Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy, Tablety-Axis wprowadza na rynek pierwsze kamery PTRZ

Axis wprowadza na rynek pierwsze kamery PTRZ

Firma Axis Communications wprowadza na rynek nowe kamery AXIS Q3615-VE i AXIS Q3617-VE z półcalowymi matrycami i obsługą technologii AXIS Lightfinder oraz WDR (ang. Wide Dynamic Range) – Forensic Capture, które wspólnie gwarantują najwyższą jakość rejestrowanego obrazu niezależnie od warunków oświetleniowych. Funkcjonalność PTRZ (umożliwiająca kamerom pochylenie, obrót, zbliżenie oraz obrót przetwornika wokół własnej osi) pozwala na jeszcze łatwiejszą i szybszą instalację oraz regulację urządzeń.

AXIS Q3615-VE
AXIS Q3615-VE

Razem z nowym kamerami z serii AXIS Q36 po raz pierwszy prezentujemy na rynku wyjątkową funkcjonalność PTRZ, która znacząco skraca czas potrzebny na instalację naszych urządzeń. Dodatkowo umożliwia ona w łatwy sposób zdalną regulację kamery, np. w zwiazku ze zmieniającymi się warunkami lub wymaganiami, wykorzystując do tego jedynie połączenie sieciowe – bez konieczności ręcznej zmiany na miejscu” mówi Jakub Kozak, Sales Manager – Poland, Ukraine & Baltics w Axis Communications. „Dzięki funkcji PTRZ, a także odpowiednio umieszczonym złączom oraz wyjściom przewodów udało nam się sprawić, że proces instalacji przy tak zaawansowanych urządzeniach jest tak szybki, łatwy i niezawodny, jak jeszcze nigdy wcześniej.”

Kamery z serii Q36 są przystosowane do pracy w nawet najcięższych warunkach, m.in. dzięki wykorzystaniu elektronicznej stabilizacji obrazu, wytrzymałości na uszkodzenia w stopniu IK10, odporności na warunki pogodowe oraz funkcji wykrywania wstrząsów.

Kamera AXIS Q3615-VE zapewnia rejestrację obrazu w jakości HDTV (o rozdzielczości 1080p) przy liczbie klatek do 30 fps z włączoną funkcją WDR i do 60 fps przy wyłączonej opcji WDR. AXIS Q3617-VE oferuje nagrania w jakości Quad HD lub 4 Mpx przy liczbie klatek do 30 fps z włączonym WDR, a przy wyłączonej funkcji WDR zapewnia jakość 6 Mpx przy liczbie klatek do 20 fps. Oba urządzenia obsługują technologię AXIS Zipstream, która znacznie zmniejsza wymagania dotyczące szybkości transmisji danych i wielkości zapisywanych plików (średnio o 50%) przy jednoczesnym zachowaniu wymaganej jakości nagrania. Kamery obsługują również technologie WDR (ang. Wide Dynanamic Range) – Forensic Capture oraz AXIS Lightfinder, co zapewnia wysoką jakość obrazu nawet przy złożonych ujęciach i w niesprzyjających warunkach oświetleniowych.

Urządzenia z serii AXIS Q36 są kompatybilne z największą na rynku bazą oprogramowania do zarządzania obrazem (VMS) poprzez program Axis Application Development Partner (ADP) oraz platformę AXIS Camera Station. AXIS Camera Application Platform pozwala kamerom na obsługę aplikacji do zaawansowanej analizy wideo innych firm. Zgodność ze standardami ONVIF umożliwia łatwą integrację urządzeń do już istniejących systemów monitoringu.

Nowe kamery mają być dostępne w sprzedaży poprzez kanały dystrybucyjne Axis w 2016 roku w sugerowanej cenie detalicznej 1349 USD (AXIS Q3615-VE) i 1549 USD (AXIS Q3617-VE).

źródło: Axis Communications

KanAutor |2016-07-29T14:54:56+02:0029 lipca 2016 14:54|Kategorie: Gadżety, Inne, Newsy, Tablety|Tagi: , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. LesH 29 lipca 2016 w 19:20 - Odpowiedz

    Taki wypas, a nie mogli już zrobić z matrycą UHD 4K tylko jakiejś pośredniej rozdzielczości? Z jakich to pobudek? Oszczędności?

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.