Jesteś tutaj:-, Newsy, Sprzęt, Sprzęt sieciowy, Tablety, Testy i opinie-Toughpady wysłane do stratosfery – ekstremalny test tabletów Panasonic

Toughpady wysłane do stratosfery – ekstremalny test tabletów Panasonic

34 000 metrów nad Ziemią w temperaturze -67C – w takich warunkach sprawdzono wytrzymałość tabletów Panasonic. Urządzenia FZ-N1 i FZ-G1 zostały wysłane do stratosfery za pomocą balonów meteorologicznych, a po ich eksplozji spadły na ziemię z prędkością ponad 400 km/h.


Modele Toughpad FZ-G1 i FZ-N1 należą do najmocniejszych tabletów Panasonic. Do tej pory były testowane na upadki z wysokości (do 1,8 m), skrajne temperatury (od -10 do 50C), wstrząsy i zalanie. Jednak tym razem Panasonic poszedł o krok dalej, wysyłając urządzenia ponad 34 km nad ziemię. Było to możliwe dzięki brytyjskiej firmie SentintoSpace, która specjalizuje się w wysyłaniu różnego rodzaju przedmiotów w kosmos.


Tablety zostały podczepione do balonów meteorologicznych, a następnie wysłane w przestrzeń. Cała akcja nagrywana była przez zainstalowane na balonach kamery. Urządzenia nie tylko wytrzymały lot na wysokość 34 000 metrów i temperaturę -67C, ale także przetrwały upadek na ziemię. Po osiągnięciu właściwej wysokości oba balony uległy eksplozji, a tablety spadły z prędkością 400 km/h. Mimo drobnych uszkodzeń mechanicznych, oba tablety po zderzeniu z ziemią były w pełni sprawne.


Wiemy, że Toughpady Panasonic są wytrzymałe, ale tym razem nasi eksperci techniczni nie byli pewni czy urządzenia przetrwają tak ekstremalną próbę – mówi Jon Tucker, European Product Manager w Panasonic Computer Product Solutions. – Urządzenia dotarły aż do stratosfery, na wysokość trzykrotnie większą od przeciętnej wysokości lotu odrzutowca i przekraczającą linię Armstronga, gdzie człowiek nie ma szans na przeżycie bez kombinezonu ciśnieniowego. Tymczasem tablety Panasonic przetrwały nie tylko sam lot, ale także upadek na Ziemię. Poza kilkoma obiciami i zadrapaniami oba urządzenia są w idealnym stanie technicznym – dodaje Jon Tucker.


Test przeprowadzili dr Chris Rose oraz dr Alex Baker z brytyjskiej firmy SentintoSpace. To oni byli odpowiedzialni za przygotowanie balonu, określenie toru lotu i uzyskanie zgody od Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Ich zadaniem było też śledzenie balonu i zabezpieczenie tabletów po upadku na ziemię.

Wysłanie tabletów Toughpad było dotychczas naszym największym wyzwaniem – mówi dr Chris Rose z SentintoSpace. – Eksplozja balonu i moment oderwania się urządzeń pozwoliły nagrać spektakularny materiał wideo. Nie wierzyłem ani przez chwilę, że te tablety przetrwają tak ekstremalne warunki. Zdecydowanie potwierdziły swoją jakość.

Wzmocnione tablety z linii Panasonic Toughpad to urządzenia stworzone do pracy w terenie w takich branżach jak lotnictwo, budownictwo, logistyka, a także dla służb mundurowych. Spełniają wymogi normy MIL-STD-810G jeśli chodzi o wytrzymałość na upadek oraz wymogi stopnia ochrony IP w zakresie odporności na działanie pyłu i wody.

Materiał wideo z lotu Toughpadów Panasonic do stratosfery:

Panasonic

Autor |2017-01-10T13:03:57+01:0010 stycznia 2017 13:03|Kategorie: Internet, Newsy, Sprzęt, Sprzęt sieciowy, Tablety, Testy i opinie|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile