Jesteś tutaj:-, Internet, Newsy, Tablety-Google zamierza uruchomić zestaw usług przeznaczonych dla dzieci

Google zamierza uruchomić zestaw usług przeznaczonych dla dzieci

Już latem pojawiły się doniesienia mówiące o tym, że Google planuje stworzyć specjalne wersje swoich najpopularniejszych usług, przeznaczone dla dzieci poniżej 13 roku życia. Teraz internetowy gigant potwierdził, że stanie się to w przyszłym roku.


Jakie produkty i usługi Google można zaliczyć do najpopularniejszych? Z pewnością wyszukiwarka, serwis YouTube czy przeglądarka Chrome. Jak twierdzi wiceprezes ds. inżynierii w Google, Pavni Diwanji, firma chce uczynić swoje produkty bardziej atrakcyjnymi i bezpiecznymi dla dzieci, dlatego zamierza przygotować ich specjalne wersje dedykowane najmłodszym. Google chce dać także rodzicom odpowiednie narzędzia do kontrolowania, w jaki sposób dzieci korzystają z jego usług.

„Google dla dzieci”, poza wykluczeniem treści nieodpowiednich dla osób niepełnoletnich, będzie wyświetlał wyniki wyszukiwania, które będą bardziej dopasowane do dziecięcych zainteresowań. Np. po wpisaniu słowa „pociąg” bardziej prawdopodobne, że wyświetli bajki z pociągami, zamiast rozkładu jazdy.

Możliwość stworzenia konta przez osoby poniżej 13 roku życia to także kolejny krok Google, mający na celu przywiązanie użytkownika do własnego ekosystemu, i to od najmłodszych lat.

Źródło: Digital Trends

SewixAutor |2014-12-05T02:00:59+02:005 grudnia 2014 02:00|Kategorie: Inne, Internet, Newsy, Tablety|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.