Jesteś tutaj:-, Newsy, Tablety-NEC wprowadza rozpoznawanie tożsamości według kształtu ucha

NEC wprowadza rozpoznawanie tożsamości według kształtu ucha

Japońska firma NEC zapowiedziała pracę nad rozwijaniem nowej techniki biometrii, mającej polegać na sprawdzaniu kształtu ucha użytkownika – gdyż, podobnie jak linie papilarne czy wygląd tęczówki, jest to cecha różna u każdego człowieka.

Nowa technologia ma sprawdzać w mniej więcej jedną sekundę charakterystykę ucha dzięki użyciu specjalnych słuchawek z wbudowanym mikrofonem. Słuchawki będą wytwarzać i natychmiast zbierać dźwięk, a werdykt na temat tożsamości osoby wydawany będzie na podstawie sposobu rozchodzenia się echa w uchu. NEC zapewnia, że metoda ta będzie pozwalać na ponad 99% pewności.

Przewagą tej techniki nad bardziej tradycyjnymi sposobami identyfikacji jest między innymi możliwość wykonania jej w ruchu czy podczas pracy, ponieważ wymaga jedynie włożenia słuchawki do ucha. Shigeki Yamagata, menedżer NEC, mówi też, że jest to sposób bardziej naturalny.

Nowa technologia ma być dostępna w komercyjnym użytku do 2018 roku. Będzie mogła być stosowana na przykład przy poufnych rozmowach telefonicznych, przy których będzie wymagana weryfikacja tożsamości rozmówcy. NEC zapowiada też, że będzie możliwe jej wykorzystanie w nawigacji, jednak nie ujawniają żadnych szczegółów na temat tego użycia.

Paulina

Źródło: nec.comAutor |2016-03-08T23:55:51+02:008 marca 2016 23:55|Kategorie: Inne, Newsy, Tablety|Tagi: |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.