Jesteś tutaj:-, Newsy, Sprzęt, Tablety, Telefony-Opera zaatakowana przez hakera, zmień hasło

Opera zaatakowana przez hakera, zmień hasło

Jedna z popularnych przeglądarek internetowych Opera padła ofiarą ataku hakerskiego. Chodzi o funkcję Opera Sync, która pozwala na korzystanie z oprogramowania na wielu urządzeniach jednocześnie.

Administratorzy przypuszczają, że mogło dojść do wycieku ich danych oraz haseł. Proces zmiany hasła nie jest skomplikowany, zatem warto zrobić i potem na nowo zalogować się na wszystkich urządzeniach.

Internauci korzystający z funkcji Opera Sync od kilku dni mieli problem z zalogowaniem się na konta. Każda taka próba zalogowania kończyła się komunikatem błędu. Na blogu Opery pojawił się komunikat dotyczący tej sytuacji. Jak dowiadujemy się z wpisu, serwery przeglądarki padły ofiarą ataku hakerskiego.

Opera wykryła atak na swoje serwery, który został szybko zablokowane. Mimo to, podejrzewa, że mogło dojść do wycieku danych oraz haseł osób z Opera Sync. Firma jednocześnie uspokaja osoby, które nie korzystają z opcji synchronizacji – te są bezpieczne.

źródło: Radio Gdańsk

Kan

Autor |2016-08-29T11:08:15+02:0029 sierpnia 2016 11:08|Kategorie: Internet, Newsy, Sprzęt, Tablety, Telefony|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile