Jesteś tutaj:-, Gadżety, Inne, Newsy, Rozrywka, Tablety-Razer i e-sport – nowy cel cyberataków w wiadomościach z ofertą sponsoringu

Razer i e-sport – nowy cel cyberataków w wiadomościach z ofertą sponsoringu

Marka Razer i e-sport na celowniku cyberprzestępców – złośliwe oprogramowanie w wiadomościach z ofertą sponsoringu

Oszuści starają się wykorzystać znaną doskonale graczom na całym świecie markę Razer oraz e-sportowe sympatie i ambicje graczy.

Podszywając się pod przedstawicieli marki Razer scammerzy rozsyłają wiadomość z informacją o możliwości objęcia sponsoringiem dla streamerów. Emaile, które zaczęły pojawiać się w zeszłym tygodniu, są oszustwem a kliknięcie w którykolwiek z zawartych w nich linków powoduje instalację złośliwego oprogramowania na komputerze adresata.

Screenshot of a scam e-mail
Screenshot of a scam e-mail

Jak rozpoznać oszustwo: email pochodzi z konta spoza oficjalnej domeny Razerzone.com, np. z konta na Gmailu. Nazwa nadawcy zawiera zapisaną z literówką nazwę marki Razer – „Razorzonesponsorship”. Treść wiadomości zawiera literówki i błędy gramatyczne charakterystyczne dla emaili będących próbą wyłudzenia lub oszustwem.

Oszustwo bazuje na fakcie głębokiego zaangażowania marki Razer w tematykę e-sportu i faktycznej możliwości uzyskania sponsoringu przez streamerów transmitujących gry. Razer zachęca streamerów do rejestracji w programie wyłącznie na oficjalnej stronie: https://www.razerzone.com/supported-streamer. Nigdy natomiast nie zwraca się z podobną ofertą do indywidualnych twórców za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Razer, globalna marka lifestylowa dla graczy i producent najwyżej cenionego sprzętu gamingowego używanego przez profesjonalnych e-sportowców, chce upewnić się, że każdy, kto otrzyma podobny email z będzie wiedział o zagrożeniu i uniknie instalacji złośliwego oprogramowania.

źródło: Razer

KanAutor |2017-02-25T08:07:19+01:0025 lutego 2017 08:07|Kategorie: Bezpieczeństwo, Gadżety, Inne, Newsy, Rozrywka, Tablety|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.