Jesteś tutaj:-, Sprzęt, Tablety-Amazon wycofuje szyfrowanie danych w swoich tabletach

Amazon wycofuje szyfrowanie danych w swoich tabletach

Amazon ogłosił wczoraj (3 marca), że w najbliższej aktualizacji opartego na Androidzie systemu Amazon FireOS nie będzie już dostępna funkcja szyfrowania danych. Za powód podaje niskie użycie wśród klientów.

Amazon 8.9-cali Kindle Fire HDX, 7-cali Kindle Fire HD i 7-cali Kindle Fire HDX
Amazon 8.9-cali Kindle Fire HDX, 7-cali Kindle Fire HD i 7-cali Kindle Fire HDX

Ta decyzja z pewnością nie spodoba się wszystkim tym, którzy cenią swoją prywatność. Powodów do oburzenia dodaje moment wprowadzenia takiej zmiany – obecnie w Stanach Zjednoczonych trwa prawna batalia między rządem USA a Apple; FBI chce zmusić producentów iPhone’a do odblokowania telefonu sprawcy grudniowej strzelaniny w San Bernardino.

Amerykański kryptograf Bruce Schneier określił wybór firmy Amazon jako „głupi”, dodając, że ma nadzieję, że rynek zweryfikuje zmianę. Jeremy Gillula, członek organizacji Electronic Frontier Foundation walczącej o wolności obywatelskie w świecie elektronicznym, zaznacza, że usunięcie możliwości zaszyfrowania danych z powodu rzadkiego jej używania jest nieporównywalnie słabym argumentem wobec zmniejszonego bezpieczeństwa.

Jest to też pewna hipokryzja, gdyż Amazon oficjalnie odpowiada się po stronie Apple w sprawie dotyczącej szyfrowania telefonów, jednocześnie wycofując tę opcję ze swojego systemu. Ci spośród użytkowników FireOS, którzy zwracają uwagę na swoje bezpieczeństwo w Internecie, raczej nie będą zadowoleni z najnowszej aktualizacji.

Paulina

Źródło: PhoneArenaAutor |2016-03-04T15:05:39+02:004 marca 2016 15:05|Kategorie: Newsy, Sprzęt, Tablety|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.