Jesteś tutaj:-, Internet, Newsy, Sprzęt, Telefony-Film nagrany przy użyciu Galaxy S II hitem na YouTube (video)

Film nagrany przy użyciu Galaxy S II hitem na YouTube (video)

Samsung Galaxy S II bije wszelkie rekordy popularności. Użytkownicy mogą z aparatu fotograficznego o wysokiej rozdzielczości 8 megapikseli oraz zapisywać filmy w pełnej rozdzielczości 1080p HD. Na YouTube pojawił się krótki film, nakręcony w całości przy użyciu kamery Galaxy S II. Video okazało się hitem i ma obecnie już ponad 7 mln odsłon.

źródło: YouTube

Kan

Autor |2011-09-19T07:08:13+02:0019 września 2011 07:08|Kategorie: Android, Internet, Newsy, Sprzęt, Telefony|Tagi: , , |12 komentarzy

12 komentarzy

 1. LesH 19 września 2011 w 07:02 - Odpowiedz

  Ten film definitywnie nie jest „nakręcony w całości przy użyciu kamery Galaxy S II”, a nawet w częściach. Kto rejestrował filmy tym smartfonem – ten wie. Jest mnóstwo mniejszych i większych szczegółów, które to zdradzają i nie mam na myśli jedynie łączenia pojedynczych klipów edytorem. Trudno jest mi wytypować choćby jedną część, która prawdopodobnie mogła być nagrana Galaxy SII. Dziwne by było, jeśli spośród ponad 7 milionów oglądających nie pojawiły się dotąd żadne głosy poddające choćby w wątpliwość rzekomy sprzęt, czyli najnowszy smartfon Samsunga, którym stworzono tę wideo-kompilację. Gdy będę przypierany do muru o dostrzeżone dowody niegalaxyjnego pochodzenia tego video, to przytoczę niektóre, w wolnej chwili oczywiście.

 2. stalewiak 19 września 2011 w 07:50 - Odpowiedz

  Niby co ten telefon ma takie funkcje ze mozna az tak zbajerowac film..
  Sciema 🙂

 3. Poll 19 września 2011 w 08:03 - Odpowiedz

  O jest pewnie nakręcony Galaxym bo inaczej ktoś by wrzawę podniósł. O montażu nic tu nie piszą więc nie wiemy ale 6+ się należy.

  • LesH 19 września 2011 w 08:25 - Odpowiedz

   Ten film kategorycznie NIE ZOSTAŁ NAKRĘCONY W CAŁOŚCI przy użyciu Galaxy SII. Niech najpierw minie czas zachłystywania się widełkiem przez tabuny małolatów oraz dużolatów o mentalności małolatów, niech no nieco publikum ochłonie, niech dojdzie do głosu rozsądek, a szczególnie krytyczne refleksje filmujących swoim Galaxy SII. Z drugiej strony… otwierający taki filmik raczej nie zastanawiają się i nie rozstrząsają rzeczoznawczo, czy to materiał faktycznie rejestrowany smartfonem Samsunga a skupiają się na 'bajernych’ trickach, nie ważne: możliwych czy niemożliwych przy użyciu kamerki i funkcji nagrywająco-edycyjnych video tego telefonu.

  • Poll 19 września 2011 w 08:49 - Odpowiedz

   LesH ale tu wcale nie jest napisane, że film został zmontowany przy użyciu narzędzi edycyjnych dostępnych w Galaxym tylko że obraz zarejestrowano

  • exit 19 września 2011 w 08:59 - Odpowiedz

   zgadzam sie z Leshem ale swoja droga fajna historia przedstawiona na tym filmiku 🙂

  • LesH 19 września 2011 w 10:38 - Odpowiedz

   W pierwszym komentarzu pod tym newsem, dementującym pochodzenie całego nagranego filmiku z nagrania smartfonem Samsung Galaxy SII napisałem: 'nie mam na myśli jedynie łączenia pojedynczych klipów edytorem’, bo to akurat pikuś wobec innych, wyraźnych dowodów. Następnie wypowiedziałem się o wszystkich zmontowanych fragmentach następująco: 'Trudno jest mi wytypować choćby jedną część, która prawdopodobnie mogła być nagrana Galaxy SII’. To prawda, najprawdopodobniej ŻADEN z połączonych clipów nie pochodzi z kamery tego fonu. Zacytuję jeszcze jedno zdanie swej pierwszej wypowiedzi, zaprzeczającej pochodzenia video z SII: 'Kto rejestrował filmy tym smartfonem – ten wie.’ Rzadko wypowiadam się na forum tak stanowczo, bez jakichkolwiek wątpliwości. Tym razem to uczyniłem i dobrze wiem, co piszę, co czynię. Producent filmiku musiałby mieć jakąć wersję SII ze zgoła innymi funkcjami nagrywania (m.in. z 'pauzowaniem’ nagrania video, którego w SII nie ma) a także oprogramowaniem, wpływającym na charakter pracy ustawiania ostrości 'autofokus’ oraz pomiaru oświetlenia sceny i regulacji/ustawiania ekspozycji+przesłony kadrów. Zdołałem dobrze, by nie rzec doskonale poznać cechy, możliwości i specyfikę nagrań video tym smartfonem, gdyż robię je na potrzeby biznesowe codziennie niemal od 3 i pół miesiąca, więc naprawdę wiem co piszę. Każdy, kto ma podobne doświadczenia i obejrzy ten filmik – dojdzie do podobnych wniosków. Tyle. Zero wątpliwości. Powtórzę: może jakieś wklejone ujęcie pochodzi z Galaxy, ale i taki fragment jest mi trudno wytypować spośród clipków tworzących całość jako możliwy do nagrania smartfonem Galaxy SII. I to naprawdę byłoby na tyle z mojej strony. Dalsze dowody dopiero, jak znajdę czas, ponieważ te posty piszę w krótkich przerwach ważnych prac projektowych.

  • Poll 19 września 2011 w 12:59 - Odpowiedz

   Do czego funkcja pauzowania była potrzebna w tym Galaxy? Zarówno transfokacje jak i expozycję można dowolnie kształtować w postprodukcji a na tym to akurat znam się doskonale. Nie upieram się że film w ogóle powstał przy udziale Galaxy ale na pewno przytoczone przez ciebie „zgoła inne funkcje nagrywania” nie świadczą że to nie mógł być Galaxy.

  • LesH 19 września 2011 w 13:43 - Odpowiedz

   Rzecz w naturalnej reakcji układu autofokus i ekspozycji kamery w SII. Przy filmowaniu tym smartfonem takich planów, jak oglądamy, widoczne byłyby charakterystyczne dla automatyki jego kamery ze swoistą inercją wprowadzania zmian ustawień, czego rezultatem są 'rozjeżdżania’ i 'dostrajania’ ostrości oraz falowania jasności kadru przy zmianach jasności i odległości obiektów przewijających się przez 'pole pomiarowe’, a tu na filmie ANI ŚLADU tych niepożądanych EFEKTÓW I ZJAWISK, aczkolwiek typowych dla nagrań video tym sprzętem. Stabilna, dobrze dobrana jasność kadru o zmiennych obrazach a także pewnie ustawiona ostrość przemawiają raczej za użyciem kamery z możliwością manualnych ustawień lub z 'fix-kokusem’ albo z zaawansowaną, wyśmienitą automatyką. Aby wiedzieć 'o so chozi’ z różnicą między faktycznym odrazem wideo z Galaxy SII a obrazem rejestrowanym inną kamerą, trzeba tym SII trochę ponagrywać filmików, testując w różnych sytuacjach i pooglądać efekty nagrań. W dobie dzisiejszych programów i sprzętu do obróbki gotowych filmów można wiele, niemal wszystko, ale przecież i w Paryżu nie robiono by z galaxowego owsa perfekcyjnego ryżu, aby potem trąbić, że ten sztuczny ideał 'był w całości nagrywany kamerką smartfonu Galaxy SII’.

  • Poll 19 września 2011 w 14:08 - Odpowiedz

   Ja myślałem że ty widzisz jakieś mikroskopijne ślady dziury formatowej czy coś podobnego charakterystycznego dla danego modelu. Te niepożądane efekty usuwa się w montażu i wcale nie jest to trudne do oiągnięcia choć często widzę przesadnie wygładzone efekty. Teraz już nawet w amatorskich nagraniach nie widuje się skoków ekspozycji bo są do tego narzędzia i chyba tylko lenistwo operatora może ich istnienie wyjaśnić.

 4. GTA 19 września 2011 w 12:13 - Odpowiedz

  Film nie bije rekordów oglądalności przez to ze został nakręcony przez telefon, tylko dlatego ze grupa freddiew tworzy wyśmienite animacje, polecam zobaczyć ile osób każdy z ich filmów obejrzało.

 5. fnm 1 grudnia 2012 w 17:24 - Odpowiedz

  Zobacz sobie ten link: http://www.youtube.com/watch?v=oz7tYR8RRGM

  I nie placz tam, film byl w calosci nakrecony s2, a zmontowany na wielordzeniowych maszynach z gigantyczna iloscia ramu 😉

  Pozdro

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile