Jesteś tutaj:-, Microsoft, Newsy, PC i Laptopy, Sprzęt, Tablety, Testy i opinie, Top7-Wzmocniony tablet Fully Rugged NoteStar TB9020

Wzmocniony tablet Fully Rugged NoteStar TB9020

Wizualnie NoteStar TB9020 – prezentuje się wyjątkowo bojowo. Osoby, które lubią taką stylistykę, będą na pewno zadowolone. Konstrukcja ma surowy, pancerny charakter. Wszystko to sprawia, że już na pierwszy rzut oka można ocenić, że mamy do czynienia ze sprzętem klasy rugged, który spełnia takie wymagania i zapewnia bezpieczną pracę nawet w ekstremalnie trudnych warunkach pracy. Wytrzymała ogumowana obudowa zabezpiecza komputer przed uszkodzeniem. Wszystkie porty i wejścia są zabezpieczone przed pyłem i wodą w klasie IP67. Komunikacje zapewnia karta WiFi, Bluetooth oraz opcjonalny modem 3G/4G i GPS. Producent przewidział dwie kamery, przednia 2.0 MP do komunikacji i tylna 5.0 MP do tworzenia dokumentacji. Cenne dla wielu klientów są opcje wewnętrznych czytników: RFID, Kodów kreskowych 1D/2D, jak i nadal często stosowany port RS-232. Dużą zaletą są dwie baterie z systemem Hot-swap.


Sprzęt oferuje wysoką moc obliczeniową, dzięki procesorowi Intel Dual Core N2600, o częstotliwości 1.6 GHz, który wspiera pamięć 4GB RAM DDR2. W zależności od wybranej konfiguracji dysponuje dyskiem twardym o pojemności 32 GB SSD do maksymalnie 256 GB. Dysk służący do gromadzenia danych gwarantuje pełne bezpieczeństwo danych nawet podczas wstrząsów, upadku jak i niskich czy wysokich temperatur. Urządzenie działa w oparciu o system operacyjny Windows Microsoft Windows XP / 7. Jego ekran dotykowy rezystancyjny, o przekątnej 7 cala, został wyposażony w matrycę antyodblaskową IPS Full HD i technologię Sunlight Readable. Dzięki wysokiej jasności sprawdza się zarówno w zaciemnionych pomieszczeniach, jak i na zewnątrz, z łatwością można nim operować nawet w czasie deszczu, zapewnia też doskonałą widoczność przy bardzo mocnym słońcu – chociaż tu przeszkodą może być efekt lustra.


Wyświetlacz posiada rozdzielczość 1024 x 600 pikseli i oferuje jasność 900 nits. Ekran reaguje na dotyk sprawnie i bez opóźnień. Możemy go obsługiwać zarówno palcem, rysikiem jak i w rękawicy (bardzo istotne przy pracy w niskich temperaturach). Z kolei zastosowane powłoki antyodblaskowe zapewniają wysoką czytelność ekranu niezależnie od pogody i doświetlenia otoczenia. Na Plus należy zaliczyć niezłe kąty widzenia, na minus natomiast – słabą kolorystykę. Nie wydają się aż tak żywe i dobrze odwzorowane, może dlatego, że główny nacisk postawiono tu na ochronę wyświetlacza przed zadrapaniem. Co prawda, w takim pancerniku nie jest to wadą, ale jednak chciałoby się, żeby producent podciągnął trochę ten parametr. Oprócz klawiatury ekranowej NoteStar TB9020 posiada wbudowaną fizyczną klawiaturę, co oznacza, że nie musimy zdejmować rękawic, aby coś wpisać. Pozwala to również łatwiej korzystać z wielu aplikacji słabo przygotowanych do obsługi ekranowej.


Fully Rugged NoteStar TB9020, pomimo swojej ponadprzeciętnej odporności na uszkodzenia mechaniczne i wysokiej wydajności, zachowuje mobilne parametry. Waży 1.43 kg, przy obudowie mierzącej 230 x 183 x 54 mm. Dzięki temu model sprawdzi się podczas pracy w terenie czy w podróży. Co ważne, z myślą o użytkownikach biznesowych urządzenie zostało wyposażone w szeroki zestaw interfejsów oraz możliwości łączności bezprzewodowej.


Rugged NoteStar TB9020 posiada takie złącza i porty jak: USB 2.0, RS-232, zasilanie, audio mni jack, złącze 10 pin stacji dokującej. Dodatkowo sprzęt pozwala na prowadzenie konferencji przy pomocy głośnika i mikrofonu stereo. Tablet opcjonalnie wyposażony jest w moduł GPS/A-GPS, z odbiorem Neo-6.


NoteStar TB9020 posiada specjalnie zaprojektowaną stację dokującą do pojazdów. Która nie tylko trzyma tablet bezpiecznie na miejscu, ale także oferuje szybkie odblokowanie jedną ręką, aby umożliwić szybkie usunięcie tabletu z pojazdu. System mocowania dokującego składa się z dwóch głównych elementów: uchwytu samochodowego (bez elektroniki), który bezpiecznie trzyma tablet, oraz oddzielnego pudełka z elektroniką, które może rozszerzyć możliwości tabletu o porty wej./wyj. Stacja dokująca do pojazdów może być również łączona z rozwiązaniami do montażu RAM Mounts w celu zamontowania tabletu praktycznie do każdego pojazdu w dowolnym miejscu.


Strategicznym elementem w sprzęcie mobilnym jest zasilanie. I w tym przypadku producent stanął na wysokości zadania. Dużą zaletą są podwójne baterie z systemem wymiany podczas pracy urządzenia (hot swap). Oczywiście wśród akcesoriów opcjonalnych dostępny jest dodatkowy uchwyt samochodowy lub ścienny, ładowarka samochodowa i wiele innych akcesoriów potrzebnych do pracy w terenie.

Autor |2018-01-22T10:07:35+01:0019 stycznia 2018 20:32|Kategorie: Artykuły, Microsoft, Newsy, PC i Laptopy, Sprzęt, Tablety, Testy i opinie, Top7|Tagi: , , |4 komentarze

4 komentarze

  1. Witja 20 stycznia 2018 w 03:02 - Odpowiedz

    Uuu, ale cena…

  2. Gosc 24 stycznia 2018 w 08:12 - Odpowiedz

    Uuu, ale tablet

  3. This is the website for the recycle bin in windows.

  4. Rogert 24 stycznia 2023 w 08:59 - Odpowiedz

    To wyjątkowy tablet do wyjątkowych zadań. Nie jest to rozwiązanie komercyjne ale na pewno znajdzie się dla niego zastosowanie i ktoś go doceni.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.