi-Fi), oglądaniu filmów, słuchaniu muzyki i graniu czas pracy szybko się skrócił do jednego dnia. Niestety tutaj, musze powrócić do dziwnej przypadłości, która może spotkać użytkownika, ze starszą wersją (3.0) oprogramowania. Na samym początku, akumulator po prostu z niewyjaśnionych przyczyn nagle, w oczach się zaczął się rozładowywać i to w ciągu 5-6 godz., po pełnym naładowaniu. Dopiero po konsultacji z producentem, trzeba przyznać, że stanął na wysokości zadania, szybko podesłał zamienny akumulator, oraz poszukaliśmy możliwej przyczyny – zaktualizowaliśmy smartfona do najnowszej wersji (3.6.7) – czas pracy akumulatora przestał odbiegać od standardu, dla tego typu urządzeń.
Zostaw komentarz