Wizualnie NoteStar HTB120W – prezentuje się wyjątkowo bojowo. Osoby, które lubią taką stylistykę, będą na pewno zadowolone. Konstrukcja ma surowy, pancerny charakter. Wszystko to sprawia, że już na pierwszy rzut oka można ocenić, że mamy do czynienia ze sprzętem klasy rugged, który spełnia takie wymagania i zapewnia bezpieczną pracę nawet w ekstremalnie trudnych warunkach pracy.


Obudowa popularnie zwana magnezową ze stopów metali lekkich oraz dodatkowe obudowania zabezpieczają tablet przed uszkodzeniem, a naroża ogumowane zabezpieczają go przy upadku. Wszystkie porty i interfejsy są zabezpieczone zatyczkami gumowymi. Bardzo dobrze przywierają one do obudowy, odciągnięcie nie odbywa się samoczynnie – trzeba dobrze je podważyć. Pamiętać także należy, aby wciskając zatyczkę portu na swoje miejsce upewnić się, że weszła do końca – po przyłożeniu zbyt małej siły guma, co prawda wpasowuje się we wgłębienie, ale wciąż lekko odstaje.

Należący do klasy fully rugged HTB120W waży 1.1 kg i mierzy 21 mm grubości. Ekran recenzowanego sprzętu o przekątnej 10,1 cali wyświetla obraz o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Ekran zabezpieczony jest warstwą ochronną Gorilla Glass, co skutecznie chroni ekran przed zarysowaniami i uszkodzeniami. Dzięki wysokiej jasności sprawdza się zarówno w zaciemnionych pomieszczeniach, jak i na zewnątrz, z łatwością można nim operować nawet w czasie deszczu, zapewnia też doskonałą widoczność przy bardzo mocnym słońcu – chociaż tu przeszkodą może być efekt lustra.


Na Plus należy zaliczyć niezłe kąty widzenia, na minus natomiast – słabą kolorystykę. Nie wydają się aż tak żywe i dobrze odwzorowane, może dlatego, że główny nacisk postawiono tu na ochronę wyświetlacza przed zadrapaniem. Co prawda, w takim pancerniku nie jest to wadą, ale jednak chciałoby się, żeby producent podciągnął trochę ten parametr. Pojemnościowy ekran dotykowy obsługuje do 10 aktywnych punktów jednocześnie, może być obsługiwany w rękawicach roboczych oraz za pomocą rysika, umożliwiając precyzyjne pisanie.


Przeznaczeniu do ekstremalnych warunków pracy towarzyszy równie ekstremalna konfiguracja sprzętu. Urządzenie pracuje w oparciu o najnowszy system operacyjny System Windows 10. Wyposażony jest on, więc w tradycyjny zestaw opcji i aplikacji, jakie można znaleźć w ogromnej większości tabletów tego typu.


Za niezawodną łączność bez względu na lokalizację oraz szybki transfer danych odpowiada obsługa sieci 3G, oraz technologia WLAN (WiFi 802.11 b/g/n), Bluetooth 4.0 i NFC. W trakcie sprawdzania tabletu modułów Wi-Fi i BT nie zaobserwowałem, by miał on problemy z którymś z nich. Producent wyposażył takze tablet w moduł GPS. Sercem pancernego tabletu NoteStar jest procesor Intel Atom Z3735F Quad Core 4 x 1.33 – 1.83 GHz (Turbo), 4 GB pamięć RAM i 32 GB eMMC. Producent zastosował tutaj ponadto dysk twardy: SSD 32 – 128 GB. Nie są to parametry, które plasowałyby tablet wśród topowych urządzeń mobilnych. Mimo to nie zauważyłem najmniejszych problemów z płynnością działania zarówno interfejsu, jak i aplikacji. Zresztą nie ma to większego znaczenia, bo nikt chyba nie będzie oczekiwał, że pancerny tablet posłuży, jako odtwarzacz multimediów. A gry będą ostatnim, do czego wykorzystywać będziemy tego typu urządzenie.


Front tabletu, podkreślony srebrną ramką różni się znacznie od klasycznej wersji tabletu dla rynku konsumenckiego. Obok wyświetlacza znajdziemy dobrze znane klawisze do obsługi „okienkowych” tabletów i kamerkę 2MP do rozmów wideo oraz czujniki.


Na prawej stronie umieszczono zabezpieczone gumowymi zatyczkami porty: MicroUSB, USB, HDMI, gniazdo słuchawkowe 3,5 mm minijack oraz gniazdo zasilania.


Na dole znajdziemy złącze do stacji dokującej.


Tylny panel, pod pewnymi względami przypomina klapki wykorzystywane w pancernych smartfonach producenta. Znajdziemy tutaj obiektyw aparatu 8 MPx i diodę LED. Aparat zapewnia dobrą jakość zdjęć, oczywiście jak na tablet, są szczegółowe i niezbyt zaszumione. Niestety brakuje stabilizacji obrazu, przez co by wykonać dobre zdjęcie ciężkim tabletem bywa dość trudne. Tablet pozwala na nagrywanie filmów wideo, raczej na przeciętnym poziomie jakości. Opcjonalnie tablet można też doposażyć w czytnik kodów kreskowych 2D oraz czytnik linii papilarnych.


Aby zdjąć klapkę potrzeba odkręcić siedem śrub. Gdy klapka już ustąpi, oczom naszym ukaże się masywna bateria i slot na kartę SIM – w rozmiarze standardowym i gniazdo na kartę micro SIM. Akumulator jest wymienialny. Strategicznym elementem w sprzęcie mobilnym jest zasilanie. I w tym przypadku producent stanął na wysokości zadania. Tablet posiada baterię 10000 mAh. Dodatkowo można dokupić zapasowy akumulator o pojemności 10000 mAh. Takie rozwiązanie pozwala na długi czas pracy bez dostępności od źródła zasilania.