Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy, Sprzęt, Tablety-Automatyka domowa – inteligentna, bezpieczna i przyjazna dla użytkownika

Automatyka domowa – inteligentna, bezpieczna i przyjazna dla użytkownika

Planet wykorzystuje coraz silniej rozwijającą się technologię Z-Wave Plus w celu zwiększania możliwości urządzeń zgodnych z protokołem IP. Przykładowo urządzenie Planet Wireless IP Gateway pozwala monitorować i kontrolować i monitotować. Rozwiązania są zgodne z protokołami międzynarodowymi Z-Wave Plus, IEEE, 802.3at, SIP 2.0, H.264 i innymi.
Bezpieczeństwo i ochrona


Domowi użytkownicy bezpieczny monitoring oparty o sieć IP, wspierający standard kompresji H.264. Dodatkowe wsparcie dla sensorów Z-Wave pozwoli monitotować każdy kat domu.

Odpowiednie zabezpieczenie drzwi


Z systemami zabezpieczeń drzwi opartymi o system Z-Wave, możesz nadawać prawa dostępu wybranym osobom. Wskazane przez Ciebie osoby nie będą potrzebowały dodatkowej pary kluczy.

Czujnik PIR


Czujnik ruchu PIR pozwala wykryć nawet najdrobniejszy ruch, o którym automatycznie zostajesz poinformowany. Czujnik PIR sprawdza się jako element systemu alarmowego, a także jako elektroniczna niania.

Szeroki wybór czujników


Czujniki otwarcia drzwi/okien składają sie z dwóch części i służą do instalacji przy drzwiach lub oknach. Kiedy drzwi są zamknięte, obie części czujnika są złączone (jedna część zainstalowana jest na futrynie, druga na drzwiach/oknie). W przypadku uzbrojenia systemu i otwarcia drzwi, części czujnika zostają rozwarte i alarm zostaje uruchomiony a Ty otrzymasz stosowne powiadomienie. Inne czujniki pozwalają m.in. na pomiar temperatury i wilgotności powietrza.

Detektor dymu / dwutlenku węgla


Czujnik dymu / CO2 automatycznie uruchamia alarm i wysyła powiadomienie w przypadku wykrycia w powietrzu obecności groźnego dla życia dwutlenku węgla lub dymu.

Kamery IP


Dzięki kamerom IP można monitorować teren domu i otoczenia z dowolnego miejsca na świecie.

Interkom IP

Systemy interkomu IP pozwalają monitorować teren przed domem. Jeśli jesteś w domu, zobaczysz podgląd obrazu z kamery zainstalowanej w wideodomofonie na kontrolerze automatyki domowej. Jeśli nie ma Cię w domu, to i tak uzyskasz dostęp do zdalnego podglądu za pomocą aplikacji mobilnej.

Systemy interkomu IP współpracują z IP PBX, telefonami IP za pomocą standardowego protokołu SIP 2.0.


Zarządzanie i kontrola

Użytkownicy mogą kontrolować urządzenia Z-Wave w dowolnym czasie i miejscu.

  • W domu – domowi użytkownicy mogą kontrolować system za pomocą kontrolera automatyki domowej z wbudowanym dotykowym wyświetlaczem. W ten sposób każde urządzenie wchodzące w skład systemu może zostać dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkownika.
  • Z dala od domu – jeśli jesteś poza domem masz możliwość kontroli systemu za pomocą dedykowanej aplikacji mobilnej.

Oświetlenie


Urządzenia wchodzące w skład systemu Z-Wave mogą kontrolować systemy oświetlenia – włączać, wyłączać lub dostosowywać jasność i inne parametry.

Temperatura


Kontroler temperatury Z-Wave pozwala utrzymać odpowiednią temperaturę w domu – w przypadku osiągnięcia zakresu wykraczającego poza zdefiniowane normy, otrzymasz stosowne powiadomienie.

Zdalna kontrola


Aplikacja PLANET Home Automation daje dostęp do zdalnego podglądu sytuacji w domu, a także umożliwia zarządzanie urządzeniami wchodzącymi w skład systemu.

Planowanie


Inteligentny dom ułatwia wiele spraw. Dzięki funkcji planowania, z łatwością ustalisz czas włączania i wyłączania się oświetlenia lub składania i rozkładania rolet.

Dedykowane plany


Nie trać czasu na włączanie każdego z urządzeń osobno. Gotowe plany ułatwią życie. Dla przykładu, wybierając plan „Film”, automatycznie zostanie włączony telewizor, a oświetlenie zostanie maksymalnie przyciemnione.

źródło: PlanetAutor |2016-10-03T10:49:23+01:003 października 2016 10:49|Kategorie: Gadżety, Inne, Newsy, Sprzęt, Tablety|Tagi: , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. quento 28 października 2016 w 07:57 - Odpowiedz

    Jest nowy Inteligentny Dom- Paigo Smart Home Center. System oparty jest na protokole Z-Wave, więc jest bezprzewodowy i nie trzeba kłuć ścian. W ofercie jest automatyka domowa, bezpieczeństwo i dodatkowo (w przypadku Z-Liva) rozrywka- przeglądarka internetowa, przechowalnia danych i sporo więcej. Paigo ma jeszcze Z-Simple, które jest nieco skromniejszą wersją, a jeśli chodzi tylko o automatykę, to jest też Z-Usb, mały i wygodny USB Stick. Do wszystkich kontrolerów Paigo można dołączyć Paigo Air Remote. Pilot wielofunkcyjny- jak dla mnie genialne rozwiązanie, bo funkcji ma wiele, w tym m.in. słuchawka telefonu! Wszystkie kontrolery bazują na Paigo Z-Soft- moim zdaniem aplikacji stworzonej wreszcie z myślą o wszystkich użytkownikach- nie tylko informatykach!

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.